
Wandelroutes voor kinderen
Volg verschillende routes voor een korte kindvriendelijke wandeling in Lage Vuursche!
Zin in een lekkere boswandeling? Dan ben je in boswachterij De Vuursche aan het juiste adres, want Staatsbosbeheer heeft in het gebied diverse wandelroutes uitgezet, gemarkeerd met gekleurde paaltjes of gekleurde stippen op bomen.
Baarnse Boswandeling (paaltjes met rode koppen, 4 km). Start: P-plaats nabij NS-station, Torenlaan, Baarn. Je loopt hier door een van de laatste overgebleven parken in de vroege, Franse landschapsstijl.
Hoge Erfwandeling (paaltjes met gele koppen, 4 km). Start: P-plaats Pijnenburg, Hoge Vuurscheweg, Baarn. Deze bosrijke route voert rond het hoogste punt (21 meter boven NAP) van de noordelijke Utrechtse Heuvelrug.
Beukenwoudwandeling (gele stippen op bomen, 4 km). Start: P-plaats Zwarteweg, Lage Vuursche. Je wandelt door een majestueus beukenbos en passeert onderweg een tolhuis.
Schapendriftwandeling (rode stippen op bomen, 4 km). Start: camping De Zeven Linden, Zevenlindenweg, Baarn. Deze route voert door een gebied waar in de vorige eeuw schapen liepen langs de rechte schapendriften.
Stulpwandeling (witte paaltjes met nummers, 4 km). Start: P-plaats recreatieterrein Drakenstein, Stulpselaan, Lage Vuursche. Wandeling over een 40 ha groot hedeterrein waar Charolais-koeien grazen.
Kasteeltuinwandeling (rode stippen op bomen, 2 km). Start: P-plaats recreatieterrein Drakenstein. Een spannende boswandeling rond het kasteel Drakenstein.
Nonnenlandwandeling (zwart/wit, 3 km). Start: 300 Roedenlaan, parkeren in de Kuil van Drakensteyn. Je loopt hier tussen de koeien door over het grasland dat soms flink nat kan zijn. Niet geschikt voor kinderwagens!
Kijk hier voor een overzicht van alle eropuit tips met kinderen in ’t Gooi!
TIP: wist je dat we ook een overzicht hebben met alle speeltuinen in ’t Gooi?
Meer inspiratie


NatuurWijs: excursies (5-8 jaar)
Kinderen kunnen mee op pad met een gids. Beleef een avontuur vol activiteiten!
Next Level Heroes
Kom samen gamen in het echt bij Beeld en Geluid in studio 21 Hilversum!
Meld je nu aan voor Zeilkamp
Doe mee met een super tof zeilkamp in de zomervakantie bij Zeilschool de Vuurtoren in Loosdrecht.Blogs & inspiratie
Alle blogs
7x terras aan het water in ’t Gooi
Wat is er nu fijner dan op een zwoele zomeravond heerlijk samen te eten op het terras aan het water? Of misschien willen jullie voordat je een bootje huurt de knorrende magen vullen met een lekkere lunch. Bezoek één van de deze vijf restaurants in het Gooi en waan je even op vakantie!
Tips om buiten te zwemmen in het Gooi!
Als de temperaturen oplopen en het echt zomers weer is, zoeken wij met de kinderen graag de verkoeling. Maar waar is dat fijne strandje met de faciliteiten waar jij naar zoekt? Of juist dat rustige plekje zonder al te veel toeters en bellen? Check hier onze tips voor heerlijke plekjes aan het water!
8x leukste zandstrandjes in het Gooi
Bij ons thuis zijn ze gek op zwemmen en dan vooral bij een gezellig strandje, waar ze ook lekker kunnen spelen. Zandkastelen bouwen, modder maken en gewoon lekker klooien met schepjes en emmertjes. We wisselen vaak af, want er zijn er verschillende in de buurt. Deze zandstrandjes in 't Gooi vinden wij het leukst!