

Blogs & inspiratie
S’mores uit de oven
Gepubliceerd op 6 juni 2024
Liefhebbers van marshmallows en chocola opgelet! Dochter Yfke van collega Lotte bakt het liefst ieder weekend wat lekkers; van cupcakes en lavacakejes tot stroopwafelcake. Ze is 8 jaar en een echte keukenprinses. Tenminste, voor zoete baksels. Dit keer wilde ze graag een alternatieve variant op de klassieke S'mores maken. Dat wordt smullen!

Na de standaard cupcakes was het nu tijd voor wat anders. Yfke wilde graag iets maken met chocola, marshmallows en biscuitjes. Ik kende het niet, maar zocht het op en kwam erachter dat het S’mores waren. In Amerika is het blijkbaar een echte ‘campfire treat’: twee graham crackers met daartussen een stukje chocola en een warme marshmallow. Deze variant uit de oven is echt heel simpel (en lekker), Yfke heeft alles alleen gedaan!
Ingrediënten
Als eerste moeten de boodschappen natuurlijk gedaan worden. Voor deze S’mores variant heb je nodig:
– Marshmallows
– Chocola (maakt niet uit welke)
– Biscuitjes (de meest simpele)
– Ovenschaal (niet al te groot)
Bereiding
Yfke weet zelf hoe ze de oven moet voorverwarmen, dus dat deed ze. Hij moet op 200 graden (hetelucht).
Vervolgens verdeelde ze de chocola in kleine blokjes over de bodem van een ovenschaal. Wij hadden nog een reep witte chocola in de kast liggen, maar dat vond Yfke niet voldoende. Ze voegde er nog wat blokjes Tony Chocolony zeezout karamel aan toe.
De chocola bedekte ze helemaal met een laag marshmallows.
Dat ging 10 minuten in de oven. De marshmallows waren redelijk gesmolten, maar nog niet zo mooi bruin, dus we hebben ze ook nog 5 minuutjes onder de grill gezet.
Smullen geblazen!
Tip
Je kunt er ook nog fudge en hazelnoten aan toevoegen, als je daar van houdt. Deze voeg je dan toe aan de chocola. Dit maakt het nog lekkerder!
Resultaat
Het was heel machtig, maar echt heerlijk! We hebben er met z’n allen flink van genoten en de buurmeisjes hebben er ook nog van geproefd. En het leuke is, dat ze dit heel eenvoudig zelf kunnen maken. Het enige dat ik heb gedaan, is de ovenschaal uit de oven halen.
Eet smakelijk!
Groetjes, Lotte
Voor meer leuke recepten en kooktips, kijk op onze DIY pagina Deze link opent in een nieuwe tab!
Lees ook:
Alle blogs

Zomervakantie: leuke gezinsuitjes in en om Nijmegen
De deuren van de scholen zijn gesloten, het is zomervakantie! Even zes weken geen school en vrije tijd. Hebben jullie al plannen gemaakt voor de vrije weken? Wij hebben meer dan genoeg tips waar je uit kunt kiezen. Hieronder vind je alvast een greep uit het ruime aanbod aan toffe vakantie-uitjes.
Zomeruitjes door heel NL
Klaar voor de zomervakantie? Met deze uitjes en tips kan ie niet lang genoeg duren. Ontdek deze superleuke uitjes door heel Nederland en maak van elke dag een feestje, ook als het regent!
10x leuke musea in het Rijk van Nijmegen
Deze 10 bijzondere musea zijn zó leuk voor gezinnen! Ontdek deze culturele uitjes in de regio Nijmegen!Meer inspiratie

Zomervakantie bij BillyBird Hemelrijk
Veilig, voordelig en onvergetelijk!
Zomervakantie in Museum De Bastei
Beleef de Romeinse geschiedenis in Museum De Bastei!
Op avontuur deze zomer
Ontdek deze zomervakantie het Nationaal Militair Museum en doe mee met de stoere activiteiten!