Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Het Woudagemaal Lemmer

Dit is een geweldig gezinsuitje! Ontdek de kracht van stoom en water.

Het stoomgemaal in Lemmer staat samen met ruim 1100 unieke zaken op de lijst van Werelderfgoederen van UNESCO. Dat is niet zomaar wat!!

Spelenderwijs kom je veel te weten over waterbeheer en de werking van het stoomgemaal met stoomketels, stoommachines en pompen. Je zult je verbazen! Ontdek in de ervaar- en belevingsexpositie hoe het stoomgemaal werkt en waarom het nog steeds nodig is.

Er is een 3D film te bekijken: Zet jouw brilletje op en volg het verhaal van Jelle. Lukt het hem om ervoor te zorgen dat Friesland niet onder water loopt? Help hoofdmachinist Jelle daarna in een speurtocht. Heb je alle vragen goed, dan krijg je een diploma!

Nieuw is de Watertafel. Hiermee ontdek je spelenderwijs wat je zelf allemaal kunt doen om bij wateroverlast droge voeten te houden. Er worden ook regelmatig leuke workshops gehouden, bijvoorbeeld de Mad Science workshop! Meer weten? Check de website.

TIP: Lekker eten in de buurt na dit bezoekje kan ook! Check de kidsproof uiteten pagina.

Foto’s Woudagemaal: Daniël Hartog en 2020 2021 © Stichting Werelderfgoed Nederland – Fotograaf Bertel Kolthofoto

Het Ir. D. F. Woudagemaal Lemmer

Gemaalweg 1a

8531 PS Lemmer

Openingstijden Kijk even op de website.
Prijs Kijk even op de website.
Mail direct

Mail direct naar Het Ir. D. F. Woudagemaal Lemmer

"*" geeft vereiste velden aan

Toestemming
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Telefoonnummer
Toon op kaart

Lees verder onder deze advertentie

Meer inspiratie

Wakker worden in de meivakantie!

Leer deze meivakantie alles over slapen, snurken en scrollen in de tentoonstelling "Wakker worden!"

Maak je eigen Tang-paard

Maak je eigen Tang-paard tijdens de gratis familieworkshop in de meivakantie!

De nieuwe KidsGea is uit!

Heb jij hem al ontvangen? De nieuwe KidsGea over roofvogels is uit!

Speeltuindromen

Bij Speelpark de Swaan komen deze meivakantie weer al je speeltuindromen uit!

Uitgelicht

10 & 11 mei 2025: Nationale Molendag!

Kinderherdenking 4 mei in Madurodam

Blogs & inspiratie

Alle blogs

Review: tentoonstelling Wakker Worden!

Samen met onze kinderen Elisa van 10 jaar, Ylva van 8 jaar en Fabian van 3,5 jaar, mama én oma zijn wij naar de nieuwe tentoonstelling Wakker worden! gegaan in Natuurmuseum Fryslân!

Tips voor de meivakantie 2025 in Friesland!

Er staat een meivakantie vol leuke uitjes in Friesland voor de deur! Ga heerlijk naar buiten met het hele gezin, bezoek een van de vele musea met extra kinderactiviteiten of ga naar een leuke theatervoorstelling. Benieuwd naar wat er allemaal te beleven is deze meivakantie In Friesland? Lees dan snel verder!

De leukste uitjes met peuters en kleuters in Friesland

Er lekker op uit met je kleintje. Het is zo fijn, die tijd die je samen kunt beleven voordat ze naar de kleuterschool gaan! Waar kun je allemaal heen? Wij hebben al onze tips voor je verzameld.

11x de leukste terrassen met speeltuin in Friesland

Eindeloos op een terras zitten terwijl de kids zich opperbest vermaken in een speeltuin, dat is iets om naar uit te kijken. Lekker bijkletsen met vrienden of je eigen partner... heerlijk! Wij zetten de leukste terrassen met speeltuin voor je op een rijtje. Kies er één uit of bezoek ze gewoon allemaal!

WIN: een gezinsticket voor de nieuwe Fien en Teun film! Meld je aan voor onze nieuwsbrief en maak kans op 1 van de 5 gezinstickets 🤩🎟️

Aanmelden nieuwsbrief