Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Utrecht in vroegere tijden

Ontdek bij Het Utrechts Archief hoe Utrecht er rond 1900 uitzag. Zeker ook leuk voor kinderen!

Hoe zag Utrecht er rond 1900 uit? Ontdek het met de prachtige foto’s van Moesman. Voor jonge bezoekers valt er van alles te doen en te ontdekken in de tentoonstelling ‘Door de lens van Moesman’.

Rond 1900 maakte Johannes Anthonius Moesman drukwerk, tekeningen én honderden foto’s in Utrecht. Zijn werk geeft een prachtig beeld van het stadsleven in die tijd.

Wat kun je zien en doen in de tentoonstelling?
– Bekijk de mooiste foto’s die Moesman begin 20e eeuw maakte.
– Stap binnen in de winkel van Moesman.
– De tentoonstelling is leuk voor jong en oud, met een speciaal aanbod voor kleuters én voor oudere kinderen leuke activiteiten tijdens de kerstvakantie.

Praktisch
De tentoonstelling is gratis te bezoeken voor kinderen tot 18 jaar en museumkaarthouders en loopt t/m 13 april 2025.

Klik voor meer info door naar de website van Het Utrechts Archief via de roze button.

Naar de website

Deel deze tip:

Deel via e-mail

Mail deze tip naar een vriend(in)

"*" geeft vereiste velden aan

Toestemming
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.

Het Utrechts Archief

Hamburgerstraat 28

3512 NS Utrecht

Naar de website
Telefoonnummer

Tips van de maand

UMU

Meer dan je label

Tijdens het mini-college en de workshop bij het UMU word je aan het denken gezet over labels!
Lees meer

Vernieuwd: Volksbuurtmuseum

Ontdek hoe het was om honderd jaar geleden in armoedige omstandigheden te leven.
Lees meer

Groove Beest: met Marmoucha

Dit orkest vol wereldreizigers laat de zon schijnen in TivoliVredenburg!
Lees meer

Typisch adel!

Lukt het jullie om van adel te worden in deze ontdekkingstocht bij Kasteel de Haar?
Lees meer

Blogs & inspiratie

Alle blogs

Bezoek leuke kindervoorstellingen bij Podium Sprits!

Podium Sprits & ZIMIHC theater Zuilen presenteren een bomvol kinderprogramma in het Vorstelijk Complex in Utrecht. Er zijn vier kindervoorstellingen per maand te zien van professionele jeugdgezelschappen. Twee keer per maand is er een peuterochtend bij Podium Sprits: op woensdag- of vrijdagochtend zie je de mooiste voorstelling voor de allerkleinste bezoekers (vanaf 0,5 tot 4 jaar). Om de week op zondag zijn de mooiste familievoorstellingen te bezoeken (vanaf 3 tot 12 jaar).
Lees meer

Ken jij deze 10 verrassende streekmusea in provincie Utrecht al?

Van magische kasteelkamers tot interactieve ontdekkingstochten, heksen en klederdracht. Het aanbod van de streekmusea is heel verrassend én gevarieerd. Onderstaande 10 streekmusea moet je bezocht hebben met je gezin!
Lees meer

Lente-uitjes – jeugdtheater in de vakantie

In de vakantie is festival Lente-Uitjes er weer. Maar liefst acht theaters in Utrecht, Houten en Amersfoort doen mee aan dit jeugdtheaterfestival, met een afwisselend programma voor kinderen van 1,5 t/m 12 jaar!
Lees meer

5x winterroutes met kinderen

De wintermaanden zijn een mooi moment om er op uit te gaan. Van een klein ommetje tot een langere wandeling, niets fijner dan een frisse neus halen en de benen strekken samen met de kids. Ook in de winter, want elk seizoen ontdek je namelijk nieuwe pareltjes in de provincie Utrecht.
Lees meer