Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Kootwijkerzand

Grootste zandbak van West-Europa en fantastische uitkijktoren!

Misschien is het wel het meest bijzondere plekje van de Veluwe; het Kootwijkerzand! Eigenlijk is het een mega-zandbak, dus misschien is het een goed idee om emmers en schepjes mee te nemen?

Er zijn leuke wandelingen te doen die je meevoeren over het zand, maar ook door het landschap eromheen. Wij adviseren de oranje route van 3 km, die is het leukste voor kinderen! 

Met deze wandeling kom je ook langs de 12 meter hoge, uitkijktoren! Beklim de toren en geniet van een prachtig uitzicht over de zandverstuiving. Je kunt hier ook lekker hutten bouwen én schommelen in een grote boom!

Meer weten over de wandelroutes over het Kootwijkerzand, of over de nieuwe uitkijktoren? Klik dan op de roze button om naar de site van Staatsbosbeheer te gaan of lees en bekijk onze fotoblog over het Kootwijkerzand met kinderen!

Lekkere wandelen met kinderen? Wij hebben onze favoriete wandelingen op een rijtje gezet voor je!

Kootwijkerzand

Kootwijk

Prijs gratis

Uitgelicht

Blogs & inspiratie

Alle blogs

De lekkerste ijssalons in en om Apeldoorn, Deventer en Zutphen!

Een ijsje halen met kinderen in Apeldoorn, Deventer of Zutphen? Yes please! In deze blog vind je de leukste ijssalons in de regio voor een heerlijk momentje samen.

De leukste klimbossen op een rij

Mijn kinderen vinden klimbossen echt te gek! Gelukkig zijn er een aantal hele toffe klimbossen rondom Apeldoorn, Deventer, Zutphen en de Veluwe. Klimmen is een super stoer en actief uitje met kinderen! Hebben jullie al deze klimbossen al gehad?

10x de leukste kinderhotels van Valk Exclusief in Nederland

WOW! Wat een toffe familiekamers hebben deze kindvriendelijke hotels! Hier wil je toch meteen eens een nachtje slapen? Bekijk snel deze 10 kinderhotels van Valk Exclusief en boek een heerlijk nachtje weg met je kind(eren).

Buitenspeeldag 2026 in en om Apeldoorn en Deventer

Buitenspelen is superbelangrijk, maar wordt steeds minder vanzelfsprekend. Daarom organiseert Jantje Beton de BUITENSPEELDAG! Op woensdag 10 juni wordt van Nederland één grote speelplek gemaakt. Hieronder hebben we alvast wat leuke activiteiten voor je op een rij gezet.

 Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief