Blogs & inspiratie
Kidsreporters op avontuur in Park Vijversburg
Gepubliceerd op 3 juli 2025
Onze kidsproof reports bezochten Park Vijversburg en laten je weten waarom jij hier ook heen moet met de kids!
Park Vijversburg
Wat is dit een verrassend park! Je gaat hier echt op avontuur. Er is zoveel te doen, schommels in de heg, lopen over water, vlotvaren, een boomhut, hangmatten, een mini-bieb en nog veel meer!
Er valt hier zoveel te ontdekken. Eén worden met de natuur is de bedoeling en zo voelt het inderdaad.

Start bij het paviljoen
Via het historisch park beginnen wij onze tocht bij het paviljoen, de theesalon en volière. Het voelt hier gelijk heel chique en 19e-eeuws aan. Prachtige slingerpaadjes, houten bruggetjes en een podium.
Daarna wilden we natuurlijk een kijkje nemen bij ‘De grot’. De kinderen wilde wel naar binnen, maar mama durfde niet.
TIP: in de zomermaanden worden hier soms kleine voorstellingen gegeven.
TIP 2: het paviljoen is elke zondag geopend, check de website voor tijden

Het ooievaarsnest en de Dwaalster
Vervolgens gaan we via het historisch park naar het Ooievaarsnest. Hier valt van alles te ontdekken voor kinderen. Ik laat ze zelf een beetje op ontdekkingstocht gaan en volg ze op mijn gemak. Dikke pret hebben ze om elk nieuwe plek die we tegenkomen.

Als we de boomhut tegenkomen rennen ze naar boven en hiervandaan hebben we een mooie overzicht van het park. Op naar Frylân dan maar! Hier vinden we het bootjes labyrint en prachtige bloemen.
Via de Dwaalster gaan we, op verzoek van de kids, nogmaals naar het Ooievaarsnest. Nu komen we via de andere kant “binnen” en komen zo weer heel andere dingen tegen. Na spelen, ontdekken en lekker rennen, eindigen we met een rustmomentje bij de hangmatten en mini-bieb om vervolgens het park weer te verlaten. Wat een succes!

Wij waren hier op een donderdagochtend voor de zomervakantie en het was heerlijk rustig. We hebben nog 3 andere gezinnen gezien.
Van te voren was ik benieuwd hoe onze kidsreporters het vol zouden houden. Ze vonden het onwijs leuk om de verschillende onderdelen van het park te bekijken en waren elke keer benieuwd naar het volgende leuke hoekje, speelelement of object. Uiteindelijk hebben we meer dan 2 uur rondgedwaald, neem lekker je eigen picknick mee en maak er gerust een dagje van!
Het is handig om de online plattegrond te bekijken via de website, zodat je een idee hebt van de mogelijkheden, wandelroutes en delen van het park.
Je vindt Park Vijversburg naast de Groene Ster in Tytsjerk, vlakbij Leeuwarden. Er is een ruime parkeergelegenheid. Entreeprijzen zijn héél redelijk en het park is het gehele jaar open dagelijks tussen 08:00 en 18:00 uur naar binnen.
TIP: als vriend van het park kun je voor €15,- het hele jaar naar binnen met je gezin.
Ontdek meer van het park via de onderstaande roze websitelink.
Lees ook:
Alle blogs
15x tips voor Ameland met kinderen
Op Ameland valt van alles te beleven. Wat dacht je van wadlopen, wandelen, genieten van het strand, de zee en de zon? Ook kun je hier surfen, zwemmen, heerlijk eten en nog veel meer! Hieronder hebben we de leukste tips voor een dagje uit op Ameland voor je op een rijtje gezet.
35 tips voor een fijne Hemelvaart in Friesland
Alweer een fijn lang weekend! Speciaal voor Hemelvaart hebben we een heleboel tips verzameld voor thuis en wanneer je er op uit wilt.
Heel veel tips voor kinderuitjes met Pinksteren
Met een lekker lang en hopelijk een beetje zonnig Pinksterweekend voor de deur hebben we weer heel veel leuks voor jou verzameld!Meer inspiratie
Verf avontuur
Kom op Pinkstermaandag 25 mei naar Dorpstuin Snakkerburen voor een Verf avontuur!
Bounce Valley Leeuwarden
In dit springkussenpark in Leeuwarden kun je deze kerstvakantie springen, klimmen en glijden!
Oranjewoud Festival
Kom in het Pinksterweekend samen met je kids naar het leukste (klassieke) muziekfestival van Nederland