Blogs & inspiratie
Lenteknutsels met strijkkralen
Gepubliceerd op 31 mei 2024
Mijn dochter is gek op strijkkralen. Als het rennen en springen, gillen en dollen even klaar is, komen de knutselspullen op tafel en maakt ze de mooiste creaties. Strijkkralen behoren zeker tot haar favorieten!
Hieronder vind je wat leuke voorbeelden die je kunt maken in het voorjaar. Zo kun je alvast heerlijk naar de lente toe leven…
Wie kan tellen, kan mooie creaties met strijkkralen maken. Zo maak je eenvoudig een zonnebloem of andere bloem. Gebruik zoveel kleuren als je wil en varieer in grootte. Je fantasie is een belangrijke raadgever bij deze knutsels 😉

Paasknutsels
Wil je met Pasen het huis een beetje opvrolijken? Wat dacht je van deze vrolijke paaseieren. Je kunt hiervoor je eigen lievelingskleuren gebruiken…of gewoon alle kleuren door elkaar. Ook leuk om te verstoppen met Pasen!

Kuiken van strijkkralen
Bij eieren horen natuurlijk ook paaskuikens. Pasen staat immers voor een nieuw begin! Bekijk hieronder hoe je eenvoudig een vrolijk paaskuiken maakt.

Onderzetters van strijkkralen
Fruit heeft natuurlijk mooie frisse kleuren en kun je heel goed gebruiken om iets moois van te maken. Zo maak je op een rond strijkkralenbordje heel eenvoudig deze vrolijke onderzetters. Zo weet je altijd precies welk glas van jou was als je terug komt van het spelen.

Nooit meer wespen in je limonade
Ben jij ook niet dol op wespen? Dan is dit een leuk idee om de wespen uit je limonade te houden. Zorg voor een gaatje in het midden zodat het rietje erdoor past.

Moederdag knutsels
En natuurlijk kun je ook prachtige moederdag knutsels of vaderdag knutsels maken van de strijkkralen. Laat hartjes en liefde de hoofdrol spelen, want welke ouder wil niet zo’n heerlijk zelfgemaakt cadeautje?!

Sleutelhanger voor vaderdag
Papa is misschien wel dol op zijn auto, dus wat is nou leuker dan iets te knutselen waar hij elke dag met trots naar kan kijken? En deze sleutelhanger is ook nog eens heel eenvoudig te maken. Vergeet niet zijn lievelingskleuren te gebruiken (of de kleur van zijn auto 😉Â

….en benadruk de liefde voor papa en mama met een hartje. Hier heb je wel een vorm van een hartje voor nodig, dus schaf deze ook meteen aan als je nieuwe kraaltjes gaat kopen! Ook hier kun je natuurlijk perfect de lievelingskleuren van mama gebruiken!

Of gebruik gewoon alle kleuren van de regenboog en zie hoe vrolijk je resultaat zal zijn….

Veel knutselplezier!
Lieve groetjes,
Patricia
PS: bekijk ook onze andere blogs Deze link opent in een nieuwe tab voor meer inspiratie!
Lees ook:
Alle blogs
De lekkerste ijssalons in en om Apeldoorn, Deventer en Zutphen!
Het zal je niet verbazen, maar mijn kids zijn gek op ijs. En wij natuurlijk ook! Helemaal geen straf dus om de lekkerste ijssalons in en om Apeldoorn, Deventer en Zutphen voor jullie op een rijtje te zetten.
Leuke wandelroutes met de hond
Wij wandelen veel en ontdekken graag nieuwe plekjes. Hoe fijn is het als én de kids lekker kunnen rennen, klimmen en ravotten én de hond lekker los mag lopen. Hieronder vind je onze favoriete plekjes in en om Apeldoorn, Deventer en de Veluwe.
De leukste natuurspeurtochten rondom de Veluwe
De natuur heeft heel veel te bieden, maar eerlijk is eerlijk: de kinderen staan niet altijd te springen om weer te gaan wandelen. Wist je dat er heel veel leuke natuurspeurtochten op en rondom de Veluwe zijn? Ideaal voor een mooie wandeling door de natuur met kinderen! Wedden dat ze nu wel mee willen?Meer inspiratie
Onze nieuwsbrief ontvangen?
Wil jij onze nieuwsbrief ontvangen? De leukste en handigste tips nu ook in je mailbox!
Mini-Jump bij Street Jump
Voor de kleine jumpers onder ons, zijn er nu de Mini-Jump uren bij Street Jump Apeldoorn!
Royal Light Festival Apeldoorn
Laat je verrassen door lichtkunst in de binnenstad van Apeldoorn tijdens het Royal Light Festival 2026!
