Schelpenmuseum op Schier
Bij het Schelpenmuseum liggen maar liefst 1500 schelpen; allemaal zelf verzameld!
Weekdieren vormen, na de insecten, de grootste diergroep ter wereld. Er zijn meer dan 100.000 soorten. Ze leven op allerlei verschillende plaatsen: op land, in zoetwater en in zee. De variatie aan vormen en kleuren is haast oneindig.
Alle schelpen en andere strandvonsten uit het museum zijn door de museumeigenaren zelf verzameld. Niets is gekocht, gekregen of geruild en als nog kun je hier maar liefst ruim 1500 soorten schelpen zien!
Voor meer informatie over het Schelpenmuseum, klik je op de roze button.
Op zoek naar nog meer leuke tips voor op Schiermonnikoog? Lees dan ook onze blog!
Schelpenmuseum Paal 14
Martjeland 14
9166 LR Schiermonnikoog
Openingstijden
Op afspraak geopendPrijs
t/m 12 jaar: €1,-13+: €2,-
Mail direct
Telefoonnummer
Toon op kaart
Lijstjes voor Fryslân
Meer inspiratie
Ontdek de wereld van Redbad de legendarische koning
Wie was Redbad? Ga samen op ontdekkingstocht door de tentoonstelling in het Fries Museum!
Open Museum Maand 2026
Bezoek in november gratis 15 musea in Zuidwest Friesland tijdens de Open Museum Maand.
Princessehof
Ontdek het koninklijke stadspaleis met de hele familie. Kinderen hebben gratis entree!Blogs & inspiratie
Alle blogs
13x de leukste boswandelingen met kids in Friesland
Laarzen aan en gaan! Met deze leuke boswandelingen in de regio heb je gegarandeerd een leuk dagje midden in de natuur. Hieronder vind je 6 leuke boswandelingen bij jou in de buurt! Niet alleen dat, we vonden óók maar liefst 7 kabouterwandelingen!
11x de leukste binnenzwembaden voor kids in Friesland
Een dagje binnen zwemmen met de kinderen is altijd een leuk idee, zeker als het regent! Willen jullie eens een ander zwembad uitproberen? Wij hebben de 11 leukste plonsparadijzen in de regio voor je op een rijtje gezet!
13x originele warme chocolademelk ideeën
Bij herfstweer denken we aan regen, koude wind én daarna warme choco! Met deze leuke variaties op dit klassieke drankje zijn jullie zo opgewarmd. Tip: laat de kinderen elk hun favoriet kiezen en zelf maken.