Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

3x zelf een Tie dye shirt maken hoe doe je dat?

Gepubliceerd op 27 mei 2024

Heeft jouw dochter al gevraagd naar het "tie dye en"? Bij ons gaat het nergens anders meer over! Maar de vorige keer mislukte het volledig. Gelukkig: Loïs (12 jaar), dochter van mijn collega, legt stap voor stap uit hoe je dit kunt doen samen met je dochter of zoon. Lees je mee?

3x zelf een Tie dye shirt maken.

Tie dye is zo leuk om zelf thuis te doen! Eerst ben ik naar de Action gegaan voor verf en elastiekjes. Benodigdheden: wit kledingstuk, bak warm water, zout, acryl verf, bidons, elastiekjes, gewoon water en iets waarop je het gaat doen (plastic zakken).

– Doe zout in de bak met warm water, even roeren en leg dan het witte kledingstuk erin.
– Knijp het witte kledingstuk uit en leg het op plastic zakken. 

– Doe acryl verf in de bidon. 1 deel acrylverf en 3 delen water. Schud de bidon. PS: Mijn vader was niet zo blij dat ik zijn bidons heb gebruikt 🙂

ONTWERP 1 TIE DYE T-SHIRT
Voor het eerste ontwerp knijp je het shirt gewoon slordig bij elkaar en doe er dan elastiekjes omheen.

– Dan pak je de bidon met het verfmengsel en verdeel je het over het shirt.

– Leg dan het shirt ergens neer en laat hem drogen.

ONTWERP 2 TIE DYE T-SHIRT

Voor het 2e ontwerp gebruik je een vork. Zet de vork met de punten midden in het shirt en draai de vork. Zo ontstaat er een draai.

– Doe er dan elastiekjes omheen. In de vorm van een soort ster, van 8 vakjes.

– Geef ieder vakje een kleur.
– Laat het kledingstuk nu een uur drogen.

ONTWERP 3 TIE DYE T-SHIRT
Voor het derde ontwerp rol je je shirt op en doe keer elastiekjes omheen. Geef ieder vakje een kleur. 

– Laat het kledingstuk een uur drogen.
– Na het uur haal je van alle kledingstukken de elastiekjes eraf. 
– Leg het nu ergens op een wasrek en laat hem nu 2 uur drogen. 

– Als het shirt daarna niet droog genoeg is kan je het shirt altijd in de droger doen.

Kun je een Tie Dye T-shirt wassen?

De grote vraag bij ons was: kun je deze shirts gewoon wassen? Wanneer je de textielverf gebruikt, merkte wij dat het best nog een tijdje kan afgeven. De eerste keer heb ik het shirt op de hand gewassen. De keren daarna was ik het in de machine op 30 graden met vergelijkbare kleuren en met een ‘color catch’ doekje in de trommel. Dat werkt prima!

Je ziet het, het is niet moeilijk en het effect is altijd leuk en verrassend. Wij zijn benieuwd wat jullie ervan maken. Je mag altijd je ontwerp mailen aan amsterdam@kidsproof.nl

Veel plezier met tie dye-en!

Groetjes, Loïs

TIP: wij schreven regelmatig handige blogs voor ouder. Neem eens een kijkje bij deze blogs Deze link opent in een nieuwe tab, ze staan vol met leuke tips!

Voor alle familie-uitjes in Amsterdam, klik door op de button.

Naar de website

Lees ook:

Alle blogs

Sinterklaasfeest bij Pathé

De bioscoop is een Sinterklaasparadijs voor de kleintjes. Mét kans op een toffe prijs! Lees wat er van 1 oktober t/m 5 december te doen is in de bioscoop!

Onze favoriete uitjes voor (eind) oktober en november

Mooie bladeren, pompoenen, regen, wind en heel veel hartverwarmende theatervoorstellingen: het is herfst! Tijd om een echt familie uitje te plannen. We hebben een leuke serie verzameld voor je.

Kleurrijk in taal en beeld: Alice in Wonderland is knettertje (te) gek, precies zoals het hoort en geweldig voor de hele familie

Een meisje dat in een konijnenhol valt. Een pratend ei. Een kat waarvan alleen de ogen en mond verschijnen. En een koningin die om de haverklap roept: ‘Kop eraf!’

Naar het Van Gogh Museum met kids

Jonge kunstenaars opgelet! In het Van Gogh Museum is het hele jaar door van alles te beleven voor gezinnen. Hier zie je niet alleen bekende werken van de meester, maar ga je ook zelf aan de slag met verf en kwast tijdens de kinderworkshops! Een interactief museumbezoek gegarandeerd.

Favoriete uitjes & adressen

Kidskunstlab Bandjesbende

Nu is het nog rustig (8+)

Vijf! (5+)

Alice in Wonderland (8+)

Retteketet, zo klinkt de trompet! (4+)

Meer inspiratie

Freek Vonk Live

In de kerstvakantie kun je mee met Freek Vonk op avontuur in het dierenrijk, in AFAS Live!

Workshops Van Gogh Museum

Op zaterdag zijn er toffe kinderworkshops in het Van Gogh Museum! (6-12 jaar)

Sinterklaasconcert (4+)

Zal het de sint en zijn pieten lukken om langs te komen in Het Concertgebouw?

Golf: de verrassend toffe nieuwe sport voor jouw kind!

Het is niet voor niets dat golf tegenwoordig een populaire sport voor kinderen is. Golf = kidsproof!

Win gezinstickets voor het Sintfestijn op Loevestein
Doe mee en maak kans op één van de 4 gezinstickets voor het Sintfestijn op Loevestein!

Ik doe mee!