Natuur
De leukste natuuractiviteiten in de regio Amersfoort & Gelderse Vallei
Over het blotevoetenpad, door een pluktuin en via het kabouterpad. Ontdek alle leuke natuuruitjes en kinderactiviteiten in de natuur in de regio Amersfoort & Gelderse Vallei.
Grote parken, mooie natuurgebieden en fijne recreatiegebieden. Met kindvriendelijke fiets- en wandelroutes, speurtochten, speelbossen, parken en natuurcentra. Hier haal je je hart op!
Je hebt gezocht binnen Kidsproof-regio Amersfoort. Liever iets daarbuiten? Klik hier voor onze andere regio’s.
Familiespeurtochten
Help Willem Vulpen het geheim van de keizer te ontdekken in deze familiespeurtocht!
Bloemen plukken bij Pluktuin Stoutenburg
Wat is er leuker dan zelf je bloemen plukken? In de kleurrijke Pluktuin Stoutenburg kan dat!
Schaapskudde Ginkelse Heide
Breng een bezoekje aan Schaapskudde Ginkelse Heide, een heerlijk uitje in de natuur voor de hele familie!
De Eekhoeve
Pluk jouw eigen groenten en fruit, bewonder de dieren en smul van een boerenijsje op de Eekhoeve!
Glindhorsterpad
Ruik de heerlijke buitenlucht tijdens de wandelroute 'Glindhorsterpad' in het buitengebied van de Glind!
Natuurspeelplaats Lageweg
Natuurspeelplek Waterwingebied ligt op een prachtige plek en heeft leuke speelmogelijkheden
Grebbeveld Schapen &zo
Beleef een onvergetelijke dag tussen de schapen bij Grebbeveld Schapen &zo!
Waterskieen, suppen en meer
Zin in een actieve watersport middag? Kom dan langs bij Zeumeren Watersport in Voorthuizen!
Landgoed Schaffelaar
Landgoed Schaffelaar in Barneveld is een mooi landgoed waar je onder andere heerlijk kunt wandelen.
Dierenbingo
Speel dierenbingo tijdens je wandeling door het park bij Elisabeth Groen in Amersfoort
DierenPark Amersfoort
Sta oog in oog met een leeuw, klauter zelf als een aap en leer veel over allerlei dieren!
De Mossel
Overnachten, wandelen en spelen op een unieke plek? Kom langs bij Boerderij en Theeschenkerij Mossel!
Ruitenwisserroute
Ga op pad met de Ruitenwisserroute van Restaurant Zuiver en ontdek de Utrechtse Heuvelrug!
Avonturentuin Land in Zicht
Werk en leer in de tuin, doe mee met spellen en nog veel meer in de Avonturentuin bij Land in Zicht!
Landgoed Hoevelaken
Hoevelaken heeft een bijzonder landgoed waar heerlijk kan worden gewandeld en gefietst.
Middeleeuws Erf
Op middeleeuws erf 'De Bergkamp' krijg je een levendige indruk van het middeleeuwse boerenleven.
Botanische tuin
Ontdek natuur, cultuur en geschiedenis in de Botanische tuin bij Belmonte Arboretum!
Ontdek Zeumeren
Ontdek de leukste tips bij recreatiegebied Zeumeren. Ook leuk met minder mooi weer.
Gratis nieuwsbrief met tips
Wil jij de leukste Kidsproof tips en uitjes in regio Amersfoort & Gelderse Vallei ontvangen?
Speelnatuur van OERRR
Klimmen en klauteren! Kom lekker spelen bij Speelnatuur van OERRR bij Natuurmonumenten!
Vleermuisboot
Een toffe avondvaart over de Heiligenbergerbeek naar Kinderboerderij De Vosheuvel!
Pyramide van Napoleon
Terug in de Franse tijd en een echte pyramide beklimmen? Dat kan in Austerlitz.
De Groene Belevenis Leusden
De Groene Belevenis in Leusden is hét centrum voor natuur en milieu, voor alles op het gebied Natuur!
Strandje vijver Emiclaer
Strandje aan de vijver Emiclaer, geen officiële zwemplek, wel heerlijk om te spelen
IVN Veenendaal-Rhenen
Ontdek wandel- en fietsroutes, natuurboeken en toffe activiteiten in de natuur bij IVN Veenendaal-Rhenen!
