
Recreatiegebied de Schammer
In recreatiegebied Bloeidaal en De Schammer inLeusden kun je prachtige vogels spotten!
Langs de beken in de Gelderse Vallei is van oudsher een gevarieerd landschap met bloemrijke hooilanden, rietlanden en moerasbossen.
Er zijn drie mooie wandelroutes die je kunt lopen of fietsen:
– Het Beekdal (2,5 km)
– Het Venster (5 km)
– De Blauwborst (2,5 km)
– Het Beekdal (2,5 km)
– Het Venster (5 km)
– De Blauwborst (2,5 km)
Tussen het rietland kunt je veel vogels spotten zoals de blauwborst, karekiet en rietzanger. Wij hebben er zelfs een ijsvogel en de tureluur gezien! Ook de nieuwe natuur in De Schammer trekt vogels aan.
Op zandkopjes ontwikkelt droog grasland. In de lage delen komt grondwater aan de oppervlakte dat eeuwen geleden op de Utrechtse Heuvelrug en de Veluwe in de grond gezakt is. Dit is ideaal voor hooiland met koekoeksbloemen en orchideeën.
Bloeidaal is in 2007 ingericht en heeft zich ontwikkeld met prachtige natte schrale graslanden, rietland en bloemrijk hooiland. Het vormt een trekpleister voor vogels.
Naast een recreatieve functie, heeft De Schammer ook een functie als opslagmogelijkheid van grote hoeveelheden regenwater.
Klik voor meer info op de roze button of om te kijken hoe je er komt.
Tip: Meer fijne natuurgebieden vind je in ons eropuit overzicht
Meer inspiratie


Heel veel speelpret in vakantie
Bij Speelboerderij De Happyfarm kun je lekker spelen; binnen en buiten volop speelplezier!
Cross de herfstvakantie door!
Het pérfecte actieve gezinsuitje vind je bij Indoor Mountainbike in Almere.
Speeltuin, terras en een prachtige omgeving
Bij dit restaurant is het echt genieten! Eten, drinken en de kids lekker spelen bij restaurant SoesterdalBlogs & inspiratie
Alle blogs
Herfststukjes- Jeugdtheater festival in de herfstvakantie
Herfstvakantie, dus tijd voor festival Herfststukjes! Met knotsgekke fantasievolle voorstellingen, spetterend muziektheater en hippe dans. Voorstellingen voor peuters, maar ook voor beginnende pubers en natuurlijk voor alle ouders, opa’s en oma’s. Ga je mee naar het theater?
3 x schattige herfstdiertjes van natuurlijke materialen
Komen jouw kinderen ook altijd thuis met van die mooie herfstschatten? Nu de blaadjes van de bomen vallen is het prachtig weer om naar het park, bos of speeltuin te gaan. Daar liggen de mooiste herfstschatten zo voor het oprapen! Gekleurde bladeren, kastanjes, dennenappels, eikels, beukennootjes en nog veel meer.
Museumuitjes door heel Nederland
Klaar voor de herfstvakantie? Met deze museumtips en uitjes kun je eindeloos speuren en ontdekken. Ontdek de leukste musea door heel Nederland en maak van elke dag een avontuur, binnen én buiten!