Fietsroute Royal Ride
Terug naar het overzichtOntdek het koninklijk spoor van Apeldoorn met de nieuwe belevingsfietsroute Royal Ride!
Met de nieuwe belevingsfietsroute Royal Ride kom je alles te weten over het koninklijk spoor dat de Oranjes letterlijk en figuurlijk hebben achtergelaten in Apeldoorn.
De route leidt deels langs de voormalige spoorlijn ‘Koningslijn’. Willem III sloot in 1876 deze lijn aan voor Apeldoorn. Tot 1950 reden over deze Koningslijn royals als regentes Emma en Koningin Wilhelmina. De route is 12 kilometer en daarmee ook geschikt om met kinderen op pad te gaan!
Onderweg kom je langs verrassende tussenstops, bijzondere vergezichten en koninklijke haltes naar Paleis Het Loo. Ook luister je naar verhalen over de geschiedenis van de Oranjes in Apeldoorn en krijg je een beeld wat zich vroeger op de route heeft afgespeeld. Via de koninklijke Loolaan, waar vroeger de paardentram reed, eindigt de route in de binnenstad.
Wij hebben de Royal Ride Fietstocht alvast getest en in onze blog lees je er alles over!
Benieuwd? Voor meer informatie klik je op de roze button.
Op zoek naar een vaste activiteit voor je kind(eren)? Kijk eens tussen de clubjes voor kids!
Deel deze tip:
Tips van de maand
Telekids Musicalschool
Kom zingen, dansen en acteren bij Telekids Musicalschool in Apeldoorn of ZutphenSpeelwerkplaats de Kuiperij
Creatief uitje bij Speelwerkplaats De Kuiperij in Bathmen. Kom naar de open werkplaats!Street Jump Apeldoorn
Ga helemaal los bij Street Jump. Gave Jump Area's als de Big Airbag, Jump Caroussel en meer!Blogs & inspiratie
Alle blogs12x wandeling met kinderen
6 januari 2025
De natuur is prachtig met al die kleuren en het is zo fijn wandelen op de Veluwe en rondom Apeldoorn & Deventer. Wij hebben de leukste hotspots voor wandelingen door het bos en over de hei voor je op een rijtje gezet. Zo is wandelen met kinderen harstikke leuk!Zo krijg je de mooiste schoolfoto’s
6 januari 2025
De basisschooltijd is een bijzondere periode. Zó mooi om van elk jaar van je kind op de basisschool een écht leuke schoolfoto te hebben voor later!Bij Sgoolfotografie doen ze dat, samen met leerkrachten én ouders. Zo krijg je écht leuke schoolfoto's. Lees even door tot het einde om te zien hoe je via Sgoolfotografie bovendien kans maakt op een Donald Duck-abonnement!
10x binnenspeeltuinen en jumphallen op een rij!
6 januari 2025
Het is er echt weer voor! Daarom hebben wij een aantal hele leuke binnenspeeltuinen en jumphallen voor je op een rijtje gezet. Goed voor eindeloos speelplezier in en om Apeldoorn, Deventer en Zutphen!Leuke binnenzwembaden in en om Apeldoorn en Deventer
6 januari 2025
In deze leuke binnenzwembaden kun je heerlijk recreatief zwemmen met kinderen in en om Apeldoorn, Deventer en Zutphen. Trek je zwemkleding aan, pak je handdoek en zoek één van deze gave zwembaden op om vrij te zwemmen. Lekker plonsen en genieten met de kinderen!