Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

Onze favoriete kindvriendelijke restaurants in Friesland

Gepubliceerd op 24 maart 2026

Vind jij het ook zo gezellig om uit eten te gaan met kinderen in ons mooie Friesland? Wij wel! Iets lekkers kiezen van de kaart en je even heerlijk in de watten laten leggen... Een zeldzaam momentje met elkaar! Wij zetten voor jou onze favoriete kindvriendelijke restaurants van Friesland op een rijtje!

1. Sneek

2. Leeuwarden

3. Makkum / Lemmer

4. Sneek / Sneekermeer / Terherne

Foodbar Picknickers

5. Heerenveen

6. In en om Drachten

Paviljoen De Leyen terras

7. Harlingen

Bijzondere restaurants

Met kinderen uiteten op de waddeneilanden

Vlieland

  • t Badhuys (ooit uitgeroepen tot beste strandpaviljoen van Nederland)

Terschelling


Ameland

 

Er is nog veel meer te lezen over leuke plekken om te eten met kinderen:

Nog meer inspiratie vind je op regio en ontbijt/lunch/borrel/diner gesorteerd op deze pagina: Kidsproof Uit eten in Friesland.

Lees ook:

Alle blogs

Heel veel tips voor kinderuitjes met Pinksteren

Met een lekker lang en hopelijk een beetje zonnig Pinksterweekend voor de deur hebben we weer heel veel leuks voor jou verzameld!

15x tips voor Ameland met kinderen

Op Ameland valt van alles te beleven. Wat dacht je van wadlopen, wandelen, genieten van het strand, de zee en de zon? Ook kun je hier surfen, zwemmen, heerlijk eten en nog veel meer! Hieronder hebben we de leukste tips voor een dagje uit op Ameland voor je op een rijtje gezet.

35 tips voor een fijne Hemelvaart in Friesland

Alweer een fijn lang weekend! Speciaal voor Hemelvaart hebben we een heleboel tips verzameld voor thuis en wanneer je er op uit wilt.

6x állerleukste speeltuinen in Friesland

Tijd om op zoek te gaan naar de állerleukste buitenspeeltuinen in Friesland, waar kinderen hun eindeloze energie lekker kwijt kunnen. We klommen, gleden en draaiden heel wat af. Urenlang speelplezier gegarandeerd!

Favoriete uitjes & adressen

Aquapark Sneek weer open!

Prinsen- en Princessedag bij het Princessehof

Oranjewoud Festival

Aquapark Feestje

Freerun Feestje

Meer inspiratie

Bounce Valley Leeuwarden

In dit springkussenpark in Leeuwarden kun je deze kerstvakantie springen, klimmen en glijden!

Oranjewoud Festival

Kom in het Pinksterweekend samen met je kids naar het leukste (klassieke) muziekfestival van Nederland

Aquapark Sneek weer open!

Met Pinksteren op vrijdag 22 mei gaat Aquapark Sneek weer open!

Prinsen- en Princessedag bij het Princessehof

Op zondag 21 juni (Vaderdag) is er een gratis kinderfeest in het Princessehof!