Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Allard Pierson

Kom naar het Allard Pierson, waar je een tijdreis door 10.000 jaar cultuurgeschiedenis kan maken!

In het Allard Pierson worden de collecties van de Universiteit van Amsterdam gedeeld met het publiek en de wetenschap. In de vaste museumpresentatie ‘Van Nijl tot Amstel’ maak je een tijdreis door tienduizend jaar cultuurgeschiedenis… De reis begint in het oude Egypte en eindigt in het moderne Amsterdam.

Daarnaast zijn er twee grote tentoonstellingen per jaar te zien. In Allard Pierson Live, een gratis toegankelijke zone, kun je zelf aan de slag met de collectie, of restauraties bekijken. In de vakanties is hier van alles extra te doen, te ontdekken en te beleven op het gebied van onderzoek en collecties, voor jong én oud!

Klik op de roze button om naar de website van het museum te gaan.

PS: bekijk een compleet overzicht van kinderactiviteiten in Amsterdam in onze Uitagenda.

Allard Pierson

Oude Turfmarkt 127

1012 GC Amsterdam

Openingstijden Dinsdag t/m zondag van 10.00 tot 17.00 uur
Maandag gesloten
Prijs Zie website voor de actuele prijzen
Mail direct

Mail direct naar Allard Pierson

"*" geeft vereiste velden aan

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Toestemming
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Telefoonnummer
Toon op kaart

Lijstjes voor Amsterdam

Meer inspiratie

Welkom in de middeleeuwen (8+)

Nu live in Schouwburg Amstelveen voor de hele familie!

Concertgebouw Concours 2026

Maak je muziek of zing je? Doe mee met het Concours van Het Concertgebouw en volg de gratis workshop!

FunZone Speelparadijs

In dit grote indoor speelparadijs vol attracties en spellen beleef je te gekke avonturen!

The Park Playground

Ontdek een verbluffende virtual reality wereld bij The Park Playground!

Uitgelicht

Blogs & inspiratie

Alle blogs

Winteruitjes voor het gezin in januari en februari

Top winteruitjes voor de hele familie: voorstellingen, concerten, voorlezen, feestjes, nachoolse activiteiten en meer

Geheime ontdekking met Lieveheersbeestje Kapoentje in het Museum Ons’ Lieve Heer Op Solder

Wauw, een geheime ontdekking; onze Kidsproofreporters bezochten het prachtige pand van Museum Ons' Lieve Heer Op Solder samen met Kapoentje. De lieveheersbeestjespeurtocht leidt je langs geheime deurtjes en leuke opdrachten. Tot helemaal bovenin.... wauw! Kijk je mee?

9x binnenspeeltuinen in en om Amsterdam

Is het druilerig weer buiten en vliegen je kinderen tegen de muren op? Dan is een binnenspeeltuin een ideale mogelijkheid om even die energie kwijt te raken. Gelukkig kent Amsterdam verschillende binnenspeelparadijzen. Wij hebben ze op een rijtje gezet! Wat is jouw favoriet?

12 Tips voor Kinderfeestjes, naschoolse activiteiten en januari uitjes!

Is je koter binnenkort jarig of net jarig geweest? En moet er een feestje georganiseerd worden? We hebben weer fijne tips verzameld. Ook voor leuke na-schoolse activiteiten, en uitjes in januari. Zeker even doorheen struinen. Veel inspiratie gewenst!

 Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief