Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Een plek voor iedereen!

Laagdrempelig, actief, speels, verrassend, uitdagend, leerzaam, gratis en vooral leuk!

Sinds 2015 is in Assen het Duurzaamheidscentrum (DCA) te vinden. Het centrum is leuk voor jong en oud en naast uitje in je vrije tijd. 

Er zijn dagelijks verschillende activiteiten te doen, begeleid maar ook om zelfstandig te doen, en vanaf het centrum zijn er wandelroutes te lopen in het Asserbos.
Het Duurzaamheidscentrum beschikt over horeca gelegenheden met uitzicht op het Asserbos en kinderboerderij De Hofstede.

Parkeren is mogelijk op parkeerterrein de Stadsbroek. Om hier te komen kan de Bonte Wever aangehouden worden. Vanaf het parkeerterrein is het ongeveer 200 meter lopen. 

Nieuwsgierig geworden? Klik op de “roze website” button!

Duurzaamheidsentrum Assen

Bosrand 2

9401 SL Assen

Openingstijden Zie website!
Prijs Gratis
Mail direct

Mail direct naar Duurzaamheidsentrum Assen

"*" geeft vereiste velden aan

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Toestemming*
I want to receive the newsletter
Telefoonnummer
Toon op kaart

Meer inspiratie

Weekend van de Wetenschap 2026

Wetenschapsfestival voor het hele gezin: kom kijken en beleven op mega veel interessante plekken!

Verhalenavond

Luister naar meeslepende, grappige en soms griezelige verhalen over de gevangenis en de kinderen.

Kindercollege Veenhuizen

Kom naar het Kindercollege door Vivian den Hollander & Mattie Poels in het Gevangenismuseum

Indoor spelen bij Skik Assen

Deze indoorspeeltuin is een fijne plek voor gezellig dagje uit met hele gezin!

Uitgelicht

Blogs & inspiratie

Alle blogs

Kabouters uitjes & paden Drenthe

Lekker een dagje op pad met jouw kabouter? Kabouterpaden en uitjes zijn een echte hit! Spot samen alle rode puntmutsen tijdens deze vrolijke natuurwandelingen en uitjes. De kabouters zitten goed verstopt, maar met een goede speurneus en knapzak kunnen jullie ze vast vinden!

Een nachtje weg met je kind: doordeweeks óók een top idee bij deze Valk Exclusief kinderhotels!

Heb je een (klein)kind dat nog niet naar school gaat, of hebben de kids een doordeweekse studiedag? Pak die gelegenheid om er samen even op uit te gaan! Combineer een dagje uit met een nachtje in een luxe familiehotel. Mini-vakantie!

De 10x leukste speelbossen

Wij en de kids worden altijd blij van buiten! Ontdek de 10x leukste (bos)speeltuinen en belevingspaden in Drenthe!

Eropuit met je peuter & kleuter

Met je kleintje eropuit? Een 2-, 3-, 4 of 5-jarige de grote wereld laten ontdekken levert mooie momenten én herinneringen voor later op! We hebben een aantal héle leuke peuter-, kleuter- en dreumes uitjes verzameld, speciaal voor jonge kinderen in de leeftijd 2 tot 5 jaar. Zodat jij en je kleine mannetje of vrouwtje mooie herinneringen kunnen gaan maken!