Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

Zelfgemaakte S’mores uit de oven

Gepubliceerd op 5 juni 2024

Dochter van Kidsproof collega Lotte bakt het liefst ieder weekend wat lekkers; van cupcakes en lavacakejes tot stroopwafelcake. Ze is 8 jaar en een echte keukenprinses. Tenminste, voor zoete baksels. Dit keer wilde ze graag een alternatieve variant op de klassieke S'mores maken.

Na de standaard cupcakes was het nu tijd voor wat anders. Yfke wilde graag iets maken met chocola, marshmallows en biscuitjes. Ik kende het niet, maar zocht het op en kwam erachter dat het S’mores waren. In Amerika is het blijkbaar een echte ‘campfire treat’: twee graham crackers met daartussen een stukje chocola en een warme marshmallow. Deze variant uit de oven is echt heel simpel (en lekker), Yfke heeft alles alleen gedaan!

Ingrediënten

Als eerste moeten de boodschappen natuurlijk gedaan worden. Voor deze S’mores variant heb je nodig:

– Marshmallows
– Chocola (maakt niet uit welke)
– Biscuitjes (de meest simpele)
– Ovenschaal (niet al te groot)

Bereiding

Yfke weet zelf hoe ze de oven moet voorverwarmen, dus dat deed ze. Hij moet op 200 graden (hetelucht).

Vervolgens verdeelde ze de chocola in kleine blokjes over de bodem van een ovenschaal. Wij hadden nog een reep witte chocola in de kast liggen, maar dat vond Yfke niet voldoende. Ze voegde er nog wat blokjes Tony Chocolony zeezout karamel aan toe. 

De chocola bedekte ze helemaal met een laag marshmallows. 

Dat ging 10 minuten in de oven. De marshmallows waren redelijk gesmolten, maar nog niet zo mooi bruin, dus we hebben ze ook nog 5 minuutjes onder de grill gezet.


Smullen geblazen!

Tip

Je kunt er ook nog fudge en hazelnoten aan toevoegen, als je daar van houdt. Deze voeg je dan toe aan de chocola. Dit maakt het nog lekkerder!

Resultaat

Het was heel machtig, maar echt heerlijk! We hebben er met z’n allen flink van genoten en de buurmeisjes hebben er ook nog van geproefd. En het leuke is, dat ze dit heel eenvoudig zelf kunnen maken. Het enige dat ik heb gedaan, is de ovenschaal uit de oven halen.

Eet smakelijk!

Voor meer leuke recepten en kooktips, kijk op onze DIY pagina Deze link opent in een nieuwe tab!

Lees ook:

Alle blogs

3 x schattige herfstdiertjes van natuurlijke materialen

Komen jouw kinderen ook altijd thuis met van die mooie herfstschatten? Nu de blaadjes van de bomen vallen is het prachtig weer om naar het park, bos of speeltuin te gaan. Daar liggen de mooiste herfstschatten zo voor het oprapen! Gekleurde bladeren, kastanjes, dennenappels, eikels, beukennootjes en nog veel meer.

Leuke speelboerderijen in de regio Amersfoort

Ben je op zoek naar leuke speelboerderijen in de regio Amersfoort en Gelderse Vallei? Dan hoef je niet meer verder te zoeken want wij hebben leuke adresjes voor je verzameld. Spelen in de buitenlucht samen met jouw vriendjes en vriendinnetjes, leuker kan het niet worden toch? Have fun!

Waarom zwemles volgen bij R&A Vathorst

Collega Maud vertelt over haar ervaringen met R&A Sport & Swimming.....
Mijn vier kinderen hebben inmiddels allemaal hun ABC-zwemdiploma’s. En geloof me, ik zit een stuk rustiger langs het zwembad en aan zee sindsdien. Ik weet nog goed hoe lastig ik het vond om een goede zwemschool te vinden. Waar kijk je naar, waar let je op, wat kost het....

9 x leuke pluktuinen in en om Amersfoort

Geniet jij ook zo van de zomer? Alles groeit en bloeit. Je hebt vast ook al die prachtige bloemen en bramenstruiken langs de kant van de weg zien staan. Wij worden er altijd heel vrolijk van! Wat superleuk is, om samen met je kids bloemen of fruit te plukken bij een pluktuin.

Meer inspiratie

Kabouterdag

Kom samen met je gezin naar de Kabouterdag en geniet van alle kabouter activiteiten.

September Me Festival

Kom naar een festival waar muziek, theater en kunst samenkomen!

Spelen en ontdekken in de Struintuin in oktober

Een tof natuuruitje in Leusden voor kinderen t/m 12 jaar!

Woest en Bijster Kunstfestival

Laat je meevoeren door kunst en natuur rondom Ede tijdens dit leuke festival!

Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief