

Blogs & inspiratie
Boekenleggers zelf maken
Gepubliceerd op 6 januari 2025
Wij knutselen met de kids thuis heel wat af. We maken graag post voor de opa's en oma's en voor de juf en meester op school. Brieven, strijkkralen, tekeningen en ook boekenleggers, dat past allemaal prima in een envelop! We laten je stap voor stap zien hoe we die maken!

Dit heb je nodig:
– (gekleurd) papier
– een liniaal
– een potlood en gum
– een schaar
– lijm
Teken in de hoek van het papier 3 vierkantjes, één in de hoek en twee vierkantjes ernaast.
Zet in de buitenste vierkantjes een diagonale lijn en gum de lijnen aan de buitenkant weg.
Knip langs de lijnen het figuurtje uit, zoals op de afbeelding hieronder.
Je kunt nu heel eenvoudig de driehoekjes naar binnen vouwen. Plak het laatste hoekje met wat lijm aan het eerste hoekje dat je omvouwt.
Nu heb je een soort van open envelopje. Je kunt dit hoekje nu op allerlei manieren gaan versieren. Kleur of plak er bijvoorbeeld iets moois op in je lievelings kleuren.
Mijn dochter koos voor een hartje voor oma. Een hartje maak je eenvoudig door een papiertje dubbel te vouwen en een half hartje te knippen. Zo is het hart altijd mooi symmetrisch.
Plak het hartje op de boekenlegger door alleen de bovenkiant van het hartje met wat lijm in te smeren. Het hoeft niet helemaal te passen, de punt mag wat uitsteken. Dat ziet er juist wel grappig uit.
Nu kun je de boekenlegger over de hoek van je bladzijde schuiven en weet je altijd waar je bent gebleven!
Je kunt natuurlijk ook verschillende kleuren gekleurd papier gebruiken…
Tadaaaaa……
Veel succes!
We zijn heel benieuwd wat jullie er van maken.
Groet,
Maud
Tip: kijk hier voor leuke weekendtips Deze link opent in een nieuwe tab
Lees ook:
Alle blogs

Onze herfstvakantietips in Groningen
Herfstvakantie 2025 en het binnenseizoen is officieel geopend! Tijd voor kleurrijke theatervoorstellingen, een leerzaam museumbezoek, de nieuwste kinderfilms en zelf aan de slag met muziek en kunst.
9x griezelige Halloween snacks
Kidsproof-collega Annemarie woonde een tijdje in Amerika, waar ze natuurlijk volop mee doet aan de Halloween-festiviteiten.
Heerlijke herfstuitjes door heel Nederland
Wij hebben weer de leukste ideeën voor de herfstvakantie voor je verzameld. Voor binnen én buiten. Lekker actief of fijn ontspannen. Door heel Nederland. We zijn benieuwd wat jullie favorieten zijn!Meer inspiratie

Word onderzoeker in het museum!
Deze herfstvakantie ben jij de onderzoeker in het Universiteitsmuseum Groningen!
Cinekid Lab – Forum
Bezoek het Cinekid Lab, de digitale speeltuin, verspreid door het hele gebouw van Forum Groningen!!
Loulou & Lou en De Swingende Sprookjeswereld
Een swingende voorstelling over de sprookjeswereld waar stilzitten moeilijk is, te zien bij de Klinker!
Cultuur Expeditieweek De Klinker
Toffe gratis workshops waarin je op een laagdrempelige, leuke manier, nieuwe skills kunt leren.
Doe Museum 2025
Ga deze herfstvakantie creatief bezig in het Doe Museum van Kielzog Hoogezand!
Herfstvakantie Landgoed Nienoord
Vier op en top herfstvakantie met een uitje naar Landgoed Nienoord!
Knallen! Next Level (6+)
Een betoverende jeugd muziektheatervoorstelling vol ritme en percussie bij Cultuurhuis de Klinker!