Blogs & inspiratie
Lunchen bij JAN een restaurant vol verrassingen!
Gepubliceerd op 2 november 2025
Dit restaurant vlakbij Leeuwarden heeft een eigen Kidskrant, een kabouterdeurtjes-speurtocht, een schatkist vol speelgoed en nog veel meer! Grandcafé JAN is ontzettend kidsproof!
Op een druilerige zondag kozen we voor een lunch bij grandcafé JAN, een (kinder)restaurant. Het is gelegen op een prachtige locatie middenin hartje Wergea. Zodra je binnenkomt voel je meteen de warme sfeer.

In het restaurant aangekomen werden we meteen hartelijk ontvangen en kregen we een fantastische plek met uitzicht op de kerk. We werden al gauw voorzien van een drankje en de kinderen kregen een beker met potloden en hun eigen Kidskrant. Hierin staan leuke weetjes, een puzzel, kleurplaat en nog meer. Ook is er een schatkist verstopt in het restaurant, vol met speelgoed en spelletjes die je mee mag nemen naar je tafel.

Een bezoekje naar het toilet is een fantastische ervaringen voor de kids en een uitje op zich. De deuren in de toiletten zijn beschilderd met prinsessen en andere tekenfilm karakters en uit de boxen klinkt Disney muziek!

Toen het eten werd gebracht vertelde de serveerster aan onze zoon Noah dat er overal in het restaurant kleine kabouterdeurtjes waren verstopt, en ze liet hem er alvast stiekem eentje zien onder een tafel verderop. Deze magie bleef de hele lunch en na het eten heeft Noah fanatiek gezocht!

Zelfs ’s avonds bij het naar bed gaan had hij het hier nog over. Grandcafé JAN is geopend voor lunch, borrel en diner.
Mocht je je lunch nou willen combineren, breng dan eens een bezoekje aan de Vosseparkwijk speeltuin in Leeuwarden Deze link opent in een nieuwe tab. Dit is op slechts 10 minuten rijden en de kinderen hebben zich daar voor de lunch heerlijk vermaakt. Zowel voor de kleintjes als de wat grotere kinderen is er wat te doen en de entree en het parkeren zijn gratis.

Lees ook:
Alle blogs
De leukste uitjes als het regent in Friesland
Verpest de regen jullie geplande uitstapje? Niet getreurd! We hebben een plenty tips om jullie dag tot een succes te maken. Er is zoveel te beleven!
De leukste uitjes in de voorjaarsvakantie!
2026- Wat ga jij doen deze voorjaarsvakantie? We hebben de leukste uitjes en leuke kinderactiviteiten in de voorjaarsvakantie in Friesland voor je op een rij gezet! De krokusvakantie is een heerlijke tijd om eropuit te gaan met het gezin.
11x de leukste binnenzwembaden voor kids in Friesland
Een dagje binnen zwemmen met de kinderen is altijd een leuk idee, zeker als het regent! Willen jullie eens een ander zwembad uitproberen? Wij hebben de 11 leukste plonsparadijzen in de regio voor je op een rijtje gezet!Meer inspiratie
6 Nieuwe familiefilms bij Pathé
Buiten is het koud, maar bij Pathé zit je lekker warm. Geniet in de bios van de nieuwste familiefilms!
Popcornfestival: Rita en Krokodil 3+ en Mary Anning 8+
Je voorjaarsvakantie begint bij dbieb met het Popcornfestival waarbij dbieb wordt omgetoverd tot dbios!
Bounce Valley Leeuwarden
In dit springkussenpark in Leeuwarden kun je deze kerstvakantie springen, klimmen en glijden!