Blogs & inspiratie
Coole traktatie inspiratie!
Gepubliceerd op 30 april 2026
Ooh, wat worden kinderen toch blij als ze mogen trakteren. Het is hét momentje dat ze in de klas even in de schijnwerpers mogen staan. Maar voor ons als ouders kan het bedenken van die ene coole traktatie soms best voor wat hoofdbrekers zorgen.
De traktatie moet natuurlijk origineel zijn, niet al te ongezond en ook nog redelijk easy te maken. Om het alle papa’s en mama’s die met dit dilemma worstelen een beetje makkelijker te maken, hebben we originele traktaties verzameld.
Zelf heb ik laatst chocolade donuts omgetoverd tot kleine monstertjes. Een daverend succes in de klas van mijn zoontje. Bijkomend voordeel; super makkelijk om te maken. Een andere aanrader voor chocoladeliefhebbers zijn lolly’s van Oreo’s. Een iets ingewikkelder werkje, maar nog prima te doen. En ook hier, succes gegarandeerd.
Is de school van jouw kids meer van de gezonde traktaties? Ook dan is er genoeg te verzinnen. Wat vinden jullie van deze mandarijntjes bijvoorbeeld? Of deze dolfijntjes van banaan en druif. Leuk toch?

Leuk om in de zomer te trakteren zijn deze ijshoorntjes. Vul ze met fruit of met spekjes bijvoorbeeld. Mmhh, lekker. Is je kind in december jarig? Dan zijn deze vuurpijlen natuurlijk een echte ‘klapper’ als traktatie.

Kortom, voor ieder seizoen en ieder type kind is wel iets passends te verzinnen.
Lees ook:
Alle blogs
Kleurrijk in taal en beeld: Alice in Wonderland is knettertje (te) gek, precies zoals het hoort en geweldig voor de hele familie
Een meisje dat in een konijnenhol valt. Een pratend ei. Een kat waarvan alleen de ogen en mond verschijnen. En een koningin die om de haverklap roept: ‘Kop eraf!’
Sinterklaasfeest bij Pathé
De bioscoop is een Sinterklaasparadijs voor de kleintjes. Mét kans op een toffe prijs! Lees wat er van 1 oktober t/m 5 december te doen is in de bioscoop!
Onze favoriete uitjes voor (eind) oktober en november
Mooie bladeren, pompoenen, regen, wind en heel veel hartverwarmende theatervoorstellingen: het is herfst! Tijd om een echt familie uitje te plannen. We hebben een leuke serie verzameld voor je.Meer inspiratie
Workshops Van Gogh Museum
Op zaterdag zijn er toffe kinderworkshops in het Van Gogh Museum! (6-12 jaar)
Freek Vonk Live
In de kerstvakantie kun je mee met Freek Vonk op avontuur in het dierenrijk, in AFAS Live!
Let’s Flow
Een ode aan het leven, onze cyclus en aan alles wat steeds terugkomt in Theater de Krakeling!