Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

Getest: Herfstspeurtocht van Kasteel Cannenburch

Gepubliceerd op 6 juni 2024

Kasteel Cannenburch heeft elk seizoen een andere speurtocht door het Kasteelpark. Gewapend met een pompoen hebben wij de nieuwe herfstspeurtocht getest. Wat wij ervan vonden lees je in deze blog.

Nieuw seizoen = nieuwe speurtocht bij Kasteel Cannenburch! Op een prachtige herfstdag rijden wij naar Vaassen om de nieuwe kleuren van de natuur te bewonderen. Wij wandelen graag door het Kasteelpark met de kinderen, maar deze herfstspeurtocht Deze link opent in een nieuwe tab maakt het natuurlijk wel extra leuk voor hen. 

Bij aankomst vind je aan je linkerhand de landwinkel, waar je de speurtocht ophaalt. De speurtocht kost €4,00 per kind en het is niet nodig om te reserveren. Je krijgt een opdrachtenblad mee en een pompoen. Geen echte natuurlijk, maar een soort emmertje met iets te drinken en iets lekkers voor onderweg. Let’s go!

We lopen het Kasteelpark in en worden deze keer een kant op gestuurd die we eigenlijk nooit op gaan. Leuk! Onderweg beantwoorden we vragen over het kasteel. De kinderen worden hierbij uitgedaagd om er echt even zelf over na te denken. Weet je zelf het antwoord ook niet helemaal zeker? Geen nood; die staan achteraan vermeld. 

Naast vragen beantwoorden moeten de kids ook tellen en natuurschatten zoeken. Genoeg afwisseling onderweg dus! Halverwege gaan we even op een bankje zitten om de pompoen leeg te smullen.

Uiteraard lopen we onderweg ook een stukje van het Blotevoetenpad. Ook in de herfst is dat hartstikke leuk! Mocht je het Blotevoetenpad niet zien zitten, dan kan je hier natuurlijk ook langsheen lopen. Wij slaan de modder deze keer even over, aangezien deze moeder (heel suf) een handdoekje is vergeten.

Niet vergeten dus: neem een handdoek of snoetenpoetsers mee. Met je voeten door de blubber is toch het allerleukste!

We eindigen deze keer in de moestuin, waar we veel groenten kunnen herkennen. We hoeven maar vier soorten op te schrijven, maar ze weten er veel meer. Leuk voor ze om te zien hoe de groenten eigenlijk groeien.

Als we de speurtocht helemaal afgerond hebben lopen we naar de Kasteelwinkel in de kelder van het kasteel. Hier leveren we de pompoen in en mogen de kinderen een cadeautje uitzoeken uit de schatkist. Vooral mijn jongste is hiervan erg onder de indruk. Kasteel, ridders, schatkist; hij zit er helemaal in!

Conclusie van mijn testpanel: Ondanks dat we al meerdere keren een speurtocht hebben gedaan door het Kasteelpark vonden mijn kinderen het weer hartstikke leuk! Elk seizoen loop je een ander rondje en zijn er andere vragen en opdrachten. En wij genieten ondertussen lekker van de natuur. En dat verveelt natuurlijk nooit!

De herfstspeurtocht is hartstikke leuk voor kinderen vanaf 4 jaar. Je hoeft niet heel veel kilometers af te leggen, dus het is echt goed te doen voor alle leeftijden. Wij hebben rustig aan gedaan en waren ongeveer een uurtje onderweg.

Zijn jouw kids al wat ouder of hebben ze nog wat energie over? Dan loop je gewoon nog een rondje door het park of breng een bezoekje aan het kasteel. Die is ook hartstikke Kidsproof getest Deze link opent in een nieuwe tab namelijk! Vergeet na afloop geen museum inspectie Deze link opent in een nieuwe tab in te vullen, want je maakt nu kans op toffe prijzen!

Tip: Bij Maarten in ’t Koetshuis Deze link opent in een nieuwe tab kan je na afloop terecht voor koffie, lunch of diner! Ze hebben hier niet alleen een kindermenu, maar zelfs een kaart voor baby’s, dreumessen en peuters. Ook heel tof: zelfs voor de trouwe viervoeters is er een speciaal menu.

Staat de herfstspeurtocht van Kasteel Cannenburch ook op jullie lijstje? Laat mij weten hoe jullie het hebben gehad via apeldoorn@kidsproof.nl Deze link opent in een nieuwe tab of tag Kidsproof Apeldoorn-Deventer op instagram Deze link opent in een nieuwe tab!

Lieve groetjes,
Patricia

Deze link opent in een nieuwe tab

Naar de website

Lees ook:

Alle blogs

18x eropuit in de herfstvakantie

Een hele week de tijd om samen leuke dingen te doen! Dat is maar goed ook, want er worden veel leuke activiteiten georganiseerd in en om Apeldoorn, Deventer en Zutphen! Bekijk snel onze leukste tips!

21x superleuke museum-uitjes door heel Nederland

Van chocola en stippenkunst tot monsters, ruimteproefjes en coole goocheltrucs: hier wil je heen! Ken jij alle 21 tips al?

19x superleuke herfstvakantie-uitjes door heel NL

Deze wil je niet missen! 19 extra leuke Kidsproof-tips voor de herfstvakantie. En een aantal voor daarna ;)

Favoriete uitjes & adressen

Herfstvakantie bij Cinemajestic

Herfst op het Paleis!

Herfstvakantie bij CODA

Spelletjesfans opgelet, dit wil je niet missen!

Klimbos Apeldoorn

Nationale KinderTheaterWeek in de herfstvakantie

Onze nieuwsbrief ontvangen?

Herfstvakantie bij Gigant

Gratis met het OV

Meer inspiratie

Griezelmiddag bij Hagedoorns Plaatse

Heksen, witte wieven en monsterkoekjes! Kom griezelen en knutselen tijdens de Museum Magie kindermiddag.

Herfst op het Paleis!

Speuren, racen, knutselen én naar de poppenkast: vier samen de herfstvakantie bij Paleis Het Loo.

Herfstvakantie bij Gigant

Samen naar de film én een gratis theaterworkshop volgen? Ontdek de gezellige herfstvakantie bij Gigant.

Herfstvakantie bij CODA

LEGO bouwen, taarten versieren, verhalen luisteren en nog veel meer! Ontdek het herfstvakantieprogramma.

Herfstvakantie bij Cinemajestic

Samen genieten van de leukste kinderfilms én lekkere snacks die gewoon naar jullie stoel worden gebracht.

Spelletjesfans opgelet, dit wil je niet missen!

Ontdek de leukste spellen bij het Spellenspektakel in Jaarbeurs Utrecht, op 7 en 8 november.

Op ontdekking bij het NMM

Ga deze vakantie op spannende lasergame-missie, test je camouflage-skills en speel erop los in de Xplore!

Herfstspeurtocht bij Cannenburch

Speur samen door het kasteelpark van Kasteel Cannenburch in Vaassen, met iets lekkers voor onderweg!

Herfst vol verhalen bij MIMIK

Kinderfilms, theater, een pyjamaontbijt en creatieve workshops tijdens de herfstvakantie bij MIMIK.

Familiedag Kroon op de taart bij CODA

Creatief aan de slag bij CODA in Apeldoorn met Kroon op de taart

Herfst in de Apenheul

Kom deze herfstvakantie éxtra voordeling aapjes kijken bij de Apenheul!

Kröller-Müller Museum

Ontdek de beeldentuin, speel het dobbelspel of speurspel of ga op blind date met een kunstwerk.

Win gezinstickets voor Fun Forest
Doe mee en maak kans op één van de 5 gezinstickets voor een Fun Forest-locatie bij jou in de buurt!

Ik doe mee!