Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

Speuren en schilderen in Van Gogh Museum

Gepubliceerd op 27 mei 2024

Op zondagmiddag gaan Kiet en ik naar het Van Gogh Museum. We hebben de tijd van ons leven met een speurtocht door het leven van Vincent en gaan daarna creatief aan de slag in het inloopatelier.

Speurend door het Van Gogh Museum

Als Kiet (7 jaar) op een middag thuis komt van school met het verhaal dat Van Gogh zijn oor eraf gesneden heeft, haak ik meteen aan en boek ik online twee tickets voor het Van Gogh Museum.

Op een zondag in september gaan we samen naar het Van Gogh Museum. Voor de ingang staat een lange rij, maar wij kunnen zo naar binnen want hebben online kaartje vooraf geboekt, handig!

Bij de informatie balie bespreken Kiet en ik welke rondleiding we willen doen. Nemen we de audiotour voor kinderen, gaan we op verkenningstocht met ‘De Koffer van Vincent’ of willen we op onderzoek uit door middel van de speurtocht?

Kiet kiest voor de laatste, en op de begane grond van het Van Gogh Museum starten we, gewapend met speurtocht, potlood en een plank waarop we makkelijk staand kunnen schrijven, de speurtocht.

De Speurtocht
We kijken goed naar de schilderijen om de vragen te kunnen beantwoorden. Van welk materiaal zijn de meeste hoeden van Vincent? Wat eten de boeren op dat schilderij? We krijgen een klein detail te zien van een schilderij en speuren uit welk schilderij dit komt. Zoeken het schilderij behorende bij het afgebeelde kleurenpallet. Kiet moet tekenen en wordt uitgedaagd om een schilderijtje met de techniek van Vincent in de kleuren. Een uur later hebben we alle opdrachten uit de speurtocht gedaan en zijn we een stuk wijzer over het leven van Vincent, wat hij graag schilderde, welke techniek hij gebruikte en over welke schilderijen hij tevreden was.

Als we de antwoorden van de speurtocht goed hebben staat ons aan het eind een verrassing te wachten. En ja hoor, Kiet slaagt met vlag en wimpel!

Open Atelier & workshops
Nu we zoveel inspiratie op hebben gedaan, gaan we ook zelf aan de slag in het inloopatelier van het Van Gogh Museum. Kiet met een stilleven van een doodskop, ik waag me aan een kreeft!
Ook leuk, op zaterdag worden er workshops gegeven waar je je voor kunt inschrijven.

Wat is het waanzinnig leuk om zo met je kind bezig te zijn. Waar ik zit te wikken en te wegen om zien hoe het zit met de verhoudingen, kleuren, diepte, lichtinval etc. is Kiet al druk bezig met zijn kunstwerk, niet gehinderd door enige schroom! En het resultaat mag er zijn! Een prachtig blauw schilderij, met een witte doodskop en gele sterren. Vincent zou er vast trots op zijn geweest!

Wat een geweldige middag hebben we gehad. Geheel tevreden rijden we met twee ‘kunstwerken’ naar huis. ‘Mam, die speurtocht en dat schilderen wil ik weer graag doen’, is het antwoord van Kiet als ik vraag wat hij vandaag het leukst vond’.

Dagelijks kun je met kinderen het Van Goghmuseum ontdekken met ‘de speurtocht’ of ‘de Koffer van Vincent’. Kinderen tot 18 jaar zijn gratis! De workshops worden op zaterdag gegeven. Hiervoor schrijf je je in.

#Kidsprooftip: Boek vooraf online tickets, dan hoef je niet in rijen te wachten!

Voor meer informatie, klik op de button.

Naar de website

Lees ook:

Alle blogs

30x Top zomervakantie uitjes in en om Amsterdam!

Hoera, VAKANTIE!!! Blijf jij in Amsterdam in de zomervakantie? Check snel deze super leuke tips voor uitjes, gezinsuitjes en vakantiekampen! Fijne vakantie!

Zomervakantie: 16 Musea met toffe gezinsactiviteiten

Bezoek deze vakantie een museum met je gezin! Deze musea in en om Amsterdam hebben speciaal voor families super leuke activiteiten deze zomervakantie!

26x zomeruitjes met kids door heel Nederland

Van paleizen en musea tot waterpret, theater en avontuurlijke doe-uitjes: ontdek 26 favoriete zomeruitjes voor gezinnen door heel Nederland.

Festivals voor de hele familie

Op welk van deze zomerfestivals in Amsterdam ga jij deze zomer cultuur snuiven, muziek luisteren en rondstruinen?

Favoriete uitjes & adressen

Bezoek Verzetsmuseum Junior in zomervakantie

Gratis workshop in Techlab Marineterrein

Pathé Kids Festival

Kunstworkshops bij het Amsterdam Museum

Stuiter de vakantie door bij Bounce Valley

Zomervakantie op Solder

Milky Way (8+)

Zomervakantie Joods Museum

Vakantie bij Stal Oostwal

Meer inspiratie

Nu in bios: nieuwe Minions and Monsters film

Stap met de Minions terug in de jaren 1920 en ga mee op zoek naar enge wezens. Te zien bij Vue!

Ontdek alles over games in Game On

Maak kennis met de wereld van videogames in GAME ON in NEMO!

Kinderfilms in Eye deze zomer

Ontdek de gratis speurtocht, kleur erop los en bekijk de leukste familiefilms in Eye deze zomer!

Schrijf je in voor de Mini Dam tot Dam

Schrijf je in en ren mee met de Mini Dam tot Damloop in Amsterdam-Noord en Zaandam!

Zomervakantie op het water

Kom je de zomervakantie vieren in Het Scheepvaartmuseum? Er is weer zoveel te doen!

Er is altijd wat te doen bij de OBA

Er wordt in de zomervakantie van alles (GRATIS) georganiseerd in de OBA. Kom je meedoen?

Het nieuwe Aquarium

In het gerestaureerde Aquarium in ARTIS zijn prachtige waterdieren te bewonderen!

Junior Grachtenfestival bij Move Amsterdam

Bewonder een te gek concert bij Move Amsterdam tijdens het Grachtenfestival!

 Doe mee en maak kans op één van de 5 gezinstickets voor Kasteel de Haar!

Ja, ik wil winnen!