Kaas- en Botermuseum
Wil jij weten hoe kaas en boter gemaakt worden? Kom naar het Kaas- en Botermuseum in de Weistaar.
Al wandelend door het museum van de Weistaar zul je veel indrukken opdoen van vroeger. Het museum geeft een beeld van het maken van kaas en boter. Verder vind je er boerderijgevels, een dorpsplein en straatjes met authentieke winkeltjes, aangekleed met levensechte poppen in klederdracht.
Naast het bezichtigen van het Kaas- en Botermuseum kun je in het museum een spreekwoorden en gezegdes spel te spelen. In het museum staan oud Hollandse spreekwoorden en gezegdes uitgebeeld door middel van de poppen. Je kunt met gebruik van een formulier dit spel spelen en het uiteindelijke spreekwoord achterhalen.
In de kaasmakerij vind je alle attributen voor het maken van kaas. Hier zijn veel verschillende soorten kazen in allerlei smaken, soorten en maten. In de Landwinkel worden deze kazen te koop aangeboden. Een korte uitleg over het maken van kaas, boter en karnemelk wordt gegeven aan de hand van een dvd presentatie, waarvoor speciaal een zithoek is ingericht.
Meer musea vind je op Kidsproof.nl
De Weistaar
Rottegatsteeg 6
3953 MN Maarsbergen
Openingstijden
dinsdag t/m zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur.Voor groepen (op afspraak) ook buiten deze openingstijden geopend.
Prijs
GratisToon op kaart
Lijstjes voor Amersfoort
Meer inspiratie
Het IJsbeelden Festival
Geef je kind een onvergetelijke winterervaring bij Het IJsbeelden Festival in Biddinghuizen!
Kerstvakantie in het Mediamuseum
Beeld & Geluid in Hilversum: een dag vol plezier en verwondering
Heerlijke Winterkost in de kerstvakantie
Kom in de kerstvakantie naar festival Winterkost: hartverwarmend jeugdtheater festival voor kinderenBlogs & inspiratie
Alle blogs
24x leuke kerstvakantie-uitjes door heel NL
Lichtjeswandelingen, versierde kastelen, extra activiteiten in musea en mooie voorstellingen: wij hebben weer de leukste ideeën voor de kerstvakantie voor je verzameld. Door heel Nederland. We zijn benieuwd wat jullie favorieten zijn!
10x Kerst knutsel ideeën om zelf te maken
Je huis samen met de kids in kerststijl versieren? Maak je eigen kerstdecoratie! Je hoeft niet handig of creatief te zijn om leuke kerstversieringen te maken. En het leukste blijft toch om dit samen met je kind(eren) te doen. Gezellig aan de keukentafel met verf, lijm, glitters en knutselmaterialen. We hopen je met onderstaande voorbeelden te inspireren.
18x samen genieten met de kids in de kerstvakantie
De kerstvakantie staat weer voor de deur en dat betekent: gezelligheid, feestjes, vrije tijd én leuke uitjes! Niet alleen bij jullie thuis, maar ook in Amersfoort en omgeving is er van alles te doen. Hieronder vind je alvast een paar leuke winterse tips en uitjes voor de komende tijd! Fijne feestdagen!