Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Openluchtmuseum Ellert & Brammert

Het openluchtmuseum laat het wonen en leven van inwoners van Drenthe in het verleden zien! Tip!

Het openluchtmuseum laat het wonen en leven van inwoners van Drenthe in het verleden op diverse manieren zien.

Het openluchtmuseum is toegankelijk voor alle leeftijden. Speciaal voor kinderen is een grote speeltuin aanwezig en een kinderboerderij. Het terrein is rolstoelvriendelijk, er zijn rolstoelen te leen bij de kassa, en er zijn aangepaste toiletten.

Het openluchtmuseum heeft in totaal 26 objecten. De plaggenhut neemt hier een centrale plaats in. Dit is de meest primitieve huisvesting. De rode draad door het museum laat een steeds `modernere` bewoning zien. Verder zijn o.a. aanwezig een tolhuis, schooltje, café-boerderij, houtzagerij, smederij, Saksische boerderij met stookhok, gevangenis, timmerwerkplaats, kerkje, keuterij en een drietal expositiegebouwen.

Een greep uit wat er te zien en te doen is:

De café-boerderij, halverwege het park, is ingericht als Oude Drentse Boerenherberg, een gezellige herberg met een mooi terras voor een hapje en een drankje.
In het schooltje wordt regelmatig door vrijwilligers de sage van Ellert en Brammert voorgelezen.
De houtzagerij is operationeel en wordt ook regelmatig bemand door vrijwilligers.
In de Saksische boerderij is Ina Ottens-Weggen regelmatig te zien achter haar spinnewiel.
In het kerkje kan getrouwd worden.
In het armenhuis in een ouderwets snoepwinkeltje met heerlijke snoepjes en souvenirs, ook hier vrijwilligers die het bemannen.

Nieuwsgierig? Klik op de roze website button!

openluchtmuseum Ellert en Brammert

Tramstraat 73

7848 BJ Schoonoord

Openingstijden Zie website
Mail direct

Mail direct naar openluchtmuseum Ellert en Brammert

"*" geeft vereiste velden aan

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Toestemming*
I want to receive the newsletter
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Telefoonnummer
Toon op kaart

Meer inspiratie

Ontdek het Smalspoor

Ontdek het Smalspoor museum en beleef het mee met een ritje in de smalspoortrein.

Het Gevangenismuseum

Het Gevangenismuseum laat je vrij! Voor het hele gezin is er van alles te doen en te beleven!

Blotevoetenpad

Bij Buitencentrum Drents-Friese Wold ligt een bijzonder pad: het blotevoetenpad.

Werelderfgoed Publieksdag Veenhuizen

Ontdek de wereld in één dag… gewoon in Veenhuizen, Drenthe. Komen jullie ook?

Uitgelicht

Blogs & inspiratie

Alle blogs

Wereldse avonturen in Drenthe: Werelderfgoed Publieksdag in Veenhuizen

Zin in een dag vol ontdekken, doen en verwonderen? Dan wil je dit niet missen! Op zaterdag 9 mei verandert het Nationaal Gevangenismuseum in één grote ontdekplek tijdens de Werelderfgoed Publieksdag.

35 tips voor het Hemelvaarts weekend. Wat gaan jullie doen?

Alweer een fijn lang weekend! Speciaal voor Hemelvaart hebben wij een heleboel tips verzameld voor thuis én uit, gezellig met je eigen gezin of met vrienden. Vrolijke Hemelvaartsdag!

Gratis Lentebucketlist met 35 tips

Wat hoort er volgens jou écht bij de lente? Lammetjes en tulpen komen vast als eerste bij je op. Maar er zijn nog zo veel meer activiteiten en dingen waarvan je lentekriebels krijgt. Je vindt ze alle 35 op de Kidsproof Lentebucketlist. Hieronder gratis te downloaden én leuk om met het gezin te doen.

De 10x leukste speelbossen

Wij en de kids worden altijd blij van buiten! Ontdek de 10x leukste (bos)speeltuinen en belevingspaden in Drenthe!

 Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief