Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Het Urkerbos

Rennen, verstoppertje spelen en natuurschatten zoeken? Ga samen uitwaaien in het Urkerbos!

Wist je dat het Urkerbos het rijkste bos van Flevoland is? Met diversen soorten loofhout, naaldhout en natuurrijke open plekken. In het Urkerbos vind je ook het geologisch reservaat P. van der lijn en een natuurspeelbos.

Moeras
In het Urkerbos ligt het geologisch reservaat P. van der Lijn, waar een morene uit de ijstijd aan de oppervlakte komt. Een morene is een landvorm gevormd door een gletsjer of ijskap, waarbij het duidelijk herkenbare ruggen in het landschap betreft. In de zuidrand bevindt zich het Staartreservaat, een klein moerasgebied. Dankzij het hoge grondwaterpeil kan de plantengroei in het natuurbos nog gevarieerder worden. Er zijn enkele poelen gegraven om kikkers, padden en salamanders een goed leefgebied te bezorgen. Op de bosbodem groeien soorten als geel nagelkruid op klei, bosbies op veen, kleine valeriaan op keileem en rondbladig wintergroen op leem. Het bos is bijzonder rijk aan paddenstoelen. Er zijn veel bosvogels zoals boomklever, boomkruiper en grote bonte specht. Ook grauwe vliegenvanger, wielewaal, zwarte mees, appelvink, buizerd en havik zijn vaste bewoners van het bos. In het Urkerbos vind je verder een blauwe reigerkolonie, verscholen in de toppen van de fijnsparren.

Ontdek de natuur en leef je samen uit in het Natuurspeelbos. Bezoek de site van het Flevo-landschap via de websitebutton.

Lees ook de blog van Rick Brouwer met leuke Kidsprooftips rondom Urk op de Themapagina blogs!

Het Flevo-landschap

Vlotgrasweg 11

8219 PP Lelystad

Openingstijden Zie website via de websitebutton
Prijs Bezoek het bos gratis
Mail direct

Mail direct naar Het Flevo-landschap

"*" geeft vereiste velden aan

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Toestemming
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Telefoonnummer
Toon op kaart

Lijstjes voor Flevoland

Meer inspiratie

Indoor Mountainbike

Het ultieme indoor-outdoor uitje in Almere bij Indoor Mountainbike! Kom crossen in een indoor bos.

Nationaal Theaterweekend 2026

Geniet van theatervoorstellingen bij Kunstlinie in Almere voor 10 euro en minder!

Jumpen & minigolf

Sportieve uitjes bij Jumping Jack en Jacks Magic Forest: trampolinespringen en glow in the dark minigolf!

Nationale Voorleesdagen – De Nieuwe Bieb

Ontbijt, voorstellingen, voorlezen & meer leuke kinderactiviteiten rondom het prentenboek Kleine Aap.

Uitgelicht

3 gezinsvriendelijke hotels voor de voorjaarsvakantie bij Bilderberg

Lekker schaatsen bij de Jaap Eden IJsbaan

Blogs & inspiratie

Alle blogs

5x binnenspeelparadijzen voor urenlang indoor fun!

Heb je zin in een actief uitje, maar is het buiten koud en nat? Of is het zo'n dag waarop je gewoon even lekker binnen wilt spelen met je kids? Ontdek deze tips voor leuke binnenspeelparadijzen in Flevoland.

Nationale Voorleesdagen bij De Nieuwe Bibliotheek in Almere!

Voorlezen is zó’n fijn samen-moment. Even zitten, luisteren en lekker wegdromen. Tijdens de Nationale Voorleesdagen maken ze er bij De Nieuwe Bibliotheek in Almere een extra groot feestje van. Met voorstellingen, voorleesmomenten en leuke activiteiten rondom het prentenboek Kleine Aap.

DIY: Zo maak je zelf sneeuw!

Is de sneeuw weg? Dan maak je het toch gewoon zelf!? Aan al die sneeuwpret van de afgelopen dagen komt helaas ook weer een einde. En dan is het jammer dat de sneeuw weg is. Maar gelukkig kun je het ook zelf maken! Dit doe je eenvoudig met een paar huis-, tuin- en keukenspullen. Leuk voor de kinderen om lekker mee te spelen en bijvoorbeeld een mini-Olaf te maken!

Leuke activiteiten voor baby, dreumes & peuter!

Super leuke tips voor een dagje thuis spelen! Met deze spel-ideeën kan jouw baby, dreumes of peuter zich prima vermaken.

 Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief