Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Kaas- en Botermuseum

Wil jij weten hoe kaas en boter gemaakt worden? Kom naar het Kaas- en Botermuseum in de Weistaar.

Al wandelend door het museum van de Weistaar zul je veel indrukken opdoen van vroeger. Het museum geeft een beeld van het maken van kaas en boter. Verder vind je er boerderijgevels, een dorpsplein en straatjes met authentieke winkeltjes, aangekleed met levensechte poppen in klederdracht.

Naast het bezichtigen van het Kaas- en Botermuseum kun je in het museum een spreekwoorden en gezegdes spel te spelen. In het museum staan oud Hollandse spreekwoorden en gezegdes uitgebeeld door middel van de poppen. Je kunt met gebruik van een formulier dit spel spelen en het uiteindelijke spreekwoord achterhalen.

In de kaasmakerij vind je alle attributen voor het maken van kaas. Hier zijn veel verschillende soorten kazen in allerlei smaken, soorten en maten. In de Landwinkel worden deze kazen te koop aangeboden. Een korte uitleg over het maken van kaas, boter en karnemelk wordt gegeven aan de hand van een dvd presentatie, waarvoor speciaal een zithoek is ingericht.

Meer musea vind je op Kidsproof.nl

De Weistaar

Rottegatsteeg 6

3953 MN Maarsbergen

Openingstijden dinsdag t/m zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur.

Voor groepen (op afspraak) ook buiten deze openingstijden geopend.
Prijs Gratis
Mail direct

Mail direct naar De Weistaar

"*" geeft vereiste velden aan

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Toestemming*
I want to receive the newsletter
Telefoonnummer
Toon op kaart

Lijstjes voor Amersfoort

Meer inspiratie

Uitwaaien langs het water

Kom samen genieten bij de prachtige recreatiegebieden Bussloo & Veluwe aan Zee

Op ontdekking bij het NMM

Ga deze vakantie op spannende lasergame-missie, test je camouflage-skills en speel erop los in de Xplore!

Ontdek oude ambachten in de herfstvakantie

Het Oude Ambachten en Speelgoedmuseum organiseert super veel activiteiten in de herfstvakantie

Een uitje naar Vakantiepark De Krakeling

Wij testten dit kindvriendelijke vakantiepark midden in de bossen van Zeist. Lees hoe dat beviel!

Uitgelicht

Van poppenkast tot speurtocht op Paleis Het Loo in Apeldoorn

Herfstvakantie in het Nederlands Openluchtmuseum

Blogs & inspiratie

Alle blogs

6 x leuke indoorspeeltuinen in en om Amersfoort

Weer of geen weer af en toe moeten je kinderen even wat energie kwijt en lekker spelen! Hier vind je 6 leuke indoorspeeltuinen waar ze kunnen uitrazen. Ook leuk voor een kinderfeestje.

Herfststukjes- jeugdtheater in de herfstvakantie

Vier de herfstvakantie met jeugdtheaterfestival Herfststukjes! Laat je verrassen door vrolijke peutervoorstellingen, grappige familievoorstellingen en mooie verhalen vol fantasie, muziek, dans en verwondering. Voor kleine kijkers, beginnende pubers én natuurlijk voor ouders, opa’s en oma’s.

Uitjes voor de herfstvakantie in en om Amersfoort met kinderen

Yes, (bijna) herfstvakantie! Tijd voor leuke uitjes, gezellige avonturen en samen eropuit! Ga dino’s spotten, speuren in de natuur, creatief aan de slag of geniet van een verrassende voorstelling. Binnen én buiten valt er van alles te beleven. Wij hebben de leukste tips voor jullie op een rij gezet.

21x superleuke museum-uitjes door heel Nederland

Van chocola en stippenkunst tot monsters, ruimteproefjes en coole goocheltrucs: hier wil je heen! Ken jij alle 21 tips al?

Win gezinstickets voor Fun Forest
Doe mee en maak kans op één van de 5 gezinstickets voor een Fun Forest-locatie bij jou in de buurt!

Ik doe mee!