Blogs & inspiratie
Zelfgemaakte S’mores uit de oven
Gepubliceerd op 1 januari 2026
Dochter van Kidsproof collega Lotte bakt het liefst ieder weekend wat lekkers; van cupcakes en lavacakejes tot stroopwafelcake. Ze is 8 jaar en een echte keukenprinses. Tenminste, voor zoete baksels. Dit keer wilde ze graag een alternatieve variant op de klassieke S'mores maken.
Na de standaard cupcakes was het nu tijd voor wat anders. Yfke wilde graag iets maken met chocola, marshmallows en biscuitjes. Ik kende het niet, maar zocht het op en kwam erachter dat het S’mores waren. In Amerika is het blijkbaar een echte ‘campfire treat’: twee graham crackers met daartussen een stukje chocola en een warme marshmallow. Deze variant uit de oven is echt heel simpel (en lekker), Yfke heeft alles alleen gedaan!
Ingrediënten
Als eerste moeten de boodschappen natuurlijk gedaan worden. Voor deze S’mores variant heb je nodig:
– Marshmallows
– Chocola (maakt niet uit welke)
– Biscuitjes (de meest simpele)
– Ovenschaal (niet al te groot)
Bereiding
Yfke weet zelf hoe ze de oven moet voorverwarmen, dus dat deed ze. Hij moet op 200 graden (hetelucht).
Vervolgens verdeelde ze de chocola in kleine blokjes over de bodem van een ovenschaal. Wij hadden nog een reep witte chocola in de kast liggen, maar dat vond Yfke niet voldoende. Ze voegde er nog wat blokjes Tony Chocolony zeezout karamel aan toe.
De chocola bedekte ze helemaal met een laag marshmallows.
Dat ging 10 minuten in de oven. De marshmallows waren redelijk gesmolten, maar nog niet zo mooi bruin, dus we hebben ze ook nog 5 minuutjes onder de grill gezet.

Smullen geblazen!
Tip
Je kunt er ook nog fudge en hazelnoten aan toevoegen, als je daar van houdt. Deze voeg je dan toe aan de chocola. Dit maakt het nog lekkerder!
Resultaat
Het was heel machtig, maar echt heerlijk! We hebben er met z’n allen flink van genoten en de buurmeisjes hebben er ook nog van geproefd. En het leuke is, dat ze dit heel eenvoudig zelf kunnen maken. Het enige dat ik heb gedaan, is de ovenschaal uit de oven halen.
Eet smakelijk!
Lees ook:
Alle blogs
Sleeën zonder slee: 8 tips voor alternatieven
Gaat het eindelijk sneeuwen, heb je geen slee in huis of heb je niet op tijd een slee bemachtigd? Geen paniek. Met deze simpele trucjes glijden je kinderen straks gewoon zonder slee van die heuvel.
13x originele warme chocolademelk ideeën
Bij herfst- of winterweer denken we aan regen, gure wind én daarna warme chocolademelk! Met deze leuke variaties op dit klassieke drankje zijn jullie zo opgewarmd. Tip: laat de kinderen elk hun favoriet kiezen en zelf maken.
Winterpret met deze leuke sneeuwspelletjes
Yes, sneeuw! Natuurlijk gaan we lekker sleeën en een sneeuwpop maken, maar je kunt nog veel meer leuks doen met sneeuw. Wij hebben 12 leuke spelletjes met sneeuw voor nog meer sneeuwpret op een rijtje gezet.Meer inspiratie
Start creatieve cursussen voor kids
Geef je kind een creatieve start bij Scholen in de Kunst
Friends on Ice
Kom schaatsen met het hele gezin bij Friends on Ice in het hart van Ede tijdens de winter
Musical4daagse Amersfoort
Unieke theater ervaring in theater Flint in Amersfoort! 4 dagen zingen, dansen en acteren.