Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Zomerpret

Geniet deze zomervakantie van genoeg activiteiten met water, spelletjes en natuurlijk het stoomgemaal.

Elke woensdag in de zomervakantie (9 juli t/m 27 augustus) verandert het Woudagemaal in Lemmer in een waar wateravontuur voor kinderen tot 12 jaar!

Kom proefjes doen met water, speel leuke spelletjes en ontdek hoe het grootste, nog werkende stoomgemaal ter wereld precies werkt. Tijdens de speciale kinderrondleidingen leggen enthousiaste vrijwilligers op een begrijpelijke manier uit wat er in het gemaal allemaal gebeurt – super leerzaam én leuk!

Wat kun je zoal doen?

  • Waterproefjes & spelletjes (zelf een watertornado maken!)
  • Kinderrondleidingen
  • Spelen, ontdekken en leren over water

En (groot)ouders? Die kunnen natuurlijk lekker meedoen met de activiteiten óf even genieten van het uitzicht over het IJsselmeer, een bezoek aan het bezoekerscentrum of een rondleiding door het indrukwekkende UNESCO Werelderfgoed.

Kom jij ook spetteren, spelen en ontdekken bij het Woudagemaal? Scoor je tickets via de roze websitebutton of koop ze aan de balie! De kinderactiviteiten zijn inbegrepen bij een regulier entreeticket.

Tip: Wist je dat Kidsproof Kop van Noord-Holland ook de leukste creatieve clubjes voor kinderen op een rijtje heeft gezet?

Ir. D. F. Woudagemaal Lemmer

Gemaalweg 1

8531 PS Lemmer

Openingstijden Elke woensdag in de zomervakantie (9 juli t/m 27 augustus)
Prijs Zie website
Mail direct

Mail direct naar Ir. D. F. Woudagemaal Lemmer

"*" geeft vereiste velden aan

Toestemming
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Toon op kaart

Meer inspiratie

De Spannendste Tijdreis

Klaar voor vertrek? Stap in en Ga mee!Een avontuurlijke reis door een andere tijd begint…

Zomer bij Huis van Hilde

Reis door de geschiedenis in één zomer bij Huis van Hilde in Castricum tijdens de zomervakantie!

Een parel: Land van Fluwel

Ontdek het nieuwe Dwaalweb, de klimkeien, het blotevoetenpad, de uitkijktoren en het zonnige terras!

Marine op Curaçao

Deze zomervakantie ontdek je hoe de Koninklijke Marine actief is in het Caribisch gebied.

Uitgelicht

Topografie oefenen in de vakantie

FunZone: oneindig veel binnenpret

Blogs & inspiratie

Alle blogs

ZOMERVAKANTIE uitjes in de Kop van Noord-Holland

2025 - ZOMERVAKANTIE! Hoog tijd om er lekker op uit te gaan met het gezin. Er is gelukkig onwijs veel te doen in de regio. Wat dacht je van een leuk museum, een dagje naar het zwembad of een cool natuurspeelpark? Lees snel verder voor de leukste, zomerse uitjes in de Kop van Noord-Holland!

NIEUW: Marine van Nu

We hadden weer een reden om naar het Marinemuseum te gaan, namelijk  de nieuwe tentoonstelling "Marine van Nu", maar het museum zelf is ook altijd een feestje voor onze twee zoons van 7 en 4 jaar oud. Een paar maanden geleden waren we er ook al en dat was toen al een groot succes.

13x restaurant met speeltuin én terras!

Lekker in het zonnetje terwijl de kinderen spelen. Welk terrasje gaan jullie als eerste opzoeken? Wij hebben de fijnste plekjes in de Kop van Noord-Holland voor je op een rij gezet.

20x buitenzwembaden en natuurwater in de Kop van Noord-Holland!

Zin in een verfrissende duik in het koele water? Wij hebben de leukste buitenzwembaden en natuurbaden op een rijtje gezet. Pak een handdoek en plonsen maar! (foto: Zwembad Waarland - voor aanleg van de glijbaan)

Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief