Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

Apenkooien tijdens je kinderfeestje met Sport4Kkdz

Gepubliceerd op 22 mei 2024

De sportzaal werd een jungle, de kinderen aapjes! Wat een super leuk kinderfeestje is apenkooien toch!

Mijn jongste, Katie wordt 6 jaar en dat moet natuurlijk gevierd worden met een Kinderfeestje. Katie heeft gelukkig een duidelijke wens, ze wil iets sportiefs! Dus struinen we samen door de sportieve Kinderfeestjes op Kidsproof.nl en al vrij snel is het duidelijk. Mijn kleine aapje wil apenkooien!

Dat kan bij Sport4Kidz. Zij bieden diverse sportieve feestjes aan in het sportcentrum op het Sciencepark, waaronder apenkooien.

Op zaterdagmiddag verzamelen we in de Oerknal. Het café restaurant van Sportcentrum Sciencepark. Hier kunnen we wat drinken, pakken we de kado’tjes uit en eten de zelf meegenomen taart.

En dan is daar Max, de tovenaar van de middag. Want binnen no time heeft hij alle feestvierders omgetoverd in aapjes. Na het bespreken van de regels in de jungle, neemt hij alle aapjes mee naar deze jungle.

De jungle is een grote gymzaal, voor de helft vol gebouwd met toestellen, matten, touwen en banken.

Max geeft de aapjes allemaal opdrachten. Eerst gaan ze de jungle verkennen, dan krijgt iedereen een tweelingaapje aangewezen en moeten de aapjes elkaar nadoen, binnen een minuut moeten ze zoveel mogelijk attributen in de jungle aanraken en dan natuurlijk het tikspel met eerst 1, dan 2 en dan 3 tikkers.

Om de paar minuten verzamelen de aapjes zich op een bank bij Max. Waar ze even op adem kunnen komen en een nieuwe opdracht krijgen…..en water…..heeeeel veel water! Want och, de wangen worden steeds roder en roder!

Na 1,5 uur apenkooien is er nog 1 opdracht: zilverrug en zijn meisje….ik dus….moeten alle aapjes tikken. Nou, dat is nog best een klus. Was het vroeger mijn favoriet tijdens gymles, nu zijn die kleine aapjes vliegensvlug en niet bij te houden…….

Misschien moeten we wat meer gaan oefenen! En dat kan, want Sport4Kidz organiseert naast sportieve kinderfeestjes ook maandelijks een apenkooi-instuif. Ingedeeld in leeftijd, vanaf 3 jaar, kun je dan een aantal uur komen apenkooien.

Als we ons aangekleed hebben, transformeren alle aapjes gelukkig weer tot kindertjes. We nemen afscheid van Max. Wat deed hij het leuk! Je kan merken dat hij de ALO heeft gedaan want op een relaxte manier houdt hij het overzicht op de Jungle.

Bij de Oerknal kun je na je feestje nog iets eten en drinken. Maar wij hebben andere plannen.

Katie en haar vriendjes vonden het een topdag!

Sport4kidz organiseert naast Apenkooien verschillende sportieve feestjes. Wil je meer informatie, klik door op de button.SaveSave

Naar de website

Lees ook:

Alle blogs

Lekker gymmen bij The Little Gym: wat een feest

Gymmen bij The Little Gym zorgt voor een grote dosis 'Serious fun'. Mijn dochter vond het vooral 'veel fun'. Maar de lessen zorgen ook voor een positieve sociale en fysieke ontwikkeling!

Leuke gezinsuitjes met Hemelvaart en Pinksteren

Wat zijn er veel leuke uitjes met Hemelvaart, Pinksteren en in mei: festivals, buitenuitjes, nieuwe pareltjes....

Spectaculaire en kleurrijke explosie van hip hop en ballet: familievoorstelling GRIMM is een dikke aanrader

Een sprookje zoals je het kent? No way! In GRIMM vliegen hiphop, klassiek ballet, spanning en humor door elkaar heen in een waanzinnige dansvoorstelling voor families. Van Roodkapje tot Sneeuwwitje. Alles komt voorbij. Maar dan nét even anders. Dynamischer. Donkerder. Grappiger. En vooral spectaculair om samen te beleven.

Nu in Wereldmuseum Amsterdam: Raad van de Raaf

Raad van de Raaf is een Junior-tentoonstelling in Wereldmuseum Amsterdam (voorheen Tropenmuseum Amsterdam). Wat dat precies is gaan we ontdekken met onze Kidsproofreporters Kees, Aukje en moeder Harmke.

Favoriete uitjes & adressen

Maak een ruimtereis in de SpaceBuzz

Vlindersnelweg bouwen

Vlooiencircus ‘Jeuk in de Jordaan’

Feest op zondag: Wesak / Boeddha-dag

Gratis naar A’DAM LOOKOUT

Krijt je Rot bij Noordje

Pluktuin Amstelveen

Meer inspiratie

Hemelvaart! Op Solder

In Museum Ons' Lieve Heer op Solder leer je meer over de achtergrond van de feestdagen!

FunZone Speelparadijs

Ben je jarig? Vier je feestje in dit grote indoor speelparadijs vol attracties en spellen!

Mijn Kleuren (2+)

Bewonder een kleurrijke en fantasievolle voorstelling bij DAT! School!

Aardbewoners Festival

Voor de jongste generatie is er van alles te doen op het Aardbewoners Festival in ARTIS!

Paleis van de koning

In het paleis van de koning is van alles te beleven voor jong en oud! Je bent van harte welkom.

THOR (8+)

Het Balletorkest maakt in samenwerking met ISH Dance Collective de muziektheatervoorstelling THOR.

De Waanzinnige Boomhut van 13 Verdiepingen (5+)

Een knallende familievoorstelling vol krankzinnige humor en magische theatertovenarij bij DeLaMar!

Binnenspeeltuin Wonderpark

Kom lekker spelen in de binnentuin van Wonderpark Café. En ze hebben lekkere koffie, lunch en diner!

 Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief