Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

Wij testten het Beleefpad in het Amsterdamse Bos!

Gepubliceerd op 10 april 2025

Jaaa, hoera mooi weer! En eindelijk tijd om het gloednieuwe Beleefpad in het Amsterdamse Bos uit te proberen. Samen met 2 dol-enthousiaste, stuiterende Kidsproofreporters en een mama gaan we op pad.

We starten bij de Boswinkel Deze link opent in een nieuwe tab. Dat is het ronde houten gebouw links bij de ingang van het bos bij de Bosbaan.
Daar hebben ze informatie over alle activiteiten in het bos, wandelingen, vaartochten, zwemplekjes, trips met de boswachters etc. En wauw, opgezette, echte dieren uit het bos. En heel veel leuke natuurcadeautjes!

Het Beleefpad Deze link opent in een nieuwe tab

Boswinkel

 

De meiden krijgen 2 rugzakjes te leen waarin van alles zit voor deze nieuwe belevenis: Uitleg over de route, kaarten met dierenplaatjes om te zoeken, een verrekijker en een loeppotje.
“Ik zet mijn speurneus en mijn kijkogen op” zegt Sophie : Daar gaan we!

De start van het Beleefpad Deze link opent in een nieuwe tab is overduidelijk.

Start van het Beleefpad

De meiden zijn 6 en vinden het reuze leuk om zelf de teksten te lezen. En die zijn ook goed afgestemd op kinderen.
Eerste stop van het pad gaat over de eekhoorn en boommarter. Met uitleg over de dieren en een leuk klimparcours waar je met je neus omhoog overheen moet… wel even goed opletten waar je je voeten zet 😉
Klauteren als een eekhoorn
Volgende stop moeten we even zoeken…hmm wat is een winterkoning?

Zo speuren en puzzelen we van stop naar stop. Bij iedere stop een leuke opdracht en een leuk weetje over de dieren in het bos. De verrekijker komt van pas, niet alleen bij de vogels. Is het nu een kraai, ekster of kauw? Werkt ook top bij de vlinders en insecten. Wat is dat voor een rode rups?

We krijgen natte gympen en blijven natuurlijk niet helemaal schoon, maar dat is ook juist de lol van een beleefpad. De meiden zijn super enthousiast “Ik wil nog een keer terug.” Kijk dat zijn de beste uitspraken!

Onze tips: 

1. Fotografeer het bord met de route (of hou zelf ook een route in je hand) want het is niet overal even duidelijk.
2. Neem er ruim de tijd voor, 1,5 uur is fijn, dan kun je nog eens verkeerd lopen en bij een stop een opdracht nog eens doen.
3. Is de Boswinkel dicht? Ook dan kun je het Beleefpad lopen. Bij de ingang staat een bord met de route en je kunt de opdrachtjes ook scannen met een QR code.

tas met ingredienten
Wist je dat je hier ook een rondvaart kunt boeken? Hier vind je meer info Deze link opent in een nieuwe tab!

Dit was een lekkere buitenmiddag, super leuk en stiekem nog wat geleerd ook!

Veel plezier!

Liva, Sophie, Lindsay en Liesbeth

Naar de website

Lees ook:

Alle blogs

18x meivakantie uitjes in en om Amsterdam

Lekkerrrrr meivakantie wat wil je nog meer? Nou super leuke uitjes natuurlijk. Waar je kids én jij blij van worden. Wij hebben weer een fijn rijtje verzameld voor je...

Kinder Vrijmarkten op Koningsdag 2026

Koning Willem-Alexander en Koningin Maxima zijn dit jaar in Dokkum met Koningsdag. Wat ga jij doen? Lees hier het overzicht met alle vrijmarkten voor kinderen in Amsterdam!

18x leuke meivakantie-tips door heel Nederland!

Avontuurlijke uitjes, vrolijke voorstellingen, nieuwe films, toffe musea en leuke kampen: wij hebben weer de leukste ideeën voor de meivakantie voor je verzameld. Door heel Nederland. We zijn benieuwd wat jullie favorieten zijn!

Move Lab Amsterdam – Uniek actief kinderfeestje met nieuwste technieken

Op zoek naar een actief kinderpartijtje in Amsterdam dat even helemaal anders is? Dit is er één waar energie, techniek en plezier samenkomen. Wij gingen naar het Move Lab en geloof me… hier willen ze nog een keer naartoe.

Favoriete uitjes & adressen

The Wiz

Actieeee: Bowlen Lasergamen Minigolf

Diarree is mijn lievelingskleur (8+)

Splashweek Meivakantie

Tulpen plukken

Feest op zondag: Japanse kinderdag

Meer inspiratie

Amsterdam in Motion

Ontdek 's werelds grootste multimediale maquette van een stad: zie, voel en beleef Amsterdam!

Familieconcert: Sofie ontdekt Zuid-Amerika (6+)

Ga je mee op reis naar Zuid-Amerika vol muziek in Het Concertgebouw!

Bounce Valley

Een fantastisch luchtkussenpark voor uitjes en feestjes in Aalsmeer!

The Wiz

Een magische musical voor de hele familie bij DeLaMar!

Meivakantie in Het Scheepvaartmuseum

Ontdek, speel en ga op avontuur tussen schepen, verhalen en zeehelden in het Het Scheepvaartmuseum

Concertgebouw Concours 2026

Maak je muziek of zing je? Doe mee met het Concours van Het Concertgebouw en volg de gratis workshop!

Tulpen plukken in de vakantie

Er kunnen deze meivakantie weer tulpen worden geplukt bij Pluktuin Amstelveen!

Weekend van het Verdedigingserfgoed

Volop spannende excursies, ravotten in de natuur, museumbezoek en genieten van lekker eten & drinken!

 Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief