Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

Wat ga jij doen met Koningsdag?

Gepubliceerd op 15 april 2025

Binnenkort is het weer Koningsdag! Iedereen in oranje en de vlaggen hangen uit. De kinderen en ik verheugen ons altijd op de kleedjesmarkt. Maar we vinden het ook leuk om Koningsdag activiteiten die je met de hele famile thuis kunt doen. Zo maak je er je eigen oranje feest van!

1.Verzamel je spulletjes en houdt een ruilmarkt voor vriendjes, vriendinnetjes of het hele gezin.

2.Trek allemaal thuis je gekste oranje outfit aan en doe een optocht in alle kamers van je huis.

3.Wil je toch dat kleedjesmarktgevoel hebben? Ga dan op Koningsdag bij de kringloopwinkels Deze link opent in een nieuwe tab of tweedehandswinkels Deze link opent in een nieuwe tab.

4.Weten jouw kids eigenlijk waarom het Koningsdag is, waar de koing met zijn gezin woont en of hij thuis ook een kroon draagt? Deze vragen zitten in de Kidsproof Kletspraat Koningsdageditie Deze link opent in een nieuwe tab en kun je gratis printen en spelen met je kinderen.

5.Maak een leuke oranje familieselfie of een selfie in koninklijke outfit en stuur die naar iedereen die je nu niet in het echt kan zien.

6.Maak eens een mooie stoepkrijt tekening voor Koning Willem en Koningin Maxima. Geen stoepkrijt in huis? Geen punt in een handomdraai maak je zelf gekleurd stoepkrijt Deze link opent in een nieuwe tab met de huis tuin en keukenspullen.

7.Op dit oranjefeest eet je alleen oranje gekleurde hapjes. Oranje tompoucen mogen natuurlijk niet ontbreken maar met deze 17 heerlijke oranje lekkernijen Deze link opent in een nieuwe tab kom je een heel eind op Koningdag. Eet smakelijk!

8.Ga om 10.45 uur op Koningsdag voor de tv zitten. Koning Willem en koningin Maxima bezoeken dan een plaats in Nederland. Met de Koningsdag bingo Deze link opent in een nieuwe tab wordt echt extra leuk. Lukt het jullie om alle vakjes af te vinken? Ook leuk om mee te nemen voor een ommetje in de buurt.

Dat wordt een gezellige Koningsdag!

Veel plezier!

Sherida

Lees ook:

Alle blogs

18x leuke meivakantie-tips door heel Nederland!

Avontuurlijke uitjes, vrolijke voorstellingen, nieuwe films, toffe musea en leuke kampen: wij hebben weer de leukste ideeën voor de meivakantie voor je verzameld. Door heel Nederland. We zijn benieuwd wat jullie favorieten zijn!

Een dagje spetterpret met je kids in het Dolfinarium

Vorig jaar zomer gingen onze Kidsproof reporters naar het waterdierenpark Dolfinarium Harderwijk. En eerlijk is eerlijk… we hadden niet verwacht dat we zó dicht bij zeezoogdieren zouden komen in Nederland!

Door Kidsproof getest: speurtocht bij de Grebbelinie

Nieuw en écht een aanrader! Onze Kidsproofblogger ging met haar kinderen naar Het Grebbelinie Bezoekerscentrum en deed de gloednieuwe interactieve speurtocht… en die kreeg een dikke duim omhoog!

21 toffe tips voor de meivakantie!

Bijna meivakantie. Wat zijn jullie plannen? Er zijn namelijk ontzettend veel leuke uitjes voor het hele gezin. Hieronder vind je inspiratie bij jou in de buurt of ietsjes verder weg om er een topvakantie van te maken! Vergeet niet om ook onze Uitagenda te checken. Deze vullen we dagelijks met leuke uitjes.

Favoriete uitjes & adressen

Streep Wiel Rol (1,5+)

DinoAdventures in de Meivakantie

Wonderfeel Festival Baarn 2026

Speeltuin en terras

Tafiti – Dwars door de woestijn

Gamen in de meivakantie

Speelpolder Vathorst

Beroepenweken bij Aviodrome

Meer inspiratie

Bekijk

Future Village – Bouwdorp voor jongeren

Kom het bos om toveren tot een creatief festivaldorp vol kunst en avontuur in de vakantie!

Noet Noet en het geheime kasteelfeest

Ontdek de verborgen bovenverdieping van Kasteel de Haar tijdens de knuffelbare kindertour!

Gamen in de meivakantie

Gamen, chillen en samen plezier maken tijdens de meivakantie bij GameLounge Leusden

De nieuwste familiefilms bij Pathe

Al jouw filmhelden beleven nieuwe avonturen; deze lente in de bioscoop!

Workshops in de meivakantie

Creatief aan de slag met het gezin bij het Mondriaanhuis in Amersfoort

Prentenboekjesfestival

De foyer van theater Flint wordt in de meivakantie omgetoverd tot een waar Prentenboekjesfestival

Vrijzwemmen in Vathorst

Tijdens de meivakantie lekker vrijzwemmen, leef je uit bij trampoline fun of ga los bij het discozwemmen!

DinoAdventures in de Meivakantie

Beleef deze meivakantie met je gezin een spannend avontuur in het Dinobos van DierenPark Amersfoort!

 Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief