Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Landgoed de Paltz

Landgoed de Paltz in Soest is een afwisselend landgoed met verrassende details en een leuke wandelroute.

Landgoed De Paltz is sinds 1 juli 2011 in eigendom en beheer van Het Utrechts Landschap. Het landgoed ligt in de gemeente Soest, tussen Soestduinen en Soesterberg. Het is een prachtig landgoed dat in 1876 werd ontworpen door de landschapsarchitecten Copijn en Springer. Het terrein van circa 80 hectare bestaat uit beukenlanen, zichtassen, waterpartijen, een statige villa, een koetshuis en een herderswoning.
 
De Paltz is een afwisselend landgoed met verrassende details. Het landgoed ligt midden in het hart van de Utrechtse Heuvelrug. Landgoed De Paltz grenst aan de voormalige Vliegbasis Soesterberg. Op het terrein bevindt zich ook het Herman van Veen Art Center, waar je heerlijke lekkernijen kunt kopen en kunst kan bewonderen. Op het terrein is ook een schattig kabouterdorpje én een doolhof!
 
Op de grens ligt een zandafgraving. De afgraving is in de 20ste eeuw ontstaan. In de afgraving ontwikkelde zich eerst een warm en droog heidelandschap, dat in de loop der jaren overgroeid is met bos. Het is de bedoeling om deze oude zandafgraving weer open te maken. Daarmee worden warmte minnende planten en dieren geholpen en wordt het contrast tussen het ontworpen park en de zandafgraving weer beter zichtbaar. 
 
NB: Honden zijn op De Paltz niet toegestaan.
 
Ingang: aan de van Weerden Poelmanweg (N413), Soest of parkeerplaats bij de ingang van de Vliegbasis aan de Verlengde Paltzerweg

Foto: Bert van Ee

Bekijk het complete overzicht van Natuuruitjes en Actieve kinderuitjes

Het Utrechts Landschap

Openingstijden Dinsdag tot en met zondag
Mail direct

Mail direct naar Het Utrechts Landschap

"*" geeft vereiste velden aan

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Toestemming
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Telefoonnummer

Lees verder onder deze advertentie

Meer inspiratie

Heerlijke Winterkost in de kerstvakantie

Kom in de kerstvakantie naar festival Winterkost: hartverwarmend jeugdtheater festival voor kinderen

Crossen in de winter!

Het ultieme indoor-outdoor uitje in de kerstvakantie bij Indoor Mountainbike in Almere.

Ga op avontuur in de kerstvakantie

Ga op ontdekking bij het Nationaal Militair Museum en doe mee met stoere activiteiten.

Kerstvakantie in het Mediamuseum

Beeld & Geluid in Hilversum: een dag vol plezier en verwondering

Uitgelicht

8x Frankrijk op z’n mooist met RCN. Nu met vroegboekkorting!

Show voor met jouw kleintje: Bumbina komt spelen

Blogs & inspiratie

Alle blogs

10x Kerst knutsel ideeën om zelf te maken

Je huis samen met de kids in kerststijl versieren? Maak je eigen kerstdecoratie! Je hoeft niet handig of creatief te zijn om leuke kerstversieringen te maken. En het leukste blijft toch om dit samen met je kind(eren) te doen. Gezellig aan de keukentafel met verf, lijm, glitters en knutselmaterialen. We hopen je met onderstaande voorbeelden te inspireren.

De winter vier je samen in het Openluchtmuseum

Een winterkermis met Grand Carrousel en rupsbaan, een sfeervolle rolschaatsbaan, lampjes, een gezellige winterse jaarmarkt en nog veel meer. Beleef van 6 december t/m 18 januari de winter in het Nederlands Openluchtmuseum.

24x leuke kerstvakantie-uitjes door heel NL

Lichtjeswandelingen, versierde kastelen, extra activiteiten in musea en mooie voorstellingen: wij hebben weer de leukste ideeën voor de kerstvakantie voor je verzameld. Door heel Nederland. We zijn benieuwd wat jullie favorieten zijn!

18x samen genieten met de kids in de kerstvakantie

De kerstvakantie staat weer voor de deur en dat betekent: gezelligheid, feestjes, vrije tijd én leuke uitjes! Niet alleen bij jullie thuis, maar ook in Amersfoort en omgeving is er van alles te doen. Hieronder vind je alvast een paar leuke winterse tips en uitjes voor de komende tijd! Fijne feestdagen!

 Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief