Blogs & inspiratie
Zelfgemaakte S’mores uit de oven
Gepubliceerd op 1 januari 2026
Dochter van Kidsproof collega Lotte bakt het liefst ieder weekend wat lekkers; van cupcakes en lavacakejes tot stroopwafelcake. Ze is 8 jaar en een echte keukenprinses. Tenminste, voor zoete baksels. Dit keer wilde ze graag een alternatieve variant op de klassieke S'mores maken.
Na de standaard cupcakes was het nu tijd voor wat anders. Yfke wilde graag iets maken met chocola, marshmallows en biscuitjes. Ik kende het niet, maar zocht het op en kwam erachter dat het S’mores waren. In Amerika is het blijkbaar een echte ‘campfire treat’: twee graham crackers met daartussen een stukje chocola en een warme marshmallow. Deze variant uit de oven is echt heel simpel (en lekker), Yfke heeft alles alleen gedaan!
Ingrediënten
Als eerste moeten de boodschappen natuurlijk gedaan worden. Voor deze S’mores variant heb je nodig:
– Marshmallows
– Chocola (maakt niet uit welke)
– Biscuitjes (de meest simpele)
– Ovenschaal (niet al te groot)
Bereiding
Yfke weet zelf hoe ze de oven moet voorverwarmen, dus dat deed ze. Hij moet op 200 graden (hetelucht).
Vervolgens verdeelde ze de chocola in kleine blokjes over de bodem van een ovenschaal. Wij hadden nog een reep witte chocola in de kast liggen, maar dat vond Yfke niet voldoende. Ze voegde er nog wat blokjes Tony Chocolony zeezout karamel aan toe.
De chocola bedekte ze helemaal met een laag marshmallows.
Dat ging 10 minuten in de oven. De marshmallows waren redelijk gesmolten, maar nog niet zo mooi bruin, dus we hebben ze ook nog 5 minuutjes onder de grill gezet.

Smullen geblazen!
Tip
Je kunt er ook nog fudge en hazelnoten aan toevoegen, als je daar van houdt. Deze voeg je dan toe aan de chocola. Dit maakt het nog lekkerder!
Resultaat
Het was heel machtig, maar echt heerlijk! We hebben er met z’n allen flink van genoten en de buurmeisjes hebben er ook nog van geproefd. En het leuke is, dat ze dit heel eenvoudig zelf kunnen maken. Het enige dat ik heb gedaan, is de ovenschaal uit de oven halen.
Eet smakelijk!
Lees ook:
Alle blogs
Wat is er allemaal te doen bij recreatiegebied Zeumeren?
Wanneer er weer van die warme zonnige dagen aanbreken is recreatiegebied Zeumeren bij ons favoriet. Lekker afkoelen en zwemmen met het hele gezin. Maar wist je dat naast het zwemmen er nog veel te beleven is in dit groenrijke gebied van Leisurelands? Wij delen onze favoriete tips.
7x leuke gezinsuitjes op de Veluwe
Of je nu in deze regio op vakantie bent of je wilt een dagje eropuit naar de Veluwe, er is hier in de zomer ook zoveel te beleven!
18 zomervakantie-uitje met kids in en om Amersfoort
Samen herinneringen maken, nieuwe plekjes ontdekken en vooral heel veel plezier beleven. Deze zomervakantie zit vol leuke uitjes voor het hele gezin. Van spetteren en spelen tot theater, natuur en stoere activiteiten. Laat je inspireren door deze leuke zomertips!.Meer inspiratie
Naar het circus
Geniet deze zomer van een nostalgische circusvoorstelling van Circus Snor!
ZOOmer Festival
Foodtrucks, muziek, entertainment en kinderdisco tussen de dieren van DierenPark Amersfoort!
Zwemmen in de vakantie
Een zomervakantie vol zwemplezier dat kan natuurlijk bij R&A Sports & Swimming in Vathorst!
Future Village Festival
Sluit de zomer af met het Future Village Festival in het Bosspot Openluchttheater Amersfoort.
Muzikale vakantie
Maak, bouw en ontdek mee bij Museum Speelklok. Ontdek ook het nieuwe Music Machines & Me!
Zomervakantie in het Mondriaanhuis
Kom alles te weten over kunstenaar Piet Mondriaan in zijn geboortehuis in de zomervakantie!!
Veluwe aan Zee
Zwemmen, spelen en beleven met de hele familie op de Speelstranden