Stoomgemaal Hertog Reijnout
Midden in de polder Arkemheen ligt een uniek monument, het stoomgemaal Hertog Reijnout.
Midden in de polder Arkemheen ligt een uniek monument, het stoomgemaal Hertog Reijnout. Dit stoomgemaal is 100 jaar lang in bedrijf geweest, van 1883 tot 1983. Daarna werd haar functie overgenomen door een electrisch gemaal dat nu het overtollig water uit de polder maalt.
In 1985 werd het stoomgemaal gerestaureerd, zodat dit cultuurhistorische monument behouden blijft voor de toekomst. Stoomgemaal Hertog Reijnout is het enige nog werkende gemaal met twee buitenschepraderen.
Het is stoomgemaal in 12 dagen per jaar (tijdens de zogenaamde maaldagen) speciaal voor publiek in werking, dus ‘onder stoom’, te zien.
Bezoekerscentrum Arkemheen is gevestigd in de oude kolenloods van het stoomgemaal. In het bezoekerscentrum wordt voorlichting gegeven over de unieke waarden en belangen van de polder Arkemheen. Een leerzaam kinderuitje!
Meer leuke buitenactiviteiten voor kinderen vind je op Kidsproof.nl
Stichting Stoomgemaal Hertog Reijnout
Zeedijk 6
3861 MD Nijkerk
Openingstijden
Het stoomgemaal is op maaldagen van 11 tot 16 uur open,Dinsdag tot en met vrijdag: 10 tot 16 uur
Zaterdag: 10 tot 13 uur
Juni tot en met augustus ook op zondag: 11 tot 16 uur
Het bezoekerscentrum Arkemheem heeft dezelfde openingstijden.
Prijs
Gratis. Tijdens Maaldagen wordt er wel entréegeld gevraagd.Toon op kaart
Blogs & inspiratie
Alle blogs
Sinterklaas intochten in regio Amersfoort & Gelderse Vallei
Op zaterdag 15 november 2025 vaart Sinterklaas en zijn Pieten Nederland weer binnen met zijn Pakjesboot. Dit jaar komt hij aan op Texel, maar waar en wanneer komt hij aan in regio Amersfoort & Gelderse Vallei? We hebben een overzicht gemaakt waar je de goedheiligman en zijn gevolg kan ontmoeten.
6 supertips voor een dagje Harderwijk met kinderen!
Ontdek 6 leuke, kindvriendelijke uitjes in Harderwijk! Van klimbos en bowlen tot theater en museum – perfecte inspiratie voor een dagje uit met (klein)kinderen.
9x leuke boswandelingen met kinderen
Mooie boswandelingen met kinderen maak je in de prachtige bossen in regio Amersfoort. Wij hebben de leukste wandelbossen en -routes voor je op een rijtje gezet!