De Oude Kerk
Ontdek zeven eeuwen (stads)geschiedenis en prachtige kunstwerken bij de Oude Kerk!
Zijn jullie al eens bij de Oude Kerk geweest? In dit monumentale gebouw kan jong en oud op zoek naar de sporen van de geschiedenis. Ook worden er regelmatig leuke en interessante activiteiten georganiseerd!
De Oude Kerk is het oudste gebouw van Amsterdam. De vloer bestaat uit een grote hoeveelheid grafstenen. In de loop van honderden jaren zijn er vele belangrijke personen begraven in de kerk zoals burgemeesters, rijke handelaren, zeevaarders, kunstenaars, componisten en schrijvers. De oudste graven komen uit de middeleeuwen. De levensverhalen van de mensen die begraven zijn onder de grafstenen vertellen gezamenlijk een verhaal over de geschiedenis. De stenen zijn versierd met familiewapens, namen en handtekeningen van de makers van de grafstenen. Door de tijd zijn de graven gaan slijten en sommige zijn zelfs (deels) gebroken.
Ontdek zeven eeuwen (stads)geschiedenis en kijk door de ogen van kunstenaars van vroeger en nu naar de wereld om ons heen. Bezoek de Oude Kerk, open de deuren van de zijruimtes en kom met de gratis audiotour of kinderspeurtocht nog meer te weten over de rijke geschiedenis van de Oude Kerk!
Klik op de roze button voor meer informatie.
Tip: Op zoek naar andere leuke uitjes in Amsterdam? Neem een kijkje in de Uitagenda.
Oude Kerk
Oudekerksplein 23
1012 GX Amsterdam
Openingstijden
maandag t/m zaterdag: 10.00 – 18.00 uurzondag: 13.00 – 17.30 uur
Toon op kaart
Lijstjes voor Amsterdam
Meer inspiratie
Herfstvakantie op Solder
Leuk voor het hele gezin: ontdek deze herfstvakantie dit best bewaarde geheim van Amsterdam!
Kinderopera Lennox
Het spannende kinderboek wordt een groovy jeugdopera (8+) bij Nationale Opera & Ballet!
Vue Amsterdam Film Spaarboekje
Spaar voor leuke prijzen met het Vue Film Spaarboekje, in samenwerking met Donald Duck!Blogs & inspiratie
Alle blogs
Familiemaand in het Rijksmuseum
Het is familiemaand in het Rijksmuseum. Duik met de hele familie in de verhalen van het museum. Toegang t/m 18 jaar is gratis.
Dit wil echt zien: Abracadabra! Goochelen van Houdini tot Hans Klok
Hokus pokus pilatus pas… en daar staat ineens een geweldige tentoonstelling in het Joods Museum! Abracadabra neemt jullie mee naar de gouden jaren van de goochelkunst. Met Hans Klok, Houdini, mysterieuze trucs én genoeg kansen om zelf te verdwijnen. Wij mochten bij de opening zijn en keken onze ogen uit.
Dagje uit in de oude binnenstad van Amsterdam: deze 3 musea zijn verrassend leuk!
Een dagje Amsterdam met kinderen saai? Echt niet! Onze Kidsproofreporters bezoeken drie verrassende musea in de oude binnenstad van Amsterdam. Het leuke? Ze liggen allemaal op loopafstand van elkaar. Onderweg wandelen we langs de grachten, pakken we een terrasje en maken we van museum naar museum een gezellig avontuur.