Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

De Boswinkel

Gepubliceerd op 22 mei 2024

In het Amsterdamse Bos is in het bezoekerscentrum tegenwoordig een prachtige Boswinkel. Met een stoer en toegankelijk interieur en mooi en leuke producten.

Het bezoekerscentrum van het Amsterdamse Bos is omgetoverd tot een heuse Boswinkel Deze link opent in een nieuwe tab. Met een speels, stoer en toegankelijk interieur. En met verrassende, waanzinnig leuke en vooral ook originele (cadeau) artikelen voor jong en oud.

Kidsproof nam een kijkje en interviewde de ontwerper Erik Nap van NAPSTUDIO Deze link opent in een nieuwe tab (Ook bekend van de nieuwe huisstijl Deze link opent in een nieuwe tab die hij ontwierp voor de Zaanse Schans.)

Erik: “Bij het maken van het ontwerp voor de Boswinkel ben ik teruggegaan naar de geschiedenis van het Amsterdamse Bos. Het Bos is aangelegd met blote hand, spades en kruiwagens door werkloze Amsterdammers tijdens de crisisjaren in de jaren ’30 van de vorige eeuw. Het was heel zwaar werk en is dus met karren en kruiwagens gedaan. En er zijn veel verschillende boomsoorten geplant. Dit heeft mij geïnspireerd bij de ontwikkeling van de winkeldisplays, tafeltjes en de informatiebalie.

En inderdaad de producten in de Boswinkel Deze link opent in een nieuwe tab zijn allemaal geplaatst op mooie houten karren. En de balie lijkt op een…. (kom dat maar zelf bekijken!) Erik heeft overal gebruik gemaakt van de houtsoorten die ook in het bos voorkomen: iepenhout en essenhout. Alles is van duurzame materialen gemaakt en ‘ademt’ bos uit. Indrukwekkend is ook de ‘dierenwand’.

De artikelen en spelletjes die je kunt kopen in de Boswinkel zijn al net zo mooi en duurzaam. Heel veel is van natuurlijke materialen gemaakt zoals hout en stof. Je vindt er handige producten zoals een picknickkleedje en een paraplu en speelproducten die je meteen in het bos kunt gebruiken zoals pilonnen om een voetbalveldje uit te zetten.

En ook cadeaus voor jong en oud, in alle prijsklassen. Handige boekjes en wandelroutes. Speurkits voor kids. Natuurlijk het Kabouterpakket. En werkelijk alles heeft met het bos te maken. Mooie Bos t-shirts met een vos er op en rompertjes van biologisch katoen.  Zo vindt je er alleen maar knuffels van dieren die ook echt in het Amsterdamse Bos voorkomen! Zoals de vleermuis, egel, konijn en ieks….de spin natuurlijk! En er worden regelmatig nieuwe producten toegevoegd, dus vergeet niet steeds een kijkje te nemen!

Dus als je komt wandelen, fietsen of relaxen in het Amsterdamse Bos Deze link opent in een nieuwe tab, stap vooral even binnen bij de Boswinkel Deze link opent in een nieuwe tab! Je weet niet wat je ziet! Natuurlijk kun je ook alleen voor de Boswinkel even naar het Amsterdamse Bos komen….

Lees ook:

Alle blogs

26x zomeruitjes met kids door heel Nederland

Van paleizen en musea tot waterpret, theater en avontuurlijke doe-uitjes: ontdek 26 favoriete zomeruitjes voor gezinnen door heel Nederland.

38x Top zomervakantie uitjes in en om Amsterdam!

Hoera, VAKANTIE!!! Blijf jij in Amsterdam in de zomervakantie? Check snel deze super leuke tips voor uitjes, gezinsuitjes en vakantiekampen! Fijne vakantie!

Zwemmen in natuurwater in Amsterdam: onze tips

Hoe tof dat je in Amsterdam woont en er allemaal geweldige plekjes zijn waar je er gewoon in kan plonsen! Hier onze tips voor zwemmen in natuurwater.

3 Strandjes om te zwemmen en te spelen in Groengebied Amstelland

Op een warme zomerdag is er niks fijner voor kinderen dan lekker pootjebaden in de waterplassen aan de randen van de stad. Stap op de fiets met de kids en ontdek de leuke strandjes aan de Ouderkerkerplas, de Gaasperplas en de Hoge Dijk.

Favoriete uitjes & adressen

DAT! Zomerkamp (7-12 jaar)

Funmania Aalsmeer in de zomervakantie

Pathé Kids Festival

Mokumboot: sloepje huren

ARTZUID Zomervakantiekamp

Kunstworkshops bij het Amsterdam Museum

Soortenspotdag: Vlinders

WOPL! Zomerkamp

Meer inspiratie

ARTIS Zoomeravonden

Ontdek tijdens de Zoomeravonden het levendige ARTIS-Park in een ander daglicht. Met muzikaal programma!

Paleis van de koning

In het paleis van de koning is van alles te beleven voor jong en oud! Je bent van harte welkom.

Toy Story in het Rijksmuseum

Deze zomervakantie kan je met Disney door het Rijksmuseum, ontdek het museum met Woody, Buzz en Jessie!

Zomervakantie op Solder

Leuk voor het hele gezin: ontdek deze zomervakantie dit best bewaarde geheim van Amsterdam!

Familieworkshop: Schilderij van glas

Maak jouw eigen 3D-schilderij van glas bij Museum JAN!

Inloopworkshops in het Muizenhuis

Kom lekker knustelen tussen de muizen tijdens deze workshop in Het Muizenhuis!

Kinderfilms in Eye deze zomer

Ontdek de gratis speurtocht, kleur erop los en bekijk de leukste familiefilms in Eye deze zomer!

Bezoek Verzetsmuseum Junior in zomervakantie

Maak in de zomervakantie kennis met deze aangrijpende periode uit de Nederlandse geschiedenis.

Er is altijd wat te doen bij de OBA

Er wordt in de zomervakantie van alles (GRATIS) georganiseerd in de OBA. Kom je meedoen?

Vier vakantie met Van Gogh

Vier de zomervakantie in het Van Gogh Museum met leuke activiteiten voor kids (<18 gratis)!

Zomervakantie Joods Museum

Vier de zomervakantie in het Joods Museum junior en bak en knutsel erop los!

Zomervakantie in Wereldmuseum Amsterdam

Ontdek verhalen van over de hele wereld met interactieve activiteiten in Wereldmuseum!

 Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief