Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Openluchtmuseum Ellert & Brammert

Het openluchtmuseum laat het wonen en leven van inwoners van Drenthe in het verleden zien! Tip!

Het openluchtmuseum laat het wonen en leven van inwoners van Drenthe in het verleden op diverse manieren zien.

Het openluchtmuseum is toegankelijk voor alle leeftijden. Speciaal voor kinderen is een grote speeltuin aanwezig en een kinderboerderij. Het terrein is rolstoelvriendelijk, er zijn rolstoelen te leen bij de kassa, en er zijn aangepaste toiletten.

Het openluchtmuseum heeft in totaal 26 objecten. De plaggenhut neemt hier een centrale plaats in. Dit is de meest primitieve huisvesting. De rode draad door het museum laat een steeds `modernere` bewoning zien. Verder zijn o.a. aanwezig een tolhuis, schooltje, café-boerderij, houtzagerij, smederij, Saksische boerderij met stookhok, gevangenis, timmerwerkplaats, kerkje, keuterij en een drietal expositiegebouwen.

Een greep uit wat er te zien en te doen is:

De café-boerderij, halverwege het park, is ingericht als Oude Drentse Boerenherberg, een gezellige herberg met een mooi terras voor een hapje en een drankje.
In het schooltje wordt regelmatig door vrijwilligers de sage van Ellert en Brammert voorgelezen.
De houtzagerij is operationeel en wordt ook regelmatig bemand door vrijwilligers.
In de Saksische boerderij is Ina Ottens-Weggen regelmatig te zien achter haar spinnewiel.
In het kerkje kan getrouwd worden.
In het armenhuis in een ouderwets snoepwinkeltje met heerlijke snoepjes en souvenirs, ook hier vrijwilligers die het bemannen.

Nieuwsgierig? Klik op de roze website button!

openluchtmuseum Ellert en Brammert

Tramstraat 73

7848 BJ Schoonoord

Openingstijden Zie website
Mail direct

Mail direct naar openluchtmuseum Ellert en Brammert

"*" geeft vereiste velden aan

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Toestemming
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Telefoonnummer
Toon op kaart

Uitgelicht

Den Haag: superleuke stad voor kinderen

Op avontuur in het Nationaal Militair Museum

Blogs & inspiratie

Alle blogs

4x leuke Sinterklaas Printables

Kidsproof is dol op Sinterklaas! En daarom hebben wij 4 hele leuke, gratis, Sinterklaas printables voor je: een Sinterklaas aftelkalender, een Sinterklaas afstreepkaart, Sinterklaas Bingo en een Sinterklaasspel. Opslaan & printen maar!

Dé Sinterklaas intochten 2025 van Drenthe

De leukste sinterklaasintochten van 2025 in Drenthe! Zaterdag 15 november is het eindelijk weer zover!

13x warme chocolademelk

Bij herfstweer denken we aan regen, gure wind én daarna warme choco! Met deze leuke variaties op dit klassieke drankje zijn jullie zo opgewarmd. Tip: laat de kinderen elk hun favoriet kiezen en zelf maken.

De 10x leukste speelbossen

Wij en de kids worden altijd blij van buiten! Ontdek de 10x leukste (bos)speeltuinen en belevingspaden in Drenthe!

Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief