

Blogs & inspiratie
The Elf on the Shelf – onze nieuwe traditie!
Gepubliceerd op 2 december 2024
Ken jij de 'Elf on the Shelf' al? Een superleuke kersttraditie, gebaseerd op een gelijknamig boek. Onze Kidsproof-collega Annemarie woonde met haar gezin een aantal jaren in Amerika en is helemaal fan!

Wat is de Elf on the Shelf?
De Elf werd door Carol Aebersold en haar dochter Chanda Bell in het leven geroepen in de vorm van een prentenboek, bij het boek werd een pop geleverd. Het verhaal: De Elf is door de Kerstman gestuurd om aan hem te rapporteren hoe de kinderen in het huis zich gedragen.
Als de kinderen slapen gaat de Elf snel terug naar de Noordpool om verslag uit te brengen, als de kinderen wakker worden is hij weer terug. Elke dag op een andere plek. Hier kun je dagen of weken voor kerst mee beginnen; maak er een zoekspelletje van!
Resultaat; Elke dag iets leuks om naar uit te kijken bij het wakker worden. Kinderen (jong en oud, óók de pubers van Annemarie nog steeds!) worden er zó blij van. En: Heel veel voorpret voor jezelf!
Verstop de Elf!
We hebben heel hard gezocht, maar het boek en de Elf zijn in Nederland niet zo makkelijk te vinden. Als je geduld hebt zijn er wel wat Amerikaanse sites die het nog leveren. Heb je dat geduld niet of wil je de Elf niet helemaal van de andere kant van de wereld laten komen (het arme ding moet ten slotte ook nog elke nacht naar de Noordpool en terug) kies dan een Barbie of ander poppetje en maak er met vilt, stof of haakwol een Elf van. Het verhaal kun je je kinderen uit het hoofd vertellen, laat je fantasie de vrije loop!
Wij mochten de Elf van Annemarie een jaartje adopteren, en zoals je op de foto’s kunt zien hebben wij er al veel lol mee gehad!
Als je Elf op tactische plekken verstopt, krijg je de kinderen misschien zelfs wel mee in het huishouden. Even een wasje draaien of de vaatwasser uitruimen bijvoorbeeld. En als beloning wellicht wat schermtijd 😉
#Elfontheshelf
Zoek op Pinterest of Instagram naar ‘Elf’ of Elf on the Shelf; de leukste zelfmaak ideeën, verstopplekken en grapjes kom je tegen. Wij kregen daardoor helemaal zin om deze traditie over te nemen!
Ben je ook enthousiast geworden? Wij zijn benieuwd! Deel de foto’s via eindhoven@kidsproof.nl of tag ons op Facebook of Instagram!
Herinneringen voor later maak je nu… veel plezier!
TIP: in deze blog vind je 11 grappige nieuwjaarstradities die heel leuk zijn voor kinderen!
Lees ook:
Alle blogs

De leukste meivakantie tips
Pasen, Koningsdag, meivakantie....wat een feest al die vrije dagen! Wat zijn jullie plannen? Hieronder vind je leuke uitjes om er een topvakantie van te maken. Heel veel plezier.
De leukste terrasjes, lekker eten en buitenspelen met kids.
Zodra we de eerste zonnestralen voelen en de temperatuur iets omhoog gaat, zoeken we allemaal een fijn plekje om een drankje te drinken en waar de kids zich heerlijk kunnen vermaken.Wij hebben een paar restaurants met terras en een speeltuin voor je op een rijtje gezet in Eindhoven en omgeving. Dat wordt genieten!

20x Heel Nederland: Leuke lente-uitjes en vakantiekampen
Ideaal voor Pasen, de meivakantie en vast voor de zomer: heerlijke lente-uitjes en fijne vakantiekampen door heel NederlandMeer inspiratie

Museum Kids Factory
Het is weer tijd voor Museum Kids Factory bij Philips Museum!
Kasteeltuinen Arcen
Een indrukwekkend én ontspannen dagje uit in Kasteeltuinen Arcen.
De Dinodagen bij BillyBird Hemelrijk
Sta oog in oog met levensechte dino's!
Meivakantie bij Motion Experience

Fien & Teun gaan op schattenjacht!
Een piratenavontuur in de bioscoop, met Fien, Teun, Sem en alle dierenvriendjes!
Nieuwe films bij Pathé
Deze toffe nieuwe kinderfilms beleef je deze lente bij Pathé!
Meivakantie in het het preHistorisch Dorp
Meivakantie in het het preHistorisch Dorp met toffe activiteiten.