Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Recreatiegebied de Schammer

In recreatiegebied Bloeidaal en De Schammer inLeusden kun je prachtige vogels spotten!

Langs de beken in de Gelderse Vallei is van oudsher een gevarieerd landschap met bloemrijke hooilanden, rietlanden en moerasbossen.

Er zijn drie mooie wandelroutes die je kunt lopen of fietsen:
– Het Beekdal (2,5 km)
– Het Venster (5 km)
– De Blauwborst (2,5 km)

Tussen het rietland kunt je veel vogels spotten zoals de blauwborst, karekiet en rietzanger. Wij hebben er zelfs een ijsvogel en de tureluur gezien! Ook de nieuwe natuur in De Schammer trekt vogels aan. 

Op zandkopjes ontwikkelt droog grasland. In de lage delen komt grondwater aan de oppervlakte dat eeuwen geleden op de Utrechtse Heuvelrug en de Veluwe in de grond gezakt is. Dit is ideaal voor hooiland met koekoeksbloemen en orchideeën.

Bloeidaal is in 2007 ingericht en heeft zich ontwikkeld met prachtige natte schrale graslanden, rietland en bloemrijk hooiland. Het vormt een trekpleister voor vogels

 

Naast een recreatieve functie, heeft De Schammer ook een functie als opslagmogelijkheid van grote hoeveelheden regenwater.

Klik voor meer info op de roze button of om te kijken hoe je er komt. 

Tip: Meer fijne natuurgebieden vind je in ons eropuit overzicht

Recreatiegebied De Schammer en Bloeidaal

Schammersteeg

3835 PT Stoutenburg

Meer inspiratie

Speeltuin, terras en een prachtige omgeving

Bij dit restaurant is het echt genieten! Eten, drinken en de kids lekker spelen bij restaurant Soesterdal

Stoere buitenactiviteiten

Ontdek op het buitenterrein van het NMM de prachtige natuur en doe mee met stoere activiteiten!

Kinderboerderij Veenweide

Bij Balans kinderboerderij Veenweide valt altijd wat te beleven tussen de dieren of in de speeltuin

Lepeltje Lepeltje Festival Amersfoort

Foodtrucks, muziek, kindervertier en meer. Schuif gezellig aan bij Lepeltje Lepeltje tijdens Pinksteren

Uitgelicht

Kroon op de taart bij CODA

Bezoek World of Dinos met korting!

Blogs & inspiratie

Alle blogs

7 x restaurants met terras en speeltuin in de regio Amersfoort!

Stel je voor: vrienden en familie zitten gezellig te eten en te drinken in het restaurant of op het terras, terwijl de kids eindeloos spelen in de speeltuin. Wij zetten 7 leuke adresjes op een rij in in regio Amersfoort. De volwassenen relaxed en kids blij!

Vakantie vol avontuur op De Utrechtse Heuvelrug

Op zoek naar een plek waar de kinderen eindeloos kunnen spelen en jullie zelf ook genieten? Van een spontaan weekendje weg tot een heerlijke zomervakantie, op De Utrechtse Heuvelrug zit je goed! Trek je wandelschoenen aan, spring op de fiets of ontdek samen de natuur en sfeervolle dorpjes.

Leuke tips voor Hemelvaart

Alweer een fijn lang weekend vrij! Speciaal voor Hemelvaart hebben we tips en uitjes voor je verzameld voor uit en thuis. Als je op pad gaat met de kinderen check dan even de openingstijden of ontdek lokale pareltjes (daarvoor staan op deze site een heleboel tips). Een vrolijk Hemelvaartweekend!

5x Stoere uitjes in regio Amersfoort

Is jouw koter niet bang voor hoogtes, bergen en klimparcours en dol op stoere activiteiten? Deze uitjes in de regio zijn ideaal voor dappere kids. Klaar voor actie? GO!

 Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief