Wandelen op het Plankenpad
Het plankenpad in Nationaal Park Dwingelderveld! Ontdek de familie wandelroute hier!
Deze geweldige route ligt in het Dwingelderveld. Het is een heerlijke plek om samen van de natuur te genieten.
Een van de vele wandelroutes in dit Nationale Park is het Plankenpad. Een prachtige route van 5,5 km. Heel verrassend, van smalle paadjes tot weidse vergezichten. Het is niet geschikt voor kinderwagens en rolstoelgebruikers. Honden mogen ook mee, mits aangelijnd.
Deze route start bij de Boslounge Spier, Parkeerplaats Oude Postweg Spier. Als je van de A28 komt, afslag Spier en volg de borden naar Dwingeloo. Bij de boslounge is een parkeerterrein en start de route. Volg de witte bordjes en ontdek dit pareltje van een familiewandeling!
Lijstjes voor Drenthe
Meer inspiratie
Kindercollege Veenhuizen
Kom naar het Kindercollege door Vivian den Hollander & Mattie Poels in het Gevangenismuseum
Indoor spelen bij Skik Assen
Deze indoorspeeltuin is een fijne plek voor gezellig dagje uit met hele gezin!
Weekend van de Wetenschap 2026
Wetenschapsfestival voor het hele gezin: kom kijken en beleven op mega veel interessante plekken!Uitgelicht
Blogs & inspiratie
Alle blogs
Een nachtje weg met je kind: doordeweeks óók een top idee bij deze Valk Exclusief kinderhotels!
Heb je een (klein)kind dat nog niet naar school gaat, of hebben de kids een doordeweekse studiedag? Pak die gelegenheid om er samen even op uit te gaan! Combineer een dagje uit met een nachtje in een luxe familiehotel. Mini-vakantie!
Eropuit met je peuter & kleuter
Met je kleintje eropuit? Een 2-, 3-, 4 of 5-jarige de grote wereld laten ontdekken levert mooie momenten én herinneringen voor later op! We hebben een aantal héle leuke peuter-, kleuter- en dreumes uitjes verzameld, speciaal voor jonge kinderen in de leeftijd 2 tot 5 jaar. Zodat jij en je kleine mannetje of vrouwtje mooie herinneringen kunnen gaan maken!
De 10x leukste speelbossen
Wij en de kids worden altijd blij van buiten! Ontdek de 10x leukste (bos)speeltuinen en belevingspaden in Drenthe!