Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Recreatiegebied de Schammer

In recreatiegebied Bloeidaal en De Schammer inLeusden kun je prachtige vogels spotten!

Langs de beken in de Gelderse Vallei is van oudsher een gevarieerd landschap met bloemrijke hooilanden, rietlanden en moerasbossen.

Er zijn drie mooie wandelroutes die je kunt lopen of fietsen:
– Het Beekdal (2,5 km)
– Het Venster (5 km)
– De Blauwborst (2,5 km)

Tussen het rietland kunt je veel vogels spotten zoals de blauwborst, karekiet en rietzanger. Wij hebben er zelfs een ijsvogel en de tureluur gezien! Ook de nieuwe natuur in De Schammer trekt vogels aan. 

Op zandkopjes ontwikkelt droog grasland. In de lage delen komt grondwater aan de oppervlakte dat eeuwen geleden op de Utrechtse Heuvelrug en de Veluwe in de grond gezakt is. Dit is ideaal voor hooiland met koekoeksbloemen en orchideeën.

Bloeidaal is in 2007 ingericht en heeft zich ontwikkeld met prachtige natte schrale graslanden, rietland en bloemrijk hooiland. Het vormt een trekpleister voor vogels

 

Naast een recreatieve functie, heeft De Schammer ook een functie als opslagmogelijkheid van grote hoeveelheden regenwater.

Klik voor meer info op de roze button of om te kijken hoe je er komt. 

Tip: Meer fijne natuurgebieden vind je in ons eropuit overzicht

Recreatiegebied De Schammer en Bloeidaal

Schammersteeg

3835 PT Stoutenburg

Toon op kaart

Lees verder onder deze advertentie

Meer inspiratie

SPEL: Cornelis Verzamelaar

Speur samen naar antwoorden tijdens dit leuke spel bij het Oude Ambachten & Speelgoed Museum!

Gratis nieuwsbrief met tips

Wil jij de leukste Kidsproof tips en uitjes in regio Amersfoort & Gelderse Vallei ontvangen?

Nieuw: Kamperen bij een speelboerderij

Overnacht in safaritent of in je eigen kampeermiddel op deze leuke speelboerderij op de Veluwe!

Speeltuin en restaurant

Kom spelen in de natuurspeeltuin en lekker eten en drinken bij café restaurant Soesterdal

Uitgelicht

10 & 11 mei 2025: Nationale Molendag!

Kinderherdenking 4 mei in Madurodam

Blogs & inspiratie

Alle blogs

20x Heel Nederland: Leuke lente-uitjes en vakantiekampen

Ideaal voor Pasen, de meivakantie en vast voor de zomer: heerlijke lente-uitjes en fijne vakantiekampen door heel Nederland

Vier de meivakantie met deze toffe tips!

Pasen, Koningsdag en meivakantie....wat een feest al die vrije dagen! Wat zijn jullie plannen? Hieronder vind je leuke uitjes om er een topvakantie van te maken. Heel veel plezier. Fijne dagen!

10x restaurants om te lunchen mét speelhoek

Lekker lunchen met de kids? Wij hebben de leukste restaurants mét speelhoek voor je op een rijtje gezegd. Hier kun jij heerlijk genieten van wat lekkers terwijl de kids zich vermaken. Eet smakelijk!

5x leuke natuurspeeltuinen

De meeste kinderen zijn geen stilzitters, die van ons al helemaal niet! Tijd om op zoek te gaan naar de állerleukste natuurspeeltuinen in de omgeving van Amersfoort en Gelderse Vallei. Speeltuinen midden in de natuur, vaak met waterpomp, boomstammen, klauter-en hang objecten. Kinderen kunnen hun eindeloze energie lekker kwijt én heerlijk buitenspelen.

WIN: een gezinsticket voor de nieuwe Fien en Teun film! Meld je aan voor onze nieuwsbrief en maak kans op 1 van de 5 gezinstickets 🤩🎟️

Aanmelden nieuwsbrief