Blogs & inspiratie
3x DIY – Tie dye t-shirt maken
Gepubliceerd op 31 mei 2024
Hebben jouw kids al gevraagd naar het "tie dye-en"? Het is opnieuw helemaal hip! Loïs (12 jaar) legt stap voor stap uit hoe je dit kunt doen samen met je dochter of zoon. Ze legt drie tie dye technieken uit met t-shirt, maar je kunt natuurlijk ook een tas, kussensloop, jurk, rokje, broek of iets anders proberen. Succes!
3x zelf een Tie dye shirt maken.
Tie dye is zo leuk om zelf thuis te doen! Eerst ben ik naar de Action gegaan voor verf en elastiekjes. Benodigdheden: wit kledingstuk, bak warm water, zout, acryl verf, bidons, elastiekjes, gewoon water en iets waarop je het gaat doen (plastic zakken).

– Doe zout in de bak met warm water, even roeren en leg dan het witte kledingstuk erin.
– Knijp het witte kledingstuk uit en leg het op plastic zakken.

– Doe acryl verf in de bidon. 1 deel acrylverf en 3 delen water. Schud de bidon. PS: Mijn vader was niet zo blij dat ik zijn bidons heb gebruikt 🙂

ONTWERP 1 TIE DYE T-SHIRT
Voor het eerste ontwerp knijp je het shirt gewoon slordig bij elkaar en doe er dan elastiekjes omheen.

– Dan pak je de bidon met het verfmengsel en verdeel je het over het shirt.

– Leg dan het shirt ergens neer en laat hem drogen.
ONTWERP 2 TIE DYE T-SHIRT
Voor het 2e ontwerp gebruik je een vork. Zet de vork met de punten midden in het shirt en draai de vork. Zo ontstaat er een draai.

– Doe er dan elastiekjes omheen. In de vorm van een soort ster, van 8 vakjes.

– Geef ieder vakje een kleur.
– Laat het kledingstuk nu een uur drogen.
ONTWERP 3 TIE DYE T-SHIRT
Voor het derde ontwerp rol je je shirt op en doe keer elastiekjes omheen. Geef ieder vakje een kleur.

– Laat het kledingstuk een uur drogen.
– Na het uur haal je van alle kledingstukken de elastiekjes eraf.
– Leg het nu ergens op een wasrek en laat hem nu 2 uur drogen.

– Als het shirt daarna niet droog genoeg is kan je het shirt altijd in de droger doen.
Kun je een Tie Dye T-shirt wassen?
De grote vraag bij ons was: kun je deze shirts gewoon wassen? Wanneer je de textielverf gebruikt, merkte wij dat het best nog een tijdje kan afgeven. De eerste keer heb ik het shirt op de hand gewassen. De keren daarna was ik het in de machine op 30 graden met vergelijkbare kleuren en met een ‘color catch’ doekje in de trommel. Dat werkt prima!
Je ziet het, het is niet moeilijk en het effect is altijd leuk en verrassend. Wij zijn benieuwd wat jullie ervan maken. Je mag altijd je ontwerp mailen aan apeldoorn@kidsproof.nl
Veel plezier met tie dye-en!
Groetjes,
Loïs
Lees ook:
Alle blogs
7x uitjes met het OV in en om Apeldoorn en Deventer
Hoe leuk: in de kerstvakantie samen met je kinderen eropuit. Maak het voor hen een extra feestje als je in de bus of trein stapt, want dat is voor kinderen vaak één groot avontuur!
24x leuke kerstvakantie-uitjes door heel NL
Lichtjeswandelingen, versierde kastelen, extra activiteiten in musea en mooie voorstellingen: wij hebben weer de leukste ideeën voor de kerstvakantie voor je verzameld. Door heel Nederland. We zijn benieuwd wat jullie favorieten zijn!
De winter vier je samen in het Openluchtmuseum
Een winterkermis met Grand Carrousel en rupsbaan, een sfeervolle rolschaatsbaan, lampjes, een gezellige winterse jaarmarkt en nog veel meer. Beleef van 6 december t/m 18 januari de winter in het Nederlands Openluchtmuseum.Meer inspiratie
Binky’s Lichtjesfeest
Kom naar een van de vele leuke activiteiten tijdens Binky’s Lichtjesfeest deze kerstvakantie!
Ga op avontuur in de kerstvakantie
Ga op ontdekking bij het Nationaal Militair Museum en doe mee met stoere activiteiten.
Kerstvakantie bij Gigant
Deze kerstvakantie draaien er weer super leuke kinderfilms bij Gigant, kom ook langs!
Onze nieuwsbrief ontvangen?
Wil jij onze nieuwsbrief ontvangen? De leukste en handigste tips nu ook in je mailbox!
Kerstvakantie bij CODA
Super veel leuke kinderactiviteiten bij CODA in de kerstvakantie!
Koninklijk leuk: Winterpaleis Het Loo
Bewonder het mooist verlichte paleis van Nederland. Binnen én buiten!
Kasteel Cannenburch in kerstsfeer
Beleef kerst bij Kasteel Cannenburch en kom genieten van de ultieme kerstsfeer in het kasteel!
Familiedag Kerstspecial
Tijdens de kerstvakantie komt CODA met leuke kerstspecial Familiedagen!
Kerstvakantie bij MIMIK
Leuke familiefilms en activiteiten tijdens de kerstvakantie bij MIMIK in Deventer!
Kerstvakantie Cinemajestic
Je ziet de nieuwste kinderfilms deze kerst bij Cinemajestic Zutphen!
Gezinsdeal bij Multi Fun Bussloo
Geniet tijdens de kerstvakantie van de Gezinsdeal bij Multi Fun Bussloo!