Recreatiegebied de Schammer
In recreatiegebied Bloeidaal en De Schammer inLeusden kun je prachtige vogels spotten!
Langs de beken in de Gelderse Vallei is van oudsher een gevarieerd landschap met bloemrijke hooilanden, rietlanden en moerasbossen.
Er zijn drie mooie wandelroutes die je kunt lopen of fietsen:
– Het Beekdal (2,5 km)
– Het Venster (5 km)
– De Blauwborst (2,5 km)
– Het Beekdal (2,5 km)
– Het Venster (5 km)
– De Blauwborst (2,5 km)
Tussen het rietland kunt je veel vogels spotten zoals de blauwborst, karekiet en rietzanger. Wij hebben er zelfs een ijsvogel en de tureluur gezien! Ook de nieuwe natuur in De Schammer trekt vogels aan.
Op zandkopjes ontwikkelt droog grasland. In de lage delen komt grondwater aan de oppervlakte dat eeuwen geleden op de Utrechtse Heuvelrug en de Veluwe in de grond gezakt is. Dit is ideaal voor hooiland met koekoeksbloemen en orchideeën.
Bloeidaal is in 2007 ingericht en heeft zich ontwikkeld met prachtige natte schrale graslanden, rietland en bloemrijk hooiland. Het vormt een trekpleister voor vogels.
Naast een recreatieve functie, heeft De Schammer ook een functie als opslagmogelijkheid van grote hoeveelheden regenwater.
Klik voor meer info op de roze button of om te kijken hoe je er komt.
Tip: Meer fijne natuurgebieden vind je in ons eropuit overzicht
Lijstjes voor Amersfoort
Meer inspiratie
Crossen in de winter!
Het ultieme indoor-outdoor uitje in de kerstvakantie bij Indoor Mountainbike in Almere.
Kerstvakantie in het Mediamuseum
Beeld & Geluid in Hilversum: een dag vol plezier en verwondering
Spelen in de kerstvakantie
In de kerstvakantie is speelboerderij De Happyfarm vaker én langer open! Kom spelen en springen!Blogs & inspiratie
Alle blogs
18x samen genieten met de kids in de kerstvakantie
De kerstvakantie staat weer voor de deur en dat betekent: gezelligheid, feestjes, vrije tijd én leuke uitjes! Niet alleen bij jullie thuis, maar ook in Amersfoort en omgeving is er van alles te doen. Hieronder vind je alvast een paar leuke winterse tips en uitjes voor de komende tijd! Fijne feestdagen!
10x Kerst knutsel ideeën om zelf te maken
Je huis samen met de kids in kerststijl versieren? Maak je eigen kerstdecoratie! Je hoeft niet handig of creatief te zijn om leuke kerstversieringen te maken. En het leukste blijft toch om dit samen met je kind(eren) te doen. Gezellig aan de keukentafel met verf, lijm, glitters en knutselmaterialen. We hopen je met onderstaande voorbeelden te inspireren.
24x leuke kerstvakantie-uitjes door heel NL
Lichtjeswandelingen, versierde kastelen, extra activiteiten in musea en mooie voorstellingen: wij hebben weer de leukste ideeën voor de kerstvakantie voor je verzameld. Door heel Nederland. We zijn benieuwd wat jullie favorieten zijn!