Landwinkel
Ontdek de dieren op de boerderij en de verse producten bij Landwinkel Arkelandshoeve in Ermelo!
Bezoekerscentrum Arkemheen
In het bezoekerscentrum krijg je op educatieve & interactieve manier een beeld van polder Arkemheen.
Natuurcentrum De Ginkel
Kom een dag beleven vol avontuur, speuren, spetteren en spelen in de natuur!
Recreatiepark ’t Gelloo
Kom lekker zwemmen, spelen en overnachten op Recreatiepark 't Gelloo in Ede!
Veluwe aan Zee
Zwemmen, spelen en beleven met de hele familie op de Speelstranden
Toffe Natuuruitjes
Buiten spelen, natuurworkshops, familie excursies en meer! Ga je mee buiten spelen?Meer inspiratie
9x leuke boswandelingen met kinderen
Mooie boswandelingen met kinderen maak je in de prachtige bossen in regio Amersfoort. Wij hebben de leukste wandelbossen en -routes voor je op een rijtje gezet!
Wat is er allemaal te doen bij recreatiegebied Zeumeren?
Wanneer er weer van die warme zonnige dagen aanbreken is recreatiegebied Zeumeren bij ons favoriet. Lekker afkoelen en zwemmen met het hele gezin. Maar wist je dat naast het zwemmen er nog veel te beleven is in dit groenrijke gebied van Leisurelands? Wij delen onze favoriete tips.
De leukste gezinsuitjes op de Veluwe
Ontdek deze leuke uitjes met kinderen op de Veluwe!
5x leuke natuurspeeltuinen
De meeste kinderen zijn geen stilzitters, die van ons al helemaal niet! Tijd om op zoek te gaan naar de állerleukste natuurspeeltuinen in de omgeving van Amersfoort en Gelderse Vallei. Speeltuinen midden in de natuur, vaak met waterpomp, boomstammen, klauter-en hang objecten. Kinderen kunnen hun eindeloze energie lekker kwijt én heerlijk buitenspelen.
Natuuruitjes en buiten activiteiten met kinderen
Het is heerlijk weer om naar buiten te gaan en de prachtige natuur in en om Amersfoort te ontdekken. Op zoek naar een tof natuuruitje of leuke buitenactiviteit voor je kinderen? Lees dan snel verder.
Vier de meivakantie met deze toffe tips!
Pasen, Koningsdag en meivakantie....wat een feest al die vrije dagen! Wat zijn jullie plannen? Hieronder vind je leuke uitjes om er een topvakantie van te maken. Heel veel plezier. Fijne dagen!Activiteiten en uitjes in de natuur in regio Amersfoort & Gelderse Vallei
Wil je lekker naar buiten met de kinderen? Kies een mooi natuurgebied, recreatiegebied, park of stadspark in de omgeving van Amersfoort, Soest, Ede en Wageningen. We verzamelen alle leuke fietstochten en wandelingen met kinderen. In het bos of over de hei, door de duinen, tussen de weilanden, op het strand of in de polder.
Je vindt hier alle leuke natuuruitjes die je elke dag kunt doen voor gezinnen in Amersfoort, Soest, Leusden, Nijkerk, Barneveld, Putten, Ermelo, Ede, Wageningen en Veenendaal.
Bezoekerscentrum natuurgebied in regio Amersfoort & Gelderse Vallei
In een bezoekerscentrum van een natuurgebied (van Staatsbosbeheer, Natuurmonumenten of IVN) is veel te zien en doen voor kinderen. Wij delen alle bezoekerscentra in en om Amersfoort & Gelderse Vallei, waar je meer kunt leren over bomen, planten, bloemen, vogels en insecten. Leuk voor je kind om mee te doen: een speciale natuur speurtocht, boswandeling voor kinderen, kabouterpad, blotevoetenpad, excursie of expeditie.
Pluktuinen en boomgaarden in de omgeving van Amersfoort, Soest, Ede en Wageningen
In Amersfoort, Soest, Leusden, Nijkerk, Barneveld, Putten, Ermelo, Ede, Wageningen en Veenendaal zijn ook verschillende pluktuinen, boomgaarden, telers en kwekers waar je zelf groenten en fruit kunt plukken met kinderen. Echt een leuk uitje!