De Oude Kerk
Ontdek zeven eeuwen (stads)geschiedenis en prachtige kunstwerken bij de Oude Kerk!
Zijn jullie al eens bij de Oude Kerk geweest? In dit monumentale gebouw kan jong en oud op zoek naar de sporen van de geschiedenis. Ook worden er regelmatig leuke en interessante activiteiten georganiseerd!
De Oude Kerk is het oudste gebouw van Amsterdam. De vloer bestaat uit een grote hoeveelheid grafstenen. In de loop van honderden jaren zijn er vele belangrijke personen begraven in de kerk zoals burgemeesters, rijke handelaren, zeevaarders, kunstenaars, componisten en schrijvers. De oudste graven komen uit de middeleeuwen. De levensverhalen van de mensen die begraven zijn onder de grafstenen vertellen gezamenlijk een verhaal over de geschiedenis. De stenen zijn versierd met familiewapens, namen en handtekeningen van de makers van de grafstenen. Door de tijd zijn de graven gaan slijten en sommige zijn zelfs (deels) gebroken.
Ontdek zeven eeuwen (stads)geschiedenis en kijk door de ogen van kunstenaars van vroeger en nu naar de wereld om ons heen. Bezoek de Oude Kerk, open de deuren van de zijruimtes en kom met de gratis audiotour of kinderspeurtocht nog meer te weten over de rijke geschiedenis van de Oude Kerk!
Klik op de roze button voor meer informatie.
Tip: Op zoek naar andere leuke uitjes in Amsterdam? Neem een kijkje in de Uitagenda.
Oude Kerk
Oudekerksplein 23
1012 GX Amsterdam
Openingstijden
maandag t/m zaterdag: 10.00 – 18.00 uurzondag: 13.00 – 17.30 uur
Toon op kaart
Lijstjes voor Amsterdam
Meer inspiratie
2turvenhoog festival
Hét theaterfestival voor de allerkleinsten van 27 maart t/m 7 april in Amsterdam, Almere en Haarlem.
Pasen bij Pampus
Tijdens Pasen is er van alles te beleven op Pampus!
Familieconcert: Sofie ontdekt Zuid-Amerika (6+)
Ga je mee op reis naar Zuid-Amerika vol muziek in Het Concertgebouw!Blogs & inspiratie
Alle blogs
3 x lammetjes kijken: hier zijn weer lammetjes geboren!
In het voorjaar worden op de boerderijen in buurt van Amsterdam weer lammetjes geboren! De jonge diertjes dansen vrolijk in de wei en kijken vast uit naar een bezoekje van de kids. Benieuwd waar je ze kunt aaien? We verzamelden onze favoriete locaties in Amsterdam voor je.
Paasuitjes en lente tips
Paaseieren zoeken of versieren of er gewoon lekker op uit? Wij hebben wat te gekke plekken gevonden waar je dat kan doen. En natuurlijk is er nog veel meer te doen dit Paasweekend. Wat dacht je van stoere auto's bewonderen of een leuke voorstelling?
Toffe meivakantie en zomerkampen in en om Amsterdam
Op vakantiekamp gaan is een geweldig avontuur. Gave activiteiten doen én natuurlijk nieuwe vrienden maken. Hoe leuk is dat! We hebben alvast een selectie gemaakt geweldige meivakantie en zomerkampen.