Molen de Duif in Nunspeet
Heb je weleens een molen van binnen gezien? Molen de Duif in Nunspeet kun je bezichtigen.
De molen heeft een lange geschiedenis. De huidige molen heeft 2 voorgangers gehad. De eerste, een standerdmolen, verdween in 1818. De tweede, die in 1860 in bezit kwam van de molenaar Hendrik Westerink, brandde in 1886 na blikseminslag af. De molen werd al snel weer herbouwd. In 1963 en 1982 is de molen gerestaureerd.
Molen de Duif wordt nog steeds gebruikt, je kunt hem ook bezichtigen. Op afspraak kun je ook een rondleiding krijgen!
Meer educatieve kinderuitjes in de buurt van amersfoort vind je op Kidsproof.nl
Molen de Duif
Molenweg 91
8071 TJ Nunspeet
Openingstijden
de molen is dagelijks geopend, behalve op zondag, rondleidingen op afspraak
Mail direct
Telefoonnummer
Toon op kaart
Blogs & inspiratie
Alle blogs
3 x schattige herfstdiertjes van natuurlijke materialen
Komen jouw kinderen ook altijd thuis met van die mooie herfstschatten? Nu de blaadjes van de bomen vallen is het prachtig weer om naar het park, bos of speeltuin te gaan. Daar liggen de mooiste herfstschatten zo voor het oprapen! Gekleurde bladeren, kastanjes, dennenappels, eikels, beukennootjes en nog veel meer.
Sinterklaas intochten in regio Amersfoort & Gelderse Vallei
Op zaterdag 15 november 2025 vaart Sinterklaas en zijn Pieten Nederland weer binnen met zijn Pakjesboot. Dit jaar komt hij aan op Texel, maar waar en wanneer komt hij aan in regio Amersfoort & Gelderse Vallei? We hebben een overzicht gemaakt waar je de goedheiligman en zijn gevolg kan ontmoeten.
Het verhaal achter Sint Maarten
Dat kinderen op 11 november massaal de straat op gaan om te zingen voor een zo vol mogelijke snoepzak, dat wist je waarschijnlijk al. Maar wat is eigenlijk het verhaal achter dit lichtjesfeest?