Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Rugzakroute Gletsjer

Ontdek het ontstaan van Flevoland met de rugzakroute Van Gletsjer tot bosgrond in Schokland 8+

Hoe komt een steen aan zijn vorm? En waarom groeien bomen op de ene plek beter dan op de andere? Tijdens deze keileuke speurtocht ontdek je hoe Flevoland duizenden jaren geleden is ontstaan.

Met de rugzak zwerf je door de Gesteentetuin en het Schokkerbos. Onderweg kom je via raadsels van alles te weten over de bodem, dieren en zwerfstenen. In de rugzak zitten allerlei voorwerpen die je nodig hebt bij het maken van de opdrachten. Als je aan het einde alle opdrachten hebt volbracht, krijg je een heuze Ranger diploma!

De rugzakroute is beschikbaar bij Bezoekerscentrum De Gesteentetuin.

Bezoek de website voor meer informatie via de roze website button.

Kijk voor meer leuke gezinsactiviteiten in onze Eropuit-categorie

Het Flevo-landschap

Openingstijden Gedurende openingstijden van het Bezoekerscentrum
Prijs € 2,50 per kind. Borg €10,-.
Mail direct

Mail direct naar Het Flevo-landschap

"*" geeft vereiste velden aan

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Toestemming*
I want to receive the newsletter
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Telefoonnummer

Meer inspiratie

Het Grote Almeerse Natuuravontuur

Vies worden was nog nooit zo leuk! Stoere natuuractiviteiten van Stad & Natuur op zo. 13 september.

Winactie GRATIS A-zwemdiploma bij Optisport Almere

Schrijf je kind in bij een Optisport zwembad in Almere en maak kans op een compleet Zwemdiploma A-traject

Kidsproof Fun & Veiligheidsfestival

Kom zaterdag 19 september GRATIS naar het gezellige Fun & Veiligheidsfestival in Almere Buiten Centrum!

Kleuterbios met Bumba

Een eerste bioscoopbezoek bij Kinepolis wordt wel héél bijzonder!

Uitgelicht

Tip: leuke musicallessen

Monsters in het museum

Blogs & inspiratie

Alle blogs

Op avontuur bij het Nationaal Militair Museum!

Dit stoere museum blijft ook na vijf bezoeken echt een van de favoriete musea van onze kinderen. Een goede reden om de kids eens te vragen wat ze zo leuk vinden aan het NMM. ‘De mega coole vliegtuigen overal’, ‘de stormbaan buiten’, ‘de Xplore’ en het 'zelf in een mini-jeep rijden’. Voor ons dus alle reden om nog een keer te gaan!

Kinderboekenweek 2026 in Almere: Spot aan!

Van 30 september tot en met 11 oktober 2026 staat De Nieuwe Bibliotheek in Almere helemaal in het teken van de Kinderboekenweek. Het thema is Spot aan! en dat betekent verhalen over podiumbeesten, optredens en plankenkoorts. Jullie ontdekken samen hoe boeken tot leven komen met theater, muziek, film en creatieve workshops. Een fijne reden om er in de Kinderboekenweek samen op uit te gaan!

6x de leukste najaarsvoorstellingen bij Meerpaal in Dronten

De herfst is hét moment voor een gezellig theateruitje. Kruip lekker bij elkaar en geniet samen van muziek, humor, spannende verhalen en heel veel theaterpret. Bij Meerpaal in Dronten staat er de komende maanden genoeg op het programma voor kleine én grote theaterfans.

Kidsproof Fun & Veiligheidsfestival

Kom op zaterdag 19 september naar Almere Buiten voor het GRATIS Kidsproof Fun & Veiligheidsfestival met leuke activiteiten en demonstraties van 11.00 tot 17.00 uur.

Wat een gave winactie weer! Klik door om mee te doen!

Ik doe mee!