Blogs & inspiratie
De grootste zandbak van Nederland: het Kootwijkerzand!
Gepubliceerd op 31 mei 2024
Emmers, scheppen en andere zandspeeltjes mee en je enorm vermaken in de grootste zandbak van Nederland! Dat is spelen op het Kootwijkerzand. Leent het weer zich niet voor urenlang spelen, relaxen en picknicken? Dan kun je ook heerlijk wandelen in en rondom het Kootwijkerzand.
Wij krijgen altijd een beetje vakantiegevoel van een bezoekje aan het Kootwijkerzand. Met mooi weer zijn er veel gezinnen op pad, voorzien van zandbak-gereedschap en een tas met lekkers. Is het weer te nat of te koud, dan leent het Kootwijkerzand zich absoluut goed voor een fijne wandeling door het bijzondere en mooie gebied.

Beklim eerst even de Zandloper, de nieuwe uitkijktoren van het Kootwijkerzand. De klim naar boven valt reuzemee, je hoeft slechts 4 trappen te nemen voor het adembenemende uitzicht over de vlakte en de bossen.

Zin om te wandelen? Er zijn verschillende wandelroutes. De langste is 16 kilometer, er is er één van 6 kilometer en handig als je met kinderen op stap bent, je kunt kiezen uit vier routes die ongeveer 3 kilometer lang zijn! Kom je met een buggy of wandelwagen, dan ga je niet ver komen op het Kootwijkerzand! Tip hiervoor is het Caitwickerzand, iets verderop, daar vind je een rolstoelpad dat natuurlijk ook heel geschikt is voor andere wieltjes!

Parkeren doe je het handigste aan de Houtvester van het Hoffweg. Vanaf de parkeerplaats loop je dan in een paar honderd meter, door het bos, naar de uitkijktoren toe.
Lees ook:
Alle blogs
8x kindvriendelijke restaurants met speelhoek in Apeldoorn en omgeving
Op zoek naar een kindvriendelijk restaurant met speelhoek in Apeldoorn of omgeving? Goed nieuws: je hoeft niet meer eindeloos te zoeken. Wij verzamelden de fijnste familierestaurants waar jij rustig kunt eten (en zelfs nog een beetje natafelen) terwijl de kids zich vermaken.
De leukste klimbossen op een rij
Mijn kinderen vinden klimbossen echt te gek! Gelukkig zijn er een aantal hele toffe klimbossen rondom Apeldoorn, Deventer, Zutphen en de Veluwe. Klimmen is een super stoer en actief uitje met kinderen! Hebben jullie al deze klimbossen al gehad?
Pizza feestje thuis? Onze ervaring met een pizza oven huren via Mizza
Zelf pizza’s bakken tijdens een (kinder)feestje thuis? Wij huurden een pizzaoven via Mizza en delen onze ervaring. Leuk voor een kinderfeestje, familiedag of gewoon een gezellige avond.Meer inspiratie
GRIMM (10+)
Bekende sprookjes komen terug in een doldwaze hiphop-balletmix bij Orpheus!
Dag van het Kasteel 2026
Het gehele Pinksterweekend staan kastelen en buitenplaatsen in de spotlights; dit jaar met thema LIEFDE!
Zalige zoetigheden uit het verleden
Proef en maak lekkers bij Huis Verwolde in Laren tijdens deze leuke workshop!