Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

3x zelf een Tie dye shirt maken hoe doe je dat?

Gepubliceerd op 27 mei 2024

Heeft jouw dochter al gevraagd naar het "tie dye en"? Bij ons gaat het nergens anders meer over! Maar de vorige keer mislukte het volledig. Gelukkig: Loïs (12 jaar), dochter van mijn collega, legt stap voor stap uit hoe je dit kunt doen samen met je dochter of zoon. Lees je mee?

3x zelf een Tie dye shirt maken.

Tie dye is zo leuk om zelf thuis te doen! Eerst ben ik naar de Action gegaan voor verf en elastiekjes. Benodigdheden: wit kledingstuk, bak warm water, zout, acryl verf, bidons, elastiekjes, gewoon water en iets waarop je het gaat doen (plastic zakken).

– Doe zout in de bak met warm water, even roeren en leg dan het witte kledingstuk erin.
– Knijp het witte kledingstuk uit en leg het op plastic zakken. 

– Doe acryl verf in de bidon. 1 deel acrylverf en 3 delen water. Schud de bidon. PS: Mijn vader was niet zo blij dat ik zijn bidons heb gebruikt 🙂

ONTWERP 1 TIE DYE T-SHIRT
Voor het eerste ontwerp knijp je het shirt gewoon slordig bij elkaar en doe er dan elastiekjes omheen.

– Dan pak je de bidon met het verfmengsel en verdeel je het over het shirt.

– Leg dan het shirt ergens neer en laat hem drogen.

ONTWERP 2 TIE DYE T-SHIRT

Voor het 2e ontwerp gebruik je een vork. Zet de vork met de punten midden in het shirt en draai de vork. Zo ontstaat er een draai.

– Doe er dan elastiekjes omheen. In de vorm van een soort ster, van 8 vakjes.

– Geef ieder vakje een kleur.
– Laat het kledingstuk nu een uur drogen.

ONTWERP 3 TIE DYE T-SHIRT
Voor het derde ontwerp rol je je shirt op en doe keer elastiekjes omheen. Geef ieder vakje een kleur. 

– Laat het kledingstuk een uur drogen.
– Na het uur haal je van alle kledingstukken de elastiekjes eraf. 
– Leg het nu ergens op een wasrek en laat hem nu 2 uur drogen. 

– Als het shirt daarna niet droog genoeg is kan je het shirt altijd in de droger doen.

Kun je een Tie Dye T-shirt wassen?

De grote vraag bij ons was: kun je deze shirts gewoon wassen? Wanneer je de textielverf gebruikt, merkte wij dat het best nog een tijdje kan afgeven. De eerste keer heb ik het shirt op de hand gewassen. De keren daarna was ik het in de machine op 30 graden met vergelijkbare kleuren en met een ‘color catch’ doekje in de trommel. Dat werkt prima!

Je ziet het, het is niet moeilijk en het effect is altijd leuk en verrassend. Wij zijn benieuwd wat jullie ervan maken. Je mag altijd je ontwerp mailen aan amsterdam@kidsproof.nl

Veel plezier met tie dye-en!

Groetjes, Loïs

TIP: wij schreven regelmatig handige blogs voor ouder. Neem eens een kijkje bij deze blogs Deze link opent in een nieuwe tab, ze staan vol met leuke tips!

Voor alle familie-uitjes in Amsterdam, klik door op de button.

Naar de website

Lees ook:

Alle blogs

Leuke gezinsuitjes in september en begin oktober

Er zijn weer een hele hoop fijne uitjes in september en begin oktober. Van lego tot gratis kamp en weekend van de wetenschap

BACK TO SCHOOL tips

Het nieuwe jaar is weer begonnen! En dat betekent ook een nieuwe start voor de (sport)clubjes! Dé tijd om een leuke hobby voor je kind te ontdekken.

Festivals en nazomertips in september

Toffe festivals, appeltjes plukken, workshops en nog meer tips voor september in Amsterdam

Vooral te kort: YANASEI kleurrijk en mythisch danstheater

Eindelijk, danstheater AYA heeft een dansvoorstelling ook geschikt voor onder 12 jaar! YANASEI is al 6+ zelfs. Dus die MOETEN we zien. Ook al vinden we het onderwerp best spannend… Gelukkig mogen we achteraf de crew interviewen (ook best spannend trouwens) dus als we iets niet snappen kunnen we het vragen.

Meer inspiratie

Yanasei (6+)

Een fantasievolle en kleurrijke reis met livezang en Surinaamse muziek in ITA!

Voorstelling: Oceaan van dromen

Deze zintuiglijke concertvoorstelling van Poolse kunstenaars is eenmalig te zien bij Black Cat Theatre!

Workshop Van Gogh Museum

Bijna elke woensdag & zaterdag zijn er toffe kinderworkshops in het Van Gogh Museum met diverse thema's

Ambacht in Beeld Festival

Ervaar zelf hoe het voelt om iets moois met je handen te maken tijdens deze elfde editie!

Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief