Blogs & inspiratie
Knutselen met strijkkralen
Gepubliceerd op 30 mei 2024
De kinderen van mijn collega zijn gek op strijkkralen. Als het rennen en springen, gillen en dollen even klaar is, komen de knutselspullen op tafel en maken ze de mooiste creaties. Strijkkralen horen daar altijd bij...
Hieronder vind je wat leuke voorbeelden die je kunt maken in het voorjaar. Zo kun je alvast heerlijk naar de lente toe leven…
Wie kan tellen, kan mooie creaties met strijkkralen maken. Zo maak je eenvoudig een zonnebloem of andere bloem. Gebruik zoveel kleuren als je wil en varieer in grootte. Je fantasie is een belangrijke raadgever bij deze knutsels 😉

Paasknutsels
Wil je met Pasen het huis een beetje opvrolijken? Wat dacht je van deze vrolijke paaseieren. Je kunt hiervoor je eigen lievelingskleuren gebruiken…of gewoon alle kleuren door elkaar. Ook leuk om te verstoppen met Pasen!

Kuiken van strijkkralen
Bij eieren horen natuurlijk ook paaskuikens. Pasen staat immers voor een nieuw begin! Bekijk hieronder hoe je eenvoudig een vrolijk paaskuiken maakt.

Onderzetters van strijkkralen
Fruit heeft natuurlijk mooie frisse kleuren en kun je heel goed gebruiken om iets moois van te maken. Zo maak je op een rond strijkkralenbordje heel eenvoudig deze vrolijke onderzetters. Zo weet je altijd precies welk glas van jou was als je terug komt van het spelen.

Nooit meer wespen in je limonade
Ben jij ook niet dol op wespen? Dan is dit een leuk idee om de wespen uit je limonade te houden. Zorg voor een gaatje in het midden zodat het rietje erdoor past.

Moederdag knutsels
En natuurlijk kun je ook prachtige moederdag knutsels of vaderdag knutsels maken van de strijkkralen. Laat hartjes en liefde de hoofdrol spelen, want welke ouder wil niet zo’n heerlijk zelfgemaakt cadeautje?!

Sleutelhanger voor vaderdag
Papa is misschien wel dol op zijn auto, dus wat is nou leuker dan iets te knutselen waar hij elke dag met trots naar kan kijken? En deze sleutelhanger is ook nog eens heel eenvoudig te maken. Vergeet niet zijn lievelingskleuren te gebruiken (of de kleur van zijn auto 😉Â

….en benadruk de liefde voor papa en mama met een hartje. Hier heb je wel een vorm van een hartje voor nodig, dus schaf deze ook meteen aan als je nieuwe kraaltjes gaat kopen! Ook hier kun je natuurlijk perfect de lievelingskleuren van mama gebruiken!

Of gebruik gewoon alle kleuren van de regenboog en zie hoe vrolijk je resultaat zal zijn….

Wij zijn benieuwd wat jouw favoriet is! Je mag ook altijd jouw creaties aan ons laten zien, mail ons gerust op amsterdam@kidsproof.nl Deze link opent in een nieuwe tab of tag ons in je instagrampost Deze link opent in een nieuwe tab. We zijn reuze benieuwd wat jullie ervan maken.
Voor meer uitjes, klik op de button
Lees ook:
Alle blogs
Familiemaand in het Rijksmuseum
Het is familiemaand in het Rijksmuseum. Duik met de hele familie in de verhalen van het museum. Toegang t/m 18 jaar is gratis.
Sinterklaasfeest bij Pathé
De bioscoop is een Sinterklaasparadijs voor de kleintjes. Mét kans op een toffe prijs! Lees wat er van 1 oktober t/m 5 december te doen is in de bioscoop!
Speuren en film maken in Eye
Wij maakten onze eigen film tijdens de workshop Filmmagie en speurden daarna door een van de coolste gebouwen in Amsterdam: EyeMeer inspiratie
Popup Choir Taylor Swift
Zing mee met meerstemmige Tayor Swift muziek in Het Concertgebouw!
Verjaardag van Amsterdam
Vier op 25 oktober de verjaardag van Amsterdam in het Stadsarchief en doe mee met (gratis) activiteiten.
Speuren met Steven Kazà n
Kom speuren naar alle magische Halloween ballonfiguren en win een VIP-speurtocht!
40 Rovers (7+)
Bewonder het tijdloze verhaal van "Ali Baba en de 40 rovers" in een nieuw jasje in het Plein Theater!
Rijksmuseum familiemaand
Ontdek de verhalen van het Rijksmuseum in de familiemaand. Welk verhaal komen jullie ontdekken?
De Proefkeuken en de WC van tijd
Pieter Hulst en Willem Voogd terug met een gloednieuw, nóg gekker en spectaculairder avontuur in DeLaMar!
Nachtklimmen bij Fun Forest
Ontdek de klimparcoursen van Fun Forest in het donker! Durf jij het aan?