Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

3x lichtjesroutes in Amsterdam

Gepubliceerd op 27 mei 2024

In deze tijden kunnen we allemaal wel wat lichtpuntjes gebruiken. In Amsterdam hebben we 3 lichtjesroutes en lichtkunstprojecten voor je verzameld.

1. Amsterdam Light Festival

Van 2 december t/m 23 januari is de tiende editie van het Amsterdam Light Festival Deze link opent in een nieuwe tab. En om het jubileum te vieren is het dit jaar een mooi spektakel. Het overkoepelende thema is Celebrate Light. Wandel de route en bewonder en verwonder. Tot 22 uur ’s avonds zijn de lichtjes aan!

2. Lichtjes speurtocht Noorderpark

Stichting Noorderpark wil de donkere dagen voor iedereen graag een stukje lichter maken. Daarom kan iedereen in de kerstvakantie de lichtspeurtocht lopen! Natuurlijk het leukst om te doen in de schemering. 

Met behulp van actieve buurtbewoners is een mooie route uitgezet in het Noorderpark Deze link opent in een nieuwe tab. Gewapend met zaklamp en plattegrond kom je allerlei tafereeltjes tegen. Zo zie je tafereeltjes over allerlei dieren die in het park leven. Of je ziet de lichtjes drijven op de reigervijver. Te doen tot en met 9 januari!

3. Interactieve stop-motion animatie Amstelpark

De interactieve stop-motion animatie installatie Ecognosis N52°19’42 E4°53’34 van kunstenaarsduo BetweenTwoHands is t/m 16 januari te zien bij kunstinstelling Zone2Source in het Amstelpark in Amsterdam.

Kunstenaarsduo BetweenTwoHands bouwde in het Glazen Huis Deze link opent in een nieuwe tab een woon- en slaapkamer van tweedimensionale, kartonnen meubels. Hierop worden stop-motion animaties van planten en insecten – deels afkomstig uit het Amstelpark – geprojecteerd.
De installatie is (gratis!) dagelijks van 12 tot en met 18 uur van buitenaf door de vensters van het Glazen Huis te bekijken. Het werk is interactief: maak geluid en zie hoe de animatie reageert.


Foto Chun-Han Chiang

4. Een wandeling langs de grachten

Een wandeling langs de grachten als het donker wordt, vinden we in deze tijd eigenlijk ook altijd al een feestje. Zeker in deze tijd van het jaar als iedereen de lichtjes aan heeft.

Op zoek naar leuke familieuitjes? Klik op onderstaande button.

Naar de website

Lees ook:

Alle blogs

Spannend en indrukwekkend het Verzetsmuseum junior

Wat was het goed dat ik mijn twijfels opzij zette en naar het Verzetsmuseum Junior ging met de kids! Want het is een fantastisch opgezet museum dat op een goede manier vertelt over de oorlog en hoe kinderen toen leefden. Aanrader, zeker ook met opa of oma!

NIEUW in Wereldmuseum Amsterdam: Raad van de Raaf

Raad van de Raaf is de gloednieuwe Junior-tentoonstelling in Wereldmuseum Amsterdam (voorheen Tropenmuseum Amsterdam). Wat dat precies is gaan we ontdekken met onze Kidsproofreporters Kees, Aukje en moeder Harmke.

Lekker gymmen bij The Little Gym: wat een feest

Gymmen bij The Little Gym zorgt voor een grote dosis 'Serious fun'. Mijn dochter vond het vooral 'veel fun'. Maar de lessen zorgen ook voor een positieve sociale en fysieke ontwikkeling!

Move Lab Amsterdam – Uniek actief kinderfeestje met nieuwste technieken

Op zoek naar een actief kinderpartijtje in Amsterdam dat even helemaal anders is? Dit is er één waar energie, techniek en plezier samenkomen. Wij gingen naar het Move Lab en geloof me… hier willen ze nog een keer naartoe.

Favoriete uitjes & adressen

Krijt je Rot bij Noordje

Vlindersnelweg bouwen

Gratis naar A’DAM LOOKOUT

Pluktuin Amstelveen

Vlooiencircus ‘Jeuk in de Jordaan’

Maak een ruimtereis in de SpaceBuzz

Meer inspiratie

Aardbewoners Festival

Voor de jongste generatie is er van alles te doen op het Aardbewoners Festival in ARTIS!

Paleis van de koning

In het paleis van de koning is van alles te beleven voor jong en oud! Je bent van harte welkom.

THOR (8+)

Het Balletorkest maakt in samenwerking met ISH Dance Collective de muziektheatervoorstelling THOR.

Hemelvaart! Op Solder

In Museum Ons' Lieve Heer op Solder leer je meer over de achtergrond van de feestdagen!

FunZone Speelparadijs

Ben je jarig? Vier je feestje in dit grote indoor speelparadijs vol attracties en spellen!

De Waanzinnige Boomhut van 13 Verdiepingen (5+)

Een knallende familievoorstelling vol krankzinnige humor en magische theatertovenarij bij DeLaMar!

Binnenspeeltuin Wonderpark

Kom lekker spelen in de binnentuin van Wonderpark Café. En ze hebben lekkere koffie, lunch en diner!

Mijn Kleuren (2+)

Bewonder een kleurrijke en fantasievolle voorstelling bij DAT! School!

 Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief