Blogs & inspiratie
5 Tips voor een dieren pannenkoek
Gepubliceerd op 13 maart 2023
Vrijdag 17 maart is het Nationale Pannenkoekdag. Bak gezellig thuis pannenkoeken deze dag en breng ze naar jouw opa of oma. Wonen ze te ver weg? Stuur dan een foto op naar opa en oma om te laten zien dat je aan ze denkt! Wat dacht je van deze leuke pannenkoeken in de vorm van een dier? Vergeet er ook niet een paar voor thuis te maken!
Na het handen wassen kan het pannenkoeken versieren beginnen!
Wat hebben we gebruikt voor deze pannenkoeken in de vorm van een dier?
– Pannenkoeken 🙂
– Poffertjes
– Mandarijn
– Appel
– Banaan
– Bosbessen
– Bramen
– Eetbare decoratiestift
– Nutella
Voor de bramen en bosbessen kun je ook eenvoudig iets anders bedenken.
Meestal rolt hij lekker in de modder en hij is vaak te vinden in de dierenparken. De eerste pannenkoek is een… varken!

Dit roze diertje is te maken met een pannenkoek, een poffertje en twee bosbessen als snuit, twee stukjes banaan en bosbessen voor de ogen en nog twee stukjes pannenkoek voor de oortjes.
Hij is heel groot, kan super hard brullen en rent als een speer. De tweede pannenkoek is een… beer!

De beer maak je met een pannenkoek, twee poffertjes en decoratiestift voor de oren, een stukje banaan voor de neus, nutella voor op de neus en bosbessen voor op de neus en de ogen.
Hij wordt ook wel de koning der dieren genoemd, heeft prachtige manen en brult als schreeuw. De derde pannenkoek is een… leeuw!

Voor het maken van een leeuw heb je nodig: een pannenkoek, een stukje pannenkoek voor de neus, poffertjes voor de oren en een poffertje voor op de neus met een braam en stipjes van Nutella. Voor de ogen heb je twee schijfjes banaan nodig met twee bosbessen. De manen van de leeuw maak je met stukjes mandarijn.
Dit dier heeft kieuwen om te ademen, komt vaak voorbij in scholen en met zijn zwemkwaliteiten is het ook niet mis. De vierde pannenkoek is een … vis!

De vis wordt gemaakt van een dubbel opgevouwen pannenkoek, een schijfje banaan met bosbes als oog, een stukje mandarijn als vin en een stukje pannenkoek met decoratiestift als staart. Ook voor het mondje kun je een decoratiestift gebruiken.
Hij is vaak te zien met pasen, heeft hele lange oren en is een echte vechtersbaas. De vijfde pannenkoek is een… haas!

Deze springkoning maak je met een klein rondje pannenkoek, 2 halve bananen voor de oren, twee plakjes banaan en bosbessen voor de ogen, braam voor de neus, poffertjes voor de wangen, en reepjes appel voor de snorharen.
Wij vonden het bijna zonde om ze op te eten… Veel succes en eet smakelijk!
Lieve groetjes, Esther
Lees ook:
Alle blogs
4x wandelen met kinderen in en om Nijmegen
Vinden jullie het ook zo fijn om lekker de natuur in te gaan met de kids? Er zijn zoveel leuke plekjes in en om Nijmegen waar je kunt wandelen, spelen en lekker genieten van het buiten zijn samen. Een aantal van onze favoriete wandelplekjes hebben we voor je op een rijtje gezet!
Lentebucketlist met 35 tips
Wat hoort er volgens jou écht bij de lente? Lammetjes kijken en de tuin opfrissen komen vast als eerste bij je op. Maar er zijn nog zo veel meer activiteiten en dingen waarvan je lentekriebels krijgt. Je vindt ze alle 35 op de Kidsproof Lentebucketlist. Hieronder gratis te downloaden én heel leuk om met het gezin te doen. Afstrepen maar!
Ontdek 8x leuke uitkijktorens in Nederland
In de meest gekke vormen en vooral súperhoog... Het is even een flinke klim omhoog, maar vanaf deze uitkijktorens in Nederland (waarvan twee in regio Nijmegen) heb je een prachtig uitzicht over het Nederlandse landschap. Vergeet niet je hoogtevrees thuis te laten!Meer inspiratie
Peuterpret (2-4 jaar)
Vrolijk muziektheater voor peuters bij Lindenberg Cultuurhuis in Nijmegen.
Family Run Wijchen 2026
Samen rennen, klimmen en modder trotseren tijdens de Strong Viking Family Run in Wijchen.
Atelier op zondag: portretworkshop
Ontdek samen hoe anders een portret kan zijn tijdens de Portretworkshop bij Wereldlab Nijmegen.
