Kaas- en Botermuseum
Wil jij weten hoe kaas en boter gemaakt worden? Kom naar het Kaas- en Botermuseum in de Weistaar.
Al wandelend door het museum van de Weistaar zul je veel indrukken opdoen van vroeger. Het museum geeft een beeld van het maken van kaas en boter. Verder vind je er boerderijgevels, een dorpsplein en straatjes met authentieke winkeltjes, aangekleed met levensechte poppen in klederdracht.
Naast het bezichtigen van het Kaas- en Botermuseum kun je in het museum een spreekwoorden en gezegdes spel te spelen. In het museum staan oud Hollandse spreekwoorden en gezegdes uitgebeeld door middel van de poppen. Je kunt met gebruik van een formulier dit spel spelen en het uiteindelijke spreekwoord achterhalen.
In de kaasmakerij vind je alle attributen voor het maken van kaas. Hier zijn veel verschillende soorten kazen in allerlei smaken, soorten en maten. In de Landwinkel worden deze kazen te koop aangeboden. Een korte uitleg over het maken van kaas, boter en karnemelk wordt gegeven aan de hand van een dvd presentatie, waarvoor speciaal een zithoek is ingericht.
Meer musea vind je op Kidsproof.nl
De Weistaar
Rottegatsteeg 6
3953 MN Maarsbergen
Openingstijden
dinsdag t/m zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur.Voor groepen (op afspraak) ook buiten deze openingstijden geopend.
Prijs
GratisToon op kaart
Lijstjes voor Amersfoort
Meer inspiratie
Op ontdekking bij het NMM
Ga deze vakantie op spannende lasergame-missie, test je camouflage-skills en speel erop los in de Xplore!
Uitwaaien langs het water
Kom samen genieten bij de prachtige recreatiegebieden Bussloo & Veluwe aan Zee
Herfstvakantie bij de HappyFarm
Klimmen, glijden, skelteren en dieren knuffelen op de boerderij.Blogs & inspiratie
Alle blogs
Herfststukjes- jeugdtheater in de herfstvakantie
Vier de herfstvakantie met jeugdtheaterfestival Herfststukjes! Laat je verrassen door vrolijke peutervoorstellingen, grappige familievoorstellingen en mooie verhalen vol fantasie, muziek, dans en verwondering. Voor kleine kijkers, beginnende pubers én natuurlijk voor ouders, opa’s en oma’s.
Getest: Vakantiepark De Krakeling
Midden in de prachtige bossen van Zeist ligt Vakantiepark De Krakeling. We hadden al vaker enthousiaste verhalen over dit vakantiepark gehoord, dus hoog tijd om het zelf eens te ervaren! We pakten onze spullen en gingen er met het gezin een nachtje naartoe. En daar kregen we zeker geen spijt van. Lees alles over onze ervaring!
Hilversum Herfstspecial
Eropuit met de kids tijdens de herfstvakantie.