Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Schelpenmuseum op Schier

Bij het Schelpenmuseum liggen maar liefst 1500 schelpen; allemaal zelf verzameld!

Weekdieren vormen, na de insecten, de grootste diergroep ter wereld. Er zijn meer dan 100.000 soorten. Ze leven op allerlei verschillende plaatsen: op land, in zoetwater en in zee. De variatie aan vormen en kleuren is haast oneindig. 

Alle schelpen en andere strandvonsten uit het museum zijn door de museumeigenaren zelf verzameld. Niets is gekocht, gekregen of geruild en als nog kun je hier maar liefst ruim 1500 soorten schelpen zien! 

Voor meer informatie over het Schelpenmuseum, klik je op de roze button.

Op zoek naar nog meer leuke tips voor op Schiermonnikoog? Lees dan ook onze blog!

Schelpenmuseum Paal 14

Martjeland 14

9166 LR Schiermonnikoog

Openingstijden Op afspraak geopend
Prijs t/m 12 jaar: €1,-
13+: €2,-
Mail direct

Mail direct naar Schelpenmuseum Paal 14

"*" geeft vereiste velden aan

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Toestemming*
I want to receive the newsletter
Dit veld is verborgen bij het bekijken van het formulier
Telefoonnummer
Toon op kaart

Lees verder onder deze advertentie

Meer inspiratie

Princessehof

Ontdek het koninklijke stadspaleis met de hele familie. Kinderen hebben gratis entree!

Piraten in de Zoo

Stap in het piratenavontuur bij AquaZoo Leeuwarden tijdens Piraten in de Zoo!

Nieuw: Climbing Club

Klauteraars gezocht! Meld je kids aan voor een gratis proefles bij de Climbing Club in Leeuwarden.

Fries Museum

Bewonder de schatkamer van Friesland in het Fries Museum! Entree is gratis t/m 17 jaar.

Uitgelicht

Kinepolis: Familieticket met korting

Meivakantie in het Zuiderzeemuseum

Blogs & inspiratie

Alle blogs

Koningsdag met kinderen in Friesland

Oranje boven! Tijdens Koningsdag 2026 kleurt heel Friesland oranje. Door de hele provincie vind je gezellige vrijmarkten, leuke activiteiten en bruisende evenementen. Check in deze blog wat er allemaal in de omgeving te beleven is met kinderen!

Hoe word ik rijk op Koningsdag?

Maandag 27 april is het Koningsdag! Waarschijnlijk willen jouw kinderen wat centjes verdienen (om ze vervolgens op de vrijmarkt weer uit te geven). Wij hebben de leukste tips om snel rijk te worden.

Lente knutsels maken!

Het voorjaar is begonnen! We zien de zon steeds vaker, overal groeien bloemetjes en ook de eerste lammetjes springen vrolijk in het rond. We hebben 8 superleuke activiteiten voor je verzameld: van toveren met water tot je eigen mini-moestuin. Veel plezier!

15x tips voor Ameland met kinderen

Op Ameland valt van alles te beleven. Wat dacht je van wadlopen, wandelen, genieten van het strand, de zee en de zon? Ook kun je hier surfen, zwemmen, heerlijk eten en nog veel meer! Hieronder hebben we de leukste tips voor een dagje uit op Ameland voor je op een rijtje gezet.