Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

3x lichtjesroutes in Amsterdam

Gepubliceerd op 27 mei 2024

In deze tijden kunnen we allemaal wel wat lichtpuntjes gebruiken. In Amsterdam hebben we 3 lichtjesroutes en lichtkunstprojecten voor je verzameld.

1. Amsterdam Light Festival

Van 2 december t/m 23 januari is de tiende editie van het Amsterdam Light Festival Deze link opent in een nieuwe tab. En om het jubileum te vieren is het dit jaar een mooi spektakel. Het overkoepelende thema is Celebrate Light. Wandel de route en bewonder en verwonder. Tot 22 uur ’s avonds zijn de lichtjes aan!

2. Lichtjes speurtocht Noorderpark

Stichting Noorderpark wil de donkere dagen voor iedereen graag een stukje lichter maken. Daarom kan iedereen in de kerstvakantie de lichtspeurtocht lopen! Natuurlijk het leukst om te doen in de schemering. 

Met behulp van actieve buurtbewoners is een mooie route uitgezet in het Noorderpark Deze link opent in een nieuwe tab. Gewapend met zaklamp en plattegrond kom je allerlei tafereeltjes tegen. Zo zie je tafereeltjes over allerlei dieren die in het park leven. Of je ziet de lichtjes drijven op de reigervijver. Te doen tot en met 9 januari!

3. Interactieve stop-motion animatie Amstelpark

De interactieve stop-motion animatie installatie Ecognosis N52°19’42 E4°53’34 van kunstenaarsduo BetweenTwoHands is t/m 16 januari te zien bij kunstinstelling Zone2Source in het Amstelpark in Amsterdam.

Kunstenaarsduo BetweenTwoHands bouwde in het Glazen Huis Deze link opent in een nieuwe tab een woon- en slaapkamer van tweedimensionale, kartonnen meubels. Hierop worden stop-motion animaties van planten en insecten – deels afkomstig uit het Amstelpark – geprojecteerd.
De installatie is (gratis!) dagelijks van 12 tot en met 18 uur van buitenaf door de vensters van het Glazen Huis te bekijken. Het werk is interactief: maak geluid en zie hoe de animatie reageert.


Foto Chun-Han Chiang

4. Een wandeling langs de grachten

Een wandeling langs de grachten als het donker wordt, vinden we in deze tijd eigenlijk ook altijd al een feestje. Zeker in deze tijd van het jaar als iedereen de lichtjes aan heeft.

Op zoek naar leuke familieuitjes? Klik op onderstaande button.

Naar de website

Lees ook:

Alle blogs

Waar kun je sleeën? 6x + 1 Heuveltjes om vanaf te sleeën in Amsterdam

Zo vaak sneeuwt het niet meer....maar als er dan een laagje valt, dan moeten we natuurlijk onmiddellijk naar buiten met de slee. Hoe leuk om van een heuveltje af te roetsjen. 7 Plekken in Amsterdam waar je heerlijk op een slee naar beneden glijdt!

5x schaatsen in Amsterdam

Lekker zwieren over het ijs? Met deze schaatsbanen in Amsterdam en Amstelveen kom je helemaal in winterse sferen! Haal je eigen ijzers weer uit de kast of huur ze op locatie. Extra leuk met warme choco toe!

Waarom we trots mogen zijn op Amsterdam!

We bezochten Amsterdam in Motion en waren onder de indruk van onze eigen stad

Sleeën zonder slee: 8+1 tips voor alternatieven

Ligt er sneeuw maar je hebt geen slee bij de hand? Geen paniek. Met deze simpele trucjes glijden je kinderen gewoon zonder slee van die heuvel.

Meer inspiratie

Hoera; er is een Olifantje geboren in ARTIS

Hoera, op kerstavond is er een olifantje geboren in ARTIS. Komen jullie op kraamvisite?

Groove Beest Familieconcert: Nawras Altaky Quartet

Een muzikale reis langs de Zijderoute met de betoverende klanken van de Arabische luit in het Bimhuis

Sonic Safari: Sound Explorers (8+)

Ga je mee op avontuur met een muzikale schatkaart in Muziekgebouw aan 't IJ?

Schaatslessen Jaap Eden half seizoen

Wil jij leren schaatsen? Kom dan trainen bij de Jaap Eden IJsbaan!

 Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief