Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

Dope, nice, vet deze theatervoorstelling is zo snel als een TikTok of YouTube feed

Gepubliceerd op 15 mei 2024

Net zo snel en pakkend als een YouTube of TikTok feed. Dat is 'Dit vind jij leuk'. En geeft meteen ook aan wat daar mis mee is. Zeer geschikt OOK voor volwassenen en voor jongeren, voor iedereen eigenlijk die zich iets aantrekt van de mening van een ander.
We zagen: 'Dit vind jij leuk' van Jeugdtheatergezelschap BonteHond, lees hier wat wij er van vonden

Wat een gekke titel… Hoe weten ze nou of ik dat leuk vind?’
Of is BonteHond de titel? Dan denk ik dat ik wel weet waar het over gaat…”

Mijn kersverse Kidsproof reporterteam moet nog even wennen aan de bijzondere titels die het theatergezelschap BonteHond altijd geeft aan haar voorstellingen. En altijd hebben ze een diepere lading. Geeeeeen idee wat voor jeugdtheater we deze keer gaan zien. Maar dat het kleurrijk is weet ik zeker.

Kleurrijk decor, zwart-witte kostuums

Inderdaad we zien verschillende gekleurde blokken van verschillende formaten op het toneel staan. Maar de kleding van de 3 acteurs is deze keer helemaal zwart-wit. Alhoewel ook verre van saai is; we zien 2 verschillende schoenen, een ongelijk jasje, een rokje dat ook een broekje is… Het klopt net allemaal niet. En ze maken ook heel creatief gebruik van de verschillende kledingstukken zien we later.

Snelle sketches, vlot en muzikaal

Dit vind jij leuk Deze link opent in een nieuwe tab bestaat uit heleboel snel opeenvolgende sketches en verhaaltjes. Net als de korte filmpjes die je ziet op TikTok of YouTube of Instagram.

Scène na scène zien we hoe de acteurs proberen aandacht het publiek te krijgen. Maar al zodra er maar iets kleins niet goed genoeg bevonden wordt klinkt een kritische stem: “Dit moet leuker, nee nog leuker, leuker…”

Vlotte dansjes, prachtige ballade, een modeshow, aanbeveling van gezichtscrème, een stemming van publiek wat te eten als ontbijt… Zit je net in een mooi lied, wordt het weer onderbroken door commentaar. “Ja,die heeft bijna Oscar gewonnen”

De lengte van het lied, snelheid van de dans, leverworst of niet. Alles wordt bepaald door het publiek, live of door een voiceover: 48% vindt het saai, 6 mensen denken aan hun oma, 24 % wil dat dit nu op houdt.

Zo herkenbaar deze snelheid van boodschappen en die (irritante) mening van buitenstaanders.

Ja, dit vind jij leuk is LEUK!

Wat de Kidsproofreporters er van vonden? “LEUK” roepen ze in koor.
En grappig, ze moesten vooral ook lachen om het gillen. Dat het over likes gaat en leuk gevonden worden hadden ze haarfijn door. Net als bij Youtube, die willen ook likes. En wat erg eigenlijk dat iedereen zich laten beïnvloeden…

Ze herkenden de muziekjes (zelfs het mooie franse liedje dat steeds onderbroken werd) En de dansjes van TikTok en dat ze steeds wat anders doen om leuk gevonden te worden. Volgens hen waren de acteurs echt beetje gestoorde mensen dat ze steeds leuk wilden zijn. Is toch helemaal niet nodig?

De korte scènes voelen als reclames, verkoopverhaaltjes, precies wat het natuurlijk zijn! Grappig dat ze het herkennen. Zouden ze dat bij hun eigen social media ook doen?

Ze moesten veel lachen (en waren ook blij dat dat mocht 😉 En er werd heel mooi in gezongen volgens de mannen, ja daarin zijn ze goed getraind, hun moeder zingt namelijk ook 😉 Ook heel mooi.

Waarom je naar deze voorstelling moet

Dit vind jij leuk Deze link opent in een nieuwe tab is een voorstelling dus die je eigenlijk gezien MOET hebben. Anders hoor je er niet meer bij… 😉
Ook heel erg nuttig voor jongeren en volwassenen trouwens. Want wát trekken we ons allemaal veel van elkaar en alle social media aan. Zo niet nodig. BonteHond heeft zichzelf weer overtroffen met deze voorstelling. En wat een TOPacteurs!

Fantastisch grappig en ja leuk theater: met een vergrootglas over de gekheid, vluchtigheid en invloed van socials en vooral een ode aan lekker jezelf zijn.

Gaat het zien! Nog de hele maand mei in Theater Bellevue. Deze link opent in een nieuwe tab

Veel plezier, Jop, Mick, Ylona en Liesbeth

Voor meer informatie en kaartjes, klik je op de roze button.

Naar de website

Lees ook:

Alle blogs

40x meivakantie uitjes in en om Amsterdam

Lekkerrrrr meivakantie wat wil je nog meer? Nou super leuke uitjes natuurlijk. Waar je kids én jij blij van worden. Wij hebben weer een fijn rijtje verzameld voor je...

Move Lab Amsterdam – Uniek actief kinderfeestje met nieuwste technieken

Op zoek naar een actief kinderpartijtje in Amsterdam dat even helemaal anders is? Dit is er één waar energie, techniek en plezier samenkomen. Wij gingen naar het Move Lab en geloof me… hier willen ze nog een keer naartoe.

Spannend en indrukwekkend het Verzetsmuseum junior

Wat was het goed dat ik mijn twijfels opzij zette en naar het Verzetsmuseum Junior ging met de kids! Want het is een fantastisch opgezet museum dat op een goede manier vertelt over de oorlog en hoe kinderen toen leefden. Aanrader, zeker ook met opa of oma!

Zo top is deze nieuwe mega bioscoop in Amsterdam!

Op zoek naar een leuk uitje met kinderen in Amsterdam, weer of geen weer? Deze nieuwe Vue bioscoop in de Houthavens is er zo één waar jullie samen echt van genieten. Wij gingen testen… en geloof me, dit is geen standaard bioscoopbezoek.

Favoriete uitjes & adressen

Dagje Verzetsmuseum Junior

KinderBevrijdingsfestival

Vrijmarkt bij Tolhuistuin

Tafiti – Dwars door de woestijn

Duizend dochters

The Wiz

Beroepenweken bij Aviodrome

Tulpen plukken in de vakantie

NDSM Kinderatelier

Meer inspiratie

Nieuw bij Art Zoo in de meivakantie

Laat je betoveren door dierenkunst en ontdek een bijzondere nieuwe tentoonstelling in hartje Amsterdam!

DJ, Muziekproductie en popband Bootcamp

Muzikale meivakantie: ontdek elektronische muziek of speel in een popband bij Muziekschool Amsterdam

Fun Forest

Klimmen bij Fun Forest in het Amsterdamse Bos. Durf jij het aan?

Actieeee: Bowlen Lasergamen Minigolf

Actief familie-uitje! Kom bowlen, lasergamen, minigolfen en/of karaoke zingen & lekker eten bij Aloha!

Funmania Aalsmeer

Indoor of outdoor klimmen, klauteren, springen, turnen en voetballen. Het kan allemaal bij Funmania!

Meivakantie in Het Scheepvaartmuseum

Ontdek, speel en ga op avontuur tussen schepen, verhalen en zeehelden in het Het Scheepvaartmuseum

The Wiz

Een magische musical voor de hele familie bij DeLaMar!

Inloopworkshop: maak een ieniemienie muizendeurtje

In deze workshop in Het Muizenhuis, schilder je een ieniemienie muizendeurtje.

Meivakantie in de OBA

Lezen, maken, luisteren en spelen: deze meivakantie zit vol met activiteiten in de OBA!

Meivakantie op Solder

Leuk voor het hele gezin: ontdek deze meivakantie dit best bewaarde geheim van Amsterdam!

Meivakantie bij Move Amsterdam

Deze meivakantie staat het Move Lab in het teken van de nieuwste technieken. Kom langs voor een workshop!

Vakantie in Bijlmer Parktheater

Geniet deze meivakantie van unieke familievoorstellingen die je op het puntje van je stoel laten zitten!

Diarree is mijn lievelingskleur (8+)

Deze voorstelling met poppenspel en actionpainting in ITA zoekt naar schoonheid in het lelijke!

Meivakantie in ARTIS

Ontdek deze vakantie de jonge dieren, het broedseizoen en nog veel meer door het hele park bij ARTIS

Meivakantie in het Joods Museum en Joods Museum junior

Deze vakantie kunnen kinderen bakken en knutselen in het Joods Museum junior

Meivakantie in Eye

Kom in de meivakantie naar Eye: gratis activiteit, mooiste familiefilms, Missie Superogen, en meer!

 Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief