Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

DIY-tips voor een gezellige Sinterklaastijd

Gepubliceerd op 13 november 2023

Ik hou zo van de Sinterklaastijd! Vanaf het moment dat de pepernoten weer in de winkels liggen, begint het alweer te kriebelen.

Dan wil ik gevulde speculaas maken, pietenmutsen knutselen en dobbelspelletjes doen. Ben jij ook zo’n Sint-fan? Dan heb ik een paar leuke DIY-tips voor je.

Uiteraard een heerlijk recept voor gevulde speculaas Deze link opent in een nieuwe tab. Want zelfgemaakt smaakt natuurlijk altijd het lekkerst. Gezellig om samen met de kids te maken. Laat ze bijvoorbeeld het deeg kneden. Dat vinden ze altijd leuk om te doen. En als je toch in de keuken staat, maak dan deze mijtertjes van appel Deze link opent in een nieuwe tab als tussendoortje. Reken maar dat ze dan graag aan het fruit gaan!

Ben je meer een knutsel- dan een baktype? Ook dan is er genoeg te verzinnen. Een pietenmuts Deze link opent in een nieuwe tab is misschien een beetje een standaard knutselprojectje, maar aan de andere kant, welk kind wordt er nou niet blij van een zelfgemaakte pietenmuts? Is die van jou liever een klein Sintje? Dan maak je natuurlijk een mijter Deze link opent in een nieuwe tab. Met onze tips ook een koud kunstje.

De gezellige weken voor 5 december zijn natuurlijk ook de perfecte tijd voor spelletjes. Warme choco en pepernoten erbij en spelen maar. ‘Sint komt naar Nederland’ Deze link opent in een nieuwe tab is een grappig onthoudspelletje en een variant op het bekende ‘ik ga op reis en neem mee’. Het Pepernotenspel Deze link opent in een nieuwe tab zorgt gegarandeerd voor dolle pret.

Meer tips nodig? Kijk dan in onze DIY-categorie Deze link opent in een nieuwe tab. Daar staan de leukste knutsels, baksels, schminkvoorbeelden, spelletjes en meer.

Naar de website

Lees ook:

Alle blogs

Kabouters uitjes & paden Drenthe

Lekker een dagje op pad met jouw kabouter? Kabouterpaden en uitjes zijn een echte hit! Spot samen alle rode puntmutsen tijdens deze vrolijke natuurwandelingen en uitjes. De kabouters zitten goed verstopt, maar met een goede speurneus en knapzak kunnen jullie ze vast vinden!

19x superleuke herfstvakantie-uitjes door heel NL

Deze wil je niet missen! 19 extra leuke Kidsproof-tips voor de herfstvakantie. En een aantal voor daarna ;)

Een nachtje weg met je kind: doordeweeks óók een top idee bij deze Valk Exclusief kinderhotels!

Heb je een (klein)kind dat nog niet naar school gaat, of hebben de kids een doordeweekse studiedag? Pak die gelegenheid om er samen even op uit te gaan! Combineer een dagje uit met een nachtje in een luxe familiehotel. Mini-vakantie!

16x Herfstvakantieuitjes in Drenthe. Wat gaan jullie doen?

Ben jij even blij dat je in Drenthe woont of op vakantie bent! Want er is zo veel te doen in deze provincie in de herfstvakantie. Kinderworkshops, theatervoorstellingen, wandelingen door de bossen, museum bezoeken of lekker zwemmen! Vervelen is geen optie!

Favoriete uitjes & adressen

Herfstvakantie: boeiende gezinsactiviteiten in het Gevangenismuseum

Verhalenavond

Nationale KinderTheaterWeek in de herfstvakantie

Kindercollege Veenhuizen

Herfst activiteiten in Stedelijk Museum Coevorden

Activiteiten Miramar Zeemuseum tijdens de herfstvakantie 

Puppet International Meppel | Herfstvakantie tip!

Meer inspiratie

Puppet International Meppel | Herfstvakantie tip!

Wees welkom in de wereld van de verbeelding en de magie. Van verrassing, vermaak én verdieping.

Verhalenavond

Luister naar meeslepende, grappige en soms griezelige verhalen over de gevangenis en de kinderen.

Activiteiten Miramar Zeemuseum tijdens de herfstvakantie 

Maak je eigen schelpenlichtje, kom naar de open laboratoriumdag of naar de plasticsoepmiddag bij Miramar.

Kindercollege Veenhuizen

Kom naar het Kindercollege door Vivian den Hollander & Mattie Poels in het Gevangenismuseum

Win familietickets voor een Cinekid-film
Doe mee en maak kans op één van de 4 familietickets voor een Cinekid-film bij jou in de buurt!

Ik doe mee!