Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Waterloopbos wandelingen

Heerlijke wandelingen met het hele gezin kun je maken in het Waterloopbos.

Zijn jullie een wandelgezin en houden jullie ook nog eens van de natuur? Dan is het Waterloopbos een uitstekende plek voor nieuwe natuurlijke avontuurlijke wandelingen!

Route van OERRR – Op avontuur in het Waterloopbos

Vang waterbeestjes, spot ijsvogels, meet waterstanden en maak kennis met de vele boomsoorten, spechten en libellen in het oudste bos van Flevoland! Deze wandelroute is speciaal gemaakt voor kinderen vanaf 6 jaar. Door middel van leuke weetjes en opdrachten komen ze meer te weten over de natuur en de geschiedenis van het Waterloopbos. In dit groene rijksmonument liggen de schaalmodellen van nog ruim dertig waterwerken verborgen. Nederlandse ingenieurs hebben hier jarenlang allerlei proeven gedaan om zo steeds beter te leren werken met water.
Om deze avonturenroute te lopen, volg je in het Waterloopbos de witte routepijltjes van de havenroute. Onderweg zie je blauwe ‘route van OERRR’ bordjes staan met daarop een nummer. Deze nummers verwijzen naar de nummers in de OERRR-opdrachtenwaaier. Deze kleurrijke opdrachtenwaaier met 17 opdrachten is verkrijgbaar in Paviljoen Het ProefLab. Kosten zijn 3,50 voor een route als je OERR-lid bent en anders 5 euro.

Voorsterbosroute

Een korte wandeling door het steeds spannender wordende Voorsterbos en langs de Zwolse Vaart. Ideaal voor een rondje met de hond.
Volg vanaf parkeerplaats bij Café-Restaurant De Voorst de witte route.

Sporenpad

Volg het Sporenpad door het eerste paddenstoelenparadijs van Europa en struin door het boomweidelandschap.
De route start op de parkeerplaats aan de Leemringweg en is rood gemarkeerd. Onderweg kom je een aantal overstapjes tegen, die de route voor buggy’s ongeschikt maken. Vanaf de vroege herfst heb je de grootste kans om paddenstoelen te zien.

 

Klik op de websitebutton voor nog meer informatie!

 
Meer leuke speelplekken in de natuur in de buurt vind je natuurlijk in ons overzicht! 

Waterloopbos

Voorsterweg 34

8316 PT Marknesse

Openingstijden zie website
Prijs zie website
Telefoonnummer
Toon op kaart

Meer inspiratie

Nationale Voorleesdagen bij De Nieuwe Bibliotheek in Almere!

Ontbijt, voorstellingen, voorlezen en meer leuke kinderactiviteiten rondom het prentenboek Kleine Aap.

Jumpen & minigolf

Sportieve uitjes bij Jumping Jack en Jacks Magic Forest: trampolinespringen en glow in the dark minigolf!

Luchtvaartmuseum Aviodrome

Luchtvaartmuseum Aviodrome: De leukste vliegbestemming van Nederland!

Indoor Mountainbike

Het ultieme indoor-outdoor uitje in Almere bij Indoor Mountainbike! Kom crossen in een indoor bos.

Uitgelicht

3 gezinsvriendelijke hotels voor de voorjaarsvakantie bij Bilderberg

Deze Bumba show wil je niet missen met jouw kleintje!

Blogs & inspiratie

Alle blogs

Spelletjes in de sneeuw

Hoera, het sneeuwt! Natuurlijk gaan we lekker sleeën en een sneeuwpop maken, maar je kunt nog veel meer leuks doen in de sneeuw. In deze blog vind je de leukste spelletjes voor nog meer sneeuwpret!

DIY: Zo maak je zelf sneeuw!

Is de sneeuw weg? Dan maak je het toch gewoon zelf!? Aan al die sneeuwpret van de afgelopen dagen komt helaas ook weer een einde. En dan is het jammer dat de sneeuw weg is. Maar gelukkig kun je het ook zelf maken! Dit doe je eenvoudig met een paar huis-, tuin- en keukenspullen. Leuk voor de kinderen om lekker mee te spelen en bijvoorbeeld een mini-Olaf te maken!

5x de mooiste wandelingen in de sneeuw met kinderen

Buiten spelen, knisperende sneeuw onder je schoenen én heerlijke rode blosjes van de frisse buitenlucht… sneeuw maakt een wandeling extra bijzonder! In Flevoland zijn verrassend veel plekken waar je met kinderen prachtig kunt wandelen als het wit is. Trek de laarzen alvast aan, want dit zijn de leukste sneeuw-wandelplekken voor jou en je kids.

Nationale Voorleesdagen bij De Nieuwe Bibliotheek in Almere!

Voorlezen is zó’n fijn samen-moment. Even zitten, luisteren en lekker wegdromen. Tijdens de Nationale Voorleesdagen maken ze er bij De Nieuwe Bibliotheek in Almere een extra groot feestje van. Met voorstellingen, voorleesmomenten en leuke activiteiten rondom het prentenboek Kleine Aap.

 Altijd op de hoogte van de leukste uitjes? Schrijf je gratis in voor onze nieuwsbrief & mis niks meer!

Aanmelden nieuwsbrief