
Historisch Festival Almelo
Terug naar het overzichtAlmelo gaat terug in de tijd!
Op zaterdag en zondag is er voor de kinderen het Historisch Kinderplein met leuke spellen en workshops. Onder professionele begeleiding worden de kinderen vermaakt en het is nog leerzaam ook! Zo kunnen ze kasteelbouwen met pallets of historisch leren wassen.
Of wil je beleven hoe ze in Napoleontische tijd leefden? Ga dan mee met de rondleiding door de kampementen onder begeleiding van een echte re-enactor.
En er is meer:
* 2 historische veldslagen anno 1815
* Een uniek educatieproject voor duizenden basisschoolleerlingen
* Cavalerieshow
* Workshops, presentaties en lezingen
* Een kinderplein met tal van activiteiten
* Oude ambachten
* Koetsentochten
* Optredens
* Historisch tentenkamp
* Parade
Klik op de roze websitebutton voor meer informatie.
Tip: de leukste festivals vind je in onze Uitagenda!
Data:
PS: klik op de roze button om te kijken of deze activiteit ook op andere data mogelijk is.
- vrijdag 9 mei 2025
Historisch Festival Almelo
Schelfhorstpark
7608 BT Almelo
Prijs
Gratis entreeToon op kaart
Meer inspiratie


Tierpark Nordhorn
De bijzondere dieren komen wel heel dichtbij. Je mag ze zelfs voeren in Tierpark Nordhorn!
Kinderboerderij Feltsigt
Heerlijk dieren knuffelen, spelen in de speeltuin, de ballenbak of op de skelters - mét een groot terras.
Schaapskooi Stroothuizen
Een schaapskooi, beleving- en blotevoetenpad...ze hebben het allemaal bij Schaapskooi Stroothuizen.Blogs & inspiratie
Alle blogs
IJsbanen en schaatsbanen in Twente
In december poppen op veel plekken tijdelijke schaatsbanen en ijsbanen op. In Twente kun je ook op meerdere plaatsen de schaatsen onder binden. Wil jij weten waar? Deze schaatsbanen en ijsbanen in Twente kun je in de winter van 2024/2025 bezoeken. Voor veel schaatsplezier én natuurlijk om te oefenen voor het natuurijs in een strenge winter!
Kinderfeestjes Bewaarspecial!
Onze Kinderfeestjes Bewaarspecial is uit! Vol leuke adresjes voor actieve en creatieve kinderfeestjes in o.a. Hengelo, Enschede, Almelo, Oldenzaal en Haaksbergen.
Waar is hier de ballenbak?
Bij ons momenteel de favoriete activiteit: de ballenbak. Maar ja, waar zitten die nou in Twente? Gelukkig zijn ze op meerdere plekken te vinden, en niet alleen in de overdekte speelparadijzen. We beginnen met de restaurants (lekker!), dan de kinderboerderijen (leuk!) en dan naar de indoor hallen (logisch!). Veel plezier!