Naar de hoofdinhoud Naar de navigatie

Blogs & inspiratie

Boekenleggers zelf maken

Gepubliceerd op 30 januari 2025

Wij knutselen met 4 kinderen thuis heel wat af. Brieven, strijkkralen, tekeningen en ook boekenleggers. We laten je graag stap voor stap zien hoe je die maakt!

Dit heb je nodig:
– (gekleurd) papier
– een liniaal
– een potlood en gum
– een schaar
– lijm

Teken in de hoek van het papier 3 vierkantjes, één in de hoek en twee vierkantjes ernaast.

Zet in de buitenste vierkantjes een diagonale lijn en gum de lijnen aan de buitenkant weg.

Knip langs de lijnen het figuurtje uit, zoals op de afbeelding hieronder.

Je kunt nu heel eenvoudig de driehoekjes naar binnen vouwen. Plak het laatste hoekje met wat lijm aan het eerste hoekje dat je omvouwt.

Nu heb je een soort van open envelopje. Je kunt dit hoekje nu op allerlei manieren gaan versieren. Kleur of plak er bijvoorbeeld iets moois op in je lievelings kleuren.

Mijn dochter koos voor een hartje voor oma. Een hartje maak je eenvoudig door een papiertje dubbel te vouwen en een half hartje te knippen. Zo is het hart altijd mooi symmetrisch.

Plak het hartje op de boekenlegger door alleen de bovenkiant van het hartje met wat lijm in te smeren. Het hoeft niet helemaal te passen, de punt mag wat uitsteken. Dat ziet er juist wel grappig uit.

Nu kun je de boekenlegger over de hoek van je bladzijde schuiven en weet je altijd waar je bent gebleven!

Je kunt natuurlijk ook verschillende kleuren gekleurd papier gebruiken…

Tadaaaaa……

Veel succes!
We zijn heel benieuwd wat jullie er van maken.

Groet,
Maud

Tip: kijk hier voor leuke weekendtips Deze link opent in een nieuwe tab

Lees ook:

Alle blogs

Tips om buiten te zwemmen in het Gooi!

Als de temperaturen oplopen en het echt zomers weer is, zoeken wij met de kinderen graag de verkoeling. Maar waar is dat fijne strandje met de faciliteiten waar jij naar zoekt? Of juist dat rustige plekje zonder al te veel toeters en bellen? Check hier onze tips voor heerlijke plekjes aan het water!

Hotspotsgids vol leuke uittips in ’t Gooi

In dit Mini magazine vind je de leukste tips in onze regio.

Zomervakantie bij Singer Laren

Zomer á la Singer, beleef een fantastische zomer met de kinderen in Laren!

Hilversum Zomerspecial

Eropuit met de kids in de zomer(vakantie) in Hilversum

Favoriete uitjes & adressen

De Toren in Naarden beklimmen

ABC zwemles Blaricum

Multi-sportkamp Naarden/Laren

Sportivun Voetbalkamp Laren

Zomer à la Singer

Bobo vakantiedagen in Naarden

De tofste hotspots in het Gooi

Meer inspiratie

Bekijk

De tofste hotspots in het Gooi

Ontdek de leukste uitjes met kinderen in ’t Gooi met deze handige gids van Kidsproof

Open Kinderatelier Singer Laren

Ga zelf aan de slag in het open kinderatelier bij Singer Laren!

Iktoon Kunstfestival Hilversum

Ontdek samen creatieve workshops, muziek, dans en kunst tijdens Iktoon in het Raadhuis van Hilversum.

Avonturen beleven met Tyto de kerkuil

In Grote Kerk Naarden is de jonge kerkuil op zoek naar een plek om zijn nest te bouwen. Help je mee?