

Blogs & inspiratie
5 x versier je pannenkoek als ’n dier
Gepubliceerd op 27 mei 2024
Alle kinderen zijn dol op pannenkoeken. Ze zijn ook heerlijk. Maar wist je dat je ze ook nog leuk kunt versieren?

Pannenkoeken zijn altijd een goed idee!
Zeker als je ze ook nog leuk versierd!
Wat hebben we gebruikt voor deze pannenkoeken in de vorm van een dier?
– Pannenkoeken 🙂
– Poffertjes
– Mandarijn
– Appel
– Banaan
– Bosbessen
– Bramen
– Eetbare decoratiestift
– Nutella
Voor de bramen en bosbessen kun je ook eenvoudig iets anders bedenken.
Meestal rolt hij lekker in de modder en hij is vaak te vinden in de dierenparken. De eerste pannenkoek is een… varken!
Dit roze diertje is te maken met een pannenkoek, een poffertje en twee bosbessen als snuit, twee stukjes banaan en bosbessen voor de ogen en nog twee stukjes pannenkoek voor de oortjes.
Hij is heel groot, kan super hard brullen en rent als een speer. De tweede pannenkoek is een… beer!
De beer maak je met een pannenkoek, twee poffertjes en decoratiestift voor de oren, een stukje banaan voor de neus, nutella voor op de neus en bosbessen voor op de neus en de ogen.
Hij wordt ook wel de koning der dieren genoemd, heeft prachtige manen en brult als schreeuw. De derde pannenkoek is een… leeuw!
Voor het maken van een leeuw heb je nodig: een pannenkoek, een stukje pannenkoek voor de neus, poffertjes voor de oren en een poffertje voor op de neus met een braam en stipjes van Nutella. Voor de ogen heb je twee schijfjes banaan nodig met twee bosbessen. De manen van de leeuw maak je met stukjes mandarijn.
Dit dier heeft kieuwen om te ademen, komt vaak voorbij in scholen en met zijn zwemkwaliteiten is het ook niet mis. De vierde pannenkoek is een … vis!
De vis wordt gemaakt van een dubbel opgevouwen pannenkoek, een schijfje banaan met bosbes als oog, een stukje mandarijn als vin en een stukje pannenkoek met decoratiestift als staart. Ook voor het mondje kun je een decoratiestift gebruiken.
Hij is vaak te zien met pasen, heeft hele lange oren en is een echte vechtersbaas. De vijfde pannenkoek is een… haas!
Deze springkoning maak je met een klein rondje pannenkoek, 2 halve bananen voor de oren, twee plakjes banaan en bosbessen voor de ogen, braam voor de neus, poffertjes voor de wangen, en reepjes appel voor de snorharen.
Wij vonden het bijna zonde om ze op te eten… Veel succes!
Op zoek naar leuke uitjes in Amsterdam? Klik op de roze button
Lees ook:
Alle blogs

4x Wandelen met kinderen in de natuur om Amsterdam
Wil je leuk wandelen met kinderen? Daar hoef je echt niet ver voor. In de natuur rondom Amsterdam zijn er super leuke en kindvriendelijke wandelingen. Hier onze toppers..
Dress to Impress Fong-Leng workshop bij Museum JAN
Ga aan de slag met stoffen en kleuren en ontwerp je eigen outfit! We mochten deze leuke workshop testen, lees hier onze ervaring.
Alle herfstvakantie uitjes in en om Amsterdam
Noord, Zuid, Oost, West, Zaandam en Amstelveen; werkelijk overal is zo'n tof herfstvakantie programma! Bij de theaters, musea, er zijn workshops en toffe buitenactiviteiten.Meer inspiratie

Wandelingen om Amsterdam
Om te wandelen in de natuur hoef je echt niet ver! Bekijk deze 4 kindvriendelijke wandelingen!
Bowlen Lasergamen Minigolf
Actief familie-uitje! Kom bowlen, lasergamen, minigolfen en/of karaoke zingen & lekker eten bij Aloha!
Fong-Leng & Fans – 60 jaar Fashion & Faam
Een kleurrijke ode aan 60 jaar mode, kunst en inspiratie bij Museum JAN
Oktober tekenmaand
Ontdek de kunst van tekenen in het Koninklijk Paleis Amsterdam
Herfstvakantie in Eye
Eye heeft een uitgebreid familieprogramma deze herfstvakantie met workshops, activiteiten en films!
Knuffel en knutsel in Het Scheepvaartmuseum
Ontdek tijdens de herfstvakantie de workshops en tentoonstellingen in Het Scheepvaartmuseum!
Herfstvakantie bij Theater De Krakeling
Kom in de herfstvakantie naar Theater De Krakeling en bekijk een van de leuke voorstellingen!
Herfst bij de muizen
Maak je eigen muizen kijkdoos, speel bingo en bewonder de bedrijvige muizen in Het Muizenhuis Mini Museum
Dichtbij Tanja
Kom oog in oog met Tanja, het beroemdste nijlpaard van Amsterdam!
7x Nieuwe familiefilms bij Pathé
Van Gabby's Poppenhuis tot Dora's Meerminnenavontuur, Sinterklaas op het grote doek en meer!
Herfstvakantie bij Joods Museum junior
Bezoek het Joods Museum tijdens de herfstvakantie en ontdek de verschillende workshops en activiteiten!
Familiemaand in het Rijksmuseum
Welke route kiezen jullie? Ga mee naar de 17e eeuw en ontdek wat voor reizigers jullie zijn!
Kom naar de OBA in de herfstvakantie
Joepie! Het is vakantie! Kom naar de OBA om te lezen, te maken, te ontdekken, je te laten inspireren!
Familie workshop in het Zaans Museum
Bewonder de tentoonstelling 'Polderen, zet het land naar je hand' en bouw je eigen polder!
Herfstvakantie in Wereldmuseum Amsterdam
Een vakantie vol activiteiten, verhalen en creatieve ontdekkingen met het hele gezin in Wereldmuseum!