Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

Cinekid Festival 2024

Gepubliceerd op 28 oktober 2024

Dit zijn de must-sees op het Cinekid Film- en Media Festival van 2024!
Vandaag waren we uitgenodigd bij de opening van het 38e Cinekid festival. Hét grootste film- en mediafestival ter wereld voor kids, wisten jullie dat? Lees mee wat je er kan doen en zien deze herfstvakantie!

We zijn wat vroeg, waardoor we de fotoshoot van de Nederlandse stemcast van de openingsfilm meemaken. Toch altijd leuk zo’n kijkje achter de schermen!

De opening is in Pathé Noord. Een enorme bioscoop aan het Buikslotermeerplein in Noord. Iedereen is in een feestelijke stemming vanwege de officiële opening en vanwege de première van film Victor Vleermuis.

Eerst zelf over de rode loper natuurlijk 😉
Dan popcorn en wat te drinken en hop de zaal in, laat het feest maar beginnen!

Een coole dancegroep leert ons hoe we straks mee kunnen dansen op het nummer Verliefd uit de film. En dan opent het festival met de loco-burgemeester, de voorzitter van Cinekid, de stemmencast en een heleboel blije kinderen.

Lieve kinderfilm Victor Vleermuis

Vleermuis Victor is bang in het donker. En dat is best lastig voor een vleermuis, want die kunnen niets zien als de zon schijnt. Zijn broertjes en vader begrijpen hem niet echt en gaan iedere nacht naar buiten om te eten Victor is bang en het liefst vliegt Victor overdag buiten. En daar overkomt hem van alles, hij ontsnapt maar net aan een aantal meeuwen maar vooral…wordt hij verliefd op een tropisch vogeltje! Victor houdt van zingen en ook van het zingen van het vogeltje. Maar zingen, dat doen vleermuizen toch niet? Alleen vogels?
Victor Vleermuis is een lieve film voor kinderen vanaf 6 jaar met een mooie boodschap. Doe vooral wat jij wil en je goed lijkt

Wat is er te zien in het MediaLab?

Daarna op naar het MediaLab. Dat kennen we nog van vorig jaar, een grote ruimte met heel veel verschillende activitieten die allemaal iets te maken hebben met film en nieuwe media.Dit jaar zijn er maar liefst 3 verdiepingen activiteiten, wauw superleuk!

Jesper heeft als eerste zijn zinnen gezet op de VR bril. We moeten even wachten maar daarna wandelt hij met bril op langs de laserstralen. Hij ziet de stralen, wij kunnen hem alleen maar volgen via ene scherm. Superspannend en grappig om te zien hoe hij in het spel op gaat.

Er zijn een soort telefooncellen waarin je een stemacteur kan spelen. En er is een zaal met en gigatische game op het bioscoop scherm. En er zijn leuke bijtjes die over een wereld lopen. En er staan overal grote blauw opblaasfiguren die je een knuffel kan geven. Dan worden ze even klein maar blazen zich na loslaten weer helemaal op. De kinderen krijgen geen genoeg van het knuffelen 😉

Verder zijn er op het Cinekid festival speciale workshops voor kids waarvoor je je kunt inschrijven. Let even goed op de leeftijd, tijden en of er nog plek is.Ze zijn populair namelijk.

En dan draaien er natuurlijk heel veel films. Films die in première zijn gegaan op dit festival. Al wat oudere films. Films voor hele kleintjes en voor oudere kinderen.
Onze tip: ga eerst naar het MediaLab en pik daarna een film mee, anders is de energie van de kinderen al op. 😉

Voor het hele programma en het reserveren van kaartjes klik op de roze button

Wij vonden het weer een feestje om erbij te zijn. Karin & Jesper

Naar de website

Lees ook:

Alle blogs

Glaskunst ontdekken bij Museum JAN

Blinkend pareltje in de regio: Een glasmuseum, is dat leuk met kinderen? Gooien ze niet per ongeluk iets om? Even mijn grootste angst opzij schuiven en gewoon gaan. Met een speurtocht, creatieve workshops en heel veel kleurrijke kunstwerken is Museum JAN een superleuk Kidsproof uitje!

Uitjes in de voorjaarsvakantie voor het hele gezin

HOERA, bijna voorjaarsvakantie! Wel jammer dat de vakantie maar een weekje duurt... Want wauw, wat een enorm en te gek aanbod van activiteiten voor het hele gezin!

3 x Waarom je nú naar Move Amsterdam moet!

Februari betekent actie bij Move Amsterdam! Tijdens de Olympische Winterspelen en in de voorjaarsvakantie is Move dé plek voor jonge, fanatieke en creatieve ontdekkingsreizigers. Wij vinden het echt een topplek!

Aanrader: ga hierom naar het Museum Rembrandthuis met je mini Rembrandts

Zo leuk, uitgenodigd worden om als allereersten (yeah!) de gloednieuwe tentoonstelling Rembrandts Masterclass uit te proberen! Daar werden onze Kidsproofreporters Aukje en Kees wel enthousiast van. En hun moeder Harmke ook, want die was eigenlijk nog nooit in het Rembrandthuis geweest.

Meer inspiratie

Archief Challenge

Zet je speurneus op en duik in de rijke geschiedenis van de stad in het Stadsarchief!

Voorjaarsvakantie in Het Scheepvaartmuseum

Het Scheepvaartmuseum viert de voorjaarsvakantie! Leer over de invloed van de zee op je kleding.

Het Groene Meisje (8+)

Power to the plants! Bewonder een zeer hygiënische familievoorstelling in Bijlmer Parktheater.

Lieveheersbeest-speurtocht

Ontdek dit bijzondere museum met de Lieveheersbeestje-speurtocht!

Kom naar de OBA in de voorjaarsvakantie

Joepie! Het is vakantie! Kom naar de OBA om te lezen, te maken en veel meer met leuke gratis activiteiten

Vier voorjaarsvakantie met Van Gogh

Schilderen, tekenen, yoga, speuren: het Van Gogh Museum is leuk voor de hele familie < 18 jr gratis

Vakantie activiteiten in het Joods Museum junior

Ontdek deze voorjaarsvakantie wat het betekent om Joods te zijn in het Joods Museum junior!

Sonic Safari: re;make (8+)

Bewonder remixen, live op het podium van Muziekgebouw aan 't IJ tijdens Sonic Safari!

Hou Vast (7+)

Nu in het Meervaart: meeslepend muziektheater vol humor en acrobatiek!

Klimmen in de vakantie

Klimmen bij Fun Forest in het Amsterdamse Bos. Durf jij het aan deze voorjaarsvakantie?

Vakantie bij Move Amsterdam

Kom deze voorjaarsvakantie naar Move Amsterdam voor leuke kinderworkshops!

6 Nieuwe familiefilms bij Pathé

Buiten is het koud, maar bij Pathé zit je lekker warm. Geniet in de bios van de nieuwste familiefilms!

ARTIS in de voorjaarsvakantie

Er is superveel te doen in ARTIS! Ga op kraamvisite bij de 2 olifantenkalfjes en los alle puzzels op.

Met de familie naar het Rijksmuseum

Waan je deze voorjaarvakantie in de 17de eeuw! Maak een hippe kraag of ga op onderzoek!

Voorjaarsvakantie in Het Muizenhuis

Verf je eigen muizendeurtje & speel gratis Muizenbingo in de vakantie bij Het Muizenhuis!

 Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